Şu Anda Hangi Şarkıyı Dinliyorsun?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,705
35,978
İstanbul
Jeanne Mas - Toute Première Fois (1984)

Jeanne Mas - Toute Première Fois (1984)

Yeryüzünde böyle güzel insanlar olmasa harbiden çekilmez bu dünya. Kadının fiziği ayrı bir güzel, hareketleri ayrı bir güzel, sesi ayrı bir güzel, kişiliği ayrı bir güzel... güzel oğlu güzel işte. :)
www.youtube.com/watch?v=wMuOLH-oQKs

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,144
20,798
Şu anda radyo dinliyorum. Şarkının ismi de ( öyle mi olsun, böyle mi olsun, sen nasıl istersen ).:)

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,965
Efendim şu sıralar bilindik bir şarkıyı dinliyorum.

Nilüfer'in Ta Uzaklardan şarkısının aslında orjinali Mısırlı bir besteciye aittir. Bu besteye Yunanlı dostlarımız zamanında söz yazmışlar ve ortaya Ta Mavra Matia Sou (O kara gözlerin) çıkmış. İlk söyleyen de sanırım Manolis Aggelopoulos. O versiyonu da dinleyebilirsiniz. Şarkı bizim Alaturka diyeceğimiz tarzda söyleniyor ve bu şekilde inanın çok daha güzel.

Daha sonra bizde 1980'lerde Nilüfer pop (hafif batı müziği denirdi hani) tarzda söylüyor. O da güzel ama bu tarzı çok seveceksiniz. Yunanlar bu şarkıyı çok severler, adeta milli marş gibiymiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,456
4,783
Osmaniye
Efendim şu sıralar bilindik bir şarkıyı dinliyorum.

Nilüfer'in Ta Uzaklardan şarkısının aslında orjinali Mısırlı bir besteciye aittir. Bu besteye Yunanlı dostlarımız zamanında söz yazmışlar ve ortaya Ta Mavra Matia Sou (O kara gözlerin) çıkmış. İlk söyleyen de sanırım Manolis Aggelopoulos. O versiyonu da dinleyebilirsiniz. Şarkı bizim Alaturka diyeceğimiz tarzda söyleniyor ve bu şekilde inanın çok daha güzel.

Daha sonra bizde 1980'lerde Nilüfer pop (hafif batı müziği denirdi hani) tarzda söylüyor. O da güzel ama bu tarzı çok seveceksiniz. Yunanlar bu şarkıyı çok severler, adeta milli marş gibiymiş.

Sanırım bugün TRT Müzik kanalında yayınlanan "Siyah Beyaz" isimli programı seyrettiniz mirim, zira orada Nilüferin bu parçası yayınladı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,631
24,514
Duydumki unutmuşsun yorumu mükemmeldi.Gufte bildiğim kadarıyla​ bir şiir yarışmasında​ birincilik alan bir eserdi.Beste dünya çapında güfte dünya çapında olumsuz bir eser.