The Adoption (Zidrou-Arno Monin) çevirisi...

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
193
837
The Adoption Senaryo: Zidrou (Benoît Drousie) - Çizimler: Arno Monin kitabını çevirmeye başladım. @gandor08 ve @MelihAbi üstadların daha önce paylaşmıştı.
00.jpg

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/the-adoption.152287/

İki kitaptan oluşuyor. İlk kitabın çevirisini tamamlamak üzereyim.

Son düzenleme:

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,288
5,598
Selamlar. :)
Photoshop'ta balon temizliği için kullandığım gayet nefis ve basit bi yöntemi anlatmak istiyorum.
Bunun için photoshop'un eylemler (actions) bölümünü kullanacağız.

Öncelikle hazırlamış olduğum "atn" dosyasını photoshop'a atmamız gerekiyor.

Sonrasını ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. :)
Az daha detaylı anlatım için 'i ziyaret edebilirsiniz. İşinize yaraması dileklerimle. :)

Hocam kolay gelsin 1.kitabı merakla bekliyorum. Alıntıladığım mesajda belirtildiği üzere en kolay balon temizleme yöntemi işinize yarar. İyi günler.

Son düzenleme:

veryabsurd

Çeviri & Balonlama
3 Ara 2014
465
5,791
the-adoption-tinet-text.jpg

Öncelikle kolay gelsin.

Bu kitapta kullanılan font Tinet adlı font. Fonttaki tüm harfler büyük harf görünümünde ama büyük-küçük harf şeklinde yazılışlarında görünüm farkları var.
Kitaptaki cümleler büyük harfle başlayıp küçük harfle devam etmiş.

Yukarıda yazanı yan tarafına aşağıdaki gibi yazınca kitaptaki ile aynı şekilde göründü:

Arequıpa. Peru.
Very far away,
trust me!

İngilizcede ı olmadığı için, fontu da Türkçeleştirdiğim için Arequipa yerine Arequıpa yazmak gerekiyor.

Aşağıdaki görselde büyük-küçük harf farklarını görebilirsin. Üsttekiler büyük, alttakiler küçük harf.

the-adoption-tinet-alfabe.jpg

Fonttaki bazı karakterler yazılışta iyi durmadığından düzenlemeler yapılarak güncellenmiştir.

Son düzenleme: