ZEMBLA 189 Mefis'in Sesi

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,915
73,080
thryqno.jpg
k20gics.jpg

Dostlar bu sayımızda yerli ressamı'mız kapak çalışmasını,iç sayfalardan iki kapak hazırlamış,
Kara murat fasiküllerinin içlerine dolgu malzemesi olarak çizilen SİNAN REİS adlı kahramanın
çizeri REFET KARTAL üstadımız çizmiş.Üstada Allahtan rahmet diliyorum.
Kapakları klösere ekledim.Keyfli okumalar...

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,319
7,878
Pandemiden önce Kadıköy Belediyesinin düzenlediği çizgi romanla ilgili bir sergide merhumun bir kaç kapak resmini görmüş ve çok beğenmiştim. O güne kadar Refet Kartal ismini duymamış olduğum için hayıflanmıştım. Değerli @vefalı üstadımıza hem Türk çizgi roman sanatına hizmet vermiş bu büyük sanatçıyı anmamıza vesile olduğu ve hem de bu güzel Zembla macerasını bizlerle buluşturduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,321
4,294
Osmaniye
Üstadım elinize emeğinize sağlık. Bugün erkencisiniz.

Not: Rahmetli Refet Kartal hatırladığım kadarıyla çeşitli gazetelerin iç sayfalarında bant çizgi romanların çizimlerini de yapmıştı. Özellikle de Türkiye Gazetesinde çizgini hatırlıyorum. Kapak resimlerinden çok bu eserlerini daha çok severim, gözü yormayan soft çizimiyle okumaktan zevk alırdım. Allah rahmet eylesin, bu vesile ile hatırladık.

Not 2) Sinan Reis derlemesini okumak isteyen sayın üyelerimiz için linki aşağıya bırakıyorum.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k...n-reis-akdenizi-titreten-turk-korsani.115520/