Hiç Ümidimi kesmedim.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,152
4,573
Bazı çizgiromanlar vardır yayımevi ile anılır.Şanslıdır onlar...Ya yayımevi sahibi kahramanı sevmiştir ya okuyucu sayısı çoktur basımı yayımcıya iyi para kazandırmıştır.Nathan never bu gruba girmiyor.Birkaç yayımcı denedi olmadı.Okuyucu bu kahramanı sevip bağrına basmadı(benim gibi birkaç dinozor hariç).Şimdilerde sayın Altan Mister noları renkli çevirilerini yapınca,sayın Bakunin Dampyrleri çevirince aklıma geldi.Acaba dedim birileri çıkar bu kahramanı derin uykusundan uyandırıp bir kaç (en azından)macerasını çevirip paylaşır mı?Veya seriye el atıp uzun solukta tamamlar mı?Dedim ya ümidimi kesmedim.saygıyla.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,186
5,124
Bazı çizgiromanlar vardır yayımevi ile anılır.Şanslıdır onlar...Ya yayımevi sahibi kahramanı sevmiştir ya okuyucu sayısı çoktur basımı yayımcıya iyi para kazandırmıştır.Nathan never bu gruba girmiyor.Birkaç yayımcı denedi olmadı.Okuyucu bu kahramanı sevip bağrına basmadı(benim gibi birkaç dinozor hariç).Şimdilerde sayın Altan Mister noları renkli çevirilerini yapınca,sayın Bakunin Dampyrleri çevirince aklıma geldi.Acaba dedim birileri çıkar bu kahramanı derin uykusundan uyandırıp bir kaç (en azından)macerasını çevirip paylaşır mı?Veya seriye el atıp uzun solukta tamamlar mı?Dedim ya ümidimi kesmedim.saygıyla.
Düşüncelerinize içtenlikle katılıyorum. Benim için "Nathan Never"; konuları gelecekte geçmesine rağmen öyle" uçuk-kaçık" bir Ç. R. kahramanı değil, bizim gibi sıradan insanları andıran, kimseyi pek ötekileştirmeyen, sorunları ile de boğuşan biri. Genelde senaryoları titizlikle yazılmış, çizerleri tarafından özenle çizilmiş bir seri. Yeni serüvenlerini (Dostlar el atar da bize sunarlarsa ve de bir de renklisini ...) paylaşırlarsa çok sevineceğim kesin. Sizin gibi ben de "yana-yakıla" bekleyeceğim. Umudumuzun tez zamanda sevince dönmesi dileği ile..

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,237
5,116
Düşüncelerimi okumuş, birebir yazmışsınız.
Nathan Never kadar iyi bir bilimkurgu çizgiromanının, Türkiye'de bir türlü basılmaya devam etmemesi, ama Dylan Dog'ların eksiksiz basılması beni hep şaşırtıyor.
İtalyanca öğrenmeye bile başlamıştım, İtalya'da kaç seride yüzlerce macerası var diye. :)

Umarım çeviri-balonlama projelerinde Nathan Never'ları görmeye başlarız.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,306
7,800
Düşüncelerimi okumuş, birebir yazmışsınız.
Nathan Never kadar iyi bir bilimkurgu çizgiromanının, Türkiye'de bir türlü basılmaya devam etmemesi, ama Dylan Dog'ların eksiksiz basılması beni hep şaşırtıyor.
İtalyanca öğrenmeye bile başlamıştım, İtalya'da kaç seride yüzlerce macerası var diye. :)

Umarım çeviri-balonlama projelerinde Nathan Never'ları görmeye başlarız.
Arz-talep meselesi... Sanırım Dylan Dog Türk okuyucusunun beğenisine daha fazla hitap ediyor. Konusu, esprili diyalogları, dozunda cinsellik gibi unsurlar daha fazla ilgi görmesini sağlıyor olabilir. Nathan Never ise, konu olarak daha genç bir okuyucu kitlesine hitap ediyor, gençler ise fumettiden ziyade Manga ya da Amerikan tarzı çizgi romanlara ilgi duyuyor. Ülkemizdeki fumetti okuyucularının büyük kısmının 40 yaş üstü olduğunu tahmin ediyorum.