Elephantmen 7 of 80 (Çeviri)

emresem

Çeviri & Balonlama
15 Ocak 2018
373
8,383
Herkese iyi akşamlar. Beni bir ara Elephantmen'den soğutan neredeyse çevirmeme kararı vereceğim beni çok uğraştıran sayıyı bitirdim. Çok şükür bitti ve iyi ki bitti. Sayfa sayısı diğer sayılarına göre biraz daha fazla olmasından ziyade işçilik çok ama çok fazlaydı. Ayrıca balon temizlemesi bile inanılmaz zahmetliydi. Benim gibi acemi bir çaylak için de bu yüzden çok zorlu geçti. Bunu çevirebilmek kaç çay içtim kaç kahve içtim bilmiyorum. Kaç saatimi aldı onu da bilmiyorum ama bitti. Bunu bitirebilmek araya alligator loki'yi aldım. Oldukça kolaydı çünkü. Bu şekilde 37 sayıyı çevirince bir rahatlama oldu bende. Ondan aldığım güçle bu sayı bitti ve Elephantmen'e geri döndüm. Zaten bu bir gerçektir. Hani sınavlarda derler ya zor geliyorsa bildiğin soruları önce çöz diye. İşte ben de bu yüzden araya pek çok sayı koydum. Ama Alligator Loki tek gerçek kurtarıcım oldu :) Yani bazı şeyleri bilerek yapıyorum. Alligator Loki'yi çevirme amacımın en önemli sebebi beni rahatlatması ve böylece Elephantmen 7'yi çevirmekti.

Bu arada iyi ki çevirmişim dememin sebebini okuyunca anlayacaksınız. Yani inanılmaz bir hikaye. Elephantmen'den kopan bir korsan hikayesi içinde mevcut. Ama bu dabildiğimiz korsan hikayelerine benzemiyor. Periler mevcut. Biraz Peter Pan. Biraz Adem ile Havva tadı alacaksınız. Çok duygusal bir sayı. Çok ama çok beğendim. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Keyifli okumalar dilerim.

wjeD