Karakter çizimlerim.

Trikloroetilen

Yeni Üye
8 May 2024
25
91
Aşağıdaki bütün çizimler ve karakter tasarımları bana aittir. Karakterler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Carbontetdeco.png

DasChloroform24.png
Kloroform862.png

(Devamı diğer yorumda)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,485
70,137
Karagümrük
Hiç beğenmedim. Boşuna zaman harcamayın. Çizgi roman işlerine hiç girmeyin, batıp gidersiniz. BAŞKA ALANLARA YÖNELİN BENCE. Benimkisi ihtiyardost tavsiyesi, kırılmayın sakın ihtiyardost acı söyler.

Son düzenleme:

kopekbaligi

Yeni Üye
17 Ara 2011
20
33
sima çizimleriniz güzel ama diğer kısımlarda anatomik yapıya uygun geliştirmeler yapmanızı öneririm. mesela dirseklerin veya dizlerin yerleri veya parmakalrın eklem yerlerinden kırılma şekilleri gibi. Rahmetli OğuzAral bir genç çizerin çizimindeki tren eskizleri iin elemanı tren garına yollatıp orda görerek çizim yapmasını sağlamıştı.

Trikloroetilen

Yeni Üye
8 May 2024
25
91
sima çizimleriniz güzel ama diğer kısımlarda anatomik yapıya uygun geliştirmeler yapmanızı öneririm. mesela dirseklerin veya dizlerin yerleri veya parmakalrın eklem yerlerinden kırılma şekilleri gibi. Rahmetli OğuzAral bir genç çizerin çizimindeki tren eskizleri iin elemanı tren garına yollatıp orda görerek çizim yapmasını sağlamıştı.
Bunların sadece üçü hariç hepsi fotoğraftan çalışma. Yani fotoğraftaki figür ne poz verdiyse birebir aynısı. Her çizim mükemmel olmak zorunda değil. Ben çizimde mükemmelliyetçiliği bıraktım, nasıl hoşuma gidiyorsa öyle çiziyorum. Amacım da realizm falan değil.

Oğuz Aral kimdir?,

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
379
8,164
Bunların sadece üçü hariç hepsi fotoğraftan çalışma. Yani fotoğraftaki figür ne poz verdiyse birebir aynısı. Her çizim mükemmel olmak zorunda değil. Ben çizimde mükemmelliyetçiliği bıraktım, nasıl hoşuma gidiyorsa öyle çiziyorum. Amacım da realizm falan değil.

Oğuz Aral kimdir?,
"Oğuz Aral kimdir?" canım ülkemin geldiği nokta adına şimdi daha da üzüldüm. Lütfen böyle yapmayınız, kendinizi yetiştiriniz

thycoon

Aktif Üye
Yeni Üye
14 Şub 2011
193
824
Soru soran birisine böyle cevap verilmez. Ülkedeki her ünlüyü/sanatçıyı tanımak zorunda değilim.
"üslup" sonununuz var, ''Cehaletimi mazur görün, Oğuz Aral'ı tanımıyorum'' ile Oğuz Aral kimdir (O şahıs bana örnek gösterilecek birimi ki) tavrı arasında dağlar fark var. Eğer bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu mesleğin duayenlerini tanımanızı ve bilmenizi tavsiye ederim, elbetteki her ünlüyü/santçıyı tanımak zorunda değilsiniz ama en azından saygıda kusur etmemelisiniz. Ayrıca buraya yazıp tavsiyede bulunan insanlar sizi aşağılamak için değil kendinizi geliştirin diye yazıyorlar.

Son düzenleme: