Forget Me Not (2021) (İngilizce)

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,047
30,224

Forget Me Not (2021)
Beni Unutma (2021)
İngilizce | CBR | 226 sayfa | 133,55MB

Kişisel sorunlarla boğuşan bir öğrenci ve oyuncu olan Clémence, büyükannesinin huzurevinde ne kadar perişan olduğunu görünce, onu kaçırıp çocukluğunun geçtiği evi son bir kez görebilmek için sahile doğru bir yolculuğa çıkarmaya karar verir.

Ancak Alzheimer Hastalığı olan bir son sınıf öğrencisi ile seyahat etmek oldukça fazla zorluğu beraberinde getirir ve yolculuk inişler, çıkışlar ve kıl payı atlatılan olaylarla doludur.

Yine de bu, iki kadın için birbirleriyle ve kendileriyle yeniden bağ kurma şansıdır ve Clémence için de Grammy'ye son bir heyecan verici ve neşeli deneyim hediye etme şansıdır.

YAŞLILIĞIN, YALNIZLIĞIN VE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ BİR AİLEYE SAHİPKEN HUZUR EVİNE KAPATILMANIN YÜREK SIZLATAN ÖYKÜSÜ

Son düzenleme:

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,225
7,324
İkinci link çalışıyor, değerli @balkan üstadım. Çok okumayı istediğim müthiş bir grafik roman bu. Günümüzün en önemli sorunlarından biri yaşlıların, özellikle de demans ve alzheimer hastası yaşlıların bakımı. Ortalama yaşam süresi uzayınca, hemen hepimizin ailesinde ya da çevresinde böyle durumda olan yaşlılar mevcut. Bireylerin tek başlarına altından kalkamayacakları denli büyük bir sorumluluk ortaya çıkıyor. Türk toplumundaki geleneksel aile yapısı içinde şimdiye değin bir şekilde altından kalkılıyor idiyse de, günümüzün çekirdek aile düzeninde durum giderek içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Ne yazık ki devlet de bu konuda pek fazla bir şey yapmıyor.
İşte bu durumdaki bir yaşlı ile genç torununun ilişkisini anlatan bu harika kitabı paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin...

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,230
5,082
Teşekkürler.

İlginç olan şu anda iki link de çalışlıyor. Eğer ilkini değiştirmediyseniz sonra.

Korsanlık uyarısı yüzünden mediafire durdurmuştu indirmeyi. Öyle diyordu.
Siz paylaşınca birden çok sayıda indirme oluyorsa, otomatik alarma falan yakalanıyordur belki. Bilmiyorum mediafire'ın iç yapısını. Ama 40. dakikasındayken görmüştüm mesajı.

didi

Yeni Üye
5 Nis 2009
30
167
Nedenini bilmiyorum, yüklediğim linklere saldırı var ve yasaklanıyor. Tekrar iki farklı link oluşturdum. Sorun olursa tekrar yükleyeceğim.
Dosya isimlerini birebir orijinal halleriyle vermeyin. Örneğin bu kitaba forged me not yerine "forgmintt", "forgettxxmnd" vs. türünde uydurma isimler atarsanız, indirme sitelerinin korsan algoritmalarına yakalanmazsınız. Teşekkürler, kolay gelsin.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,047
30,224
Alıntı
Dosya isimlerini birebir orijinal halleriyle vermeyin. Örneğin bu kitaba forged me not yerine "forgmintt", "forgettxxmnd" vs. türünde uydurma isimler atarsanız, indirme sitelerinin korsan algoritmalarına yakalanmazsınız. Teşekkürler, kolay gelsin.

Teşekkürler Üstat, bundan sonra önerinizi daima dikkate alacağım.