eankara hazırladı. ZAGOR MACERASIYLA, ÇAĞDAŞ BİR FİLOZOFA SAYGI DURUŞU.

levon

Aktif Üye
Yeni Üye
18 Şub 2022
154
1,843
ZAGOR meraklıları, UMBERTO ECO meraklıları ya da ÇizgiRoman meraklıları. eankara hazırladı. ZAGOR MACERASIYLA, ÇAĞDAŞ BİR FİLOZOFA SAYGI DURUŞU.
--Zagor maceralarında, Eco'nun, Gülün Adı romanına göndermeler.
--Moreno Burattini, Gallieno Ferri, Luca Barbieri,
--eankara'nın öbür haftaki konusu; Bond filmlerinin oluşmasını sağlayan, perde arkasındaki çizimleri, tasarımları yapan sanatçılar ve tasarım çalışmaları.
cizgiromantik.com ile kalın

thycoon

Aktif Üye
Yeni Üye
14 Şub 2011
431
1,815
Genelde fumetti, özelde Zagor severlerin neden tercihlerini bu yönde kullandıklarını, senaryo yazarlarının elbette diğer yazarlardan etkilendiği ama meydana getirilen yeni senaryonun da özgün olduğu Zagor için tez mahiyetindeki incelemesi için @eankara üstadımıza teşekkürler. Çizgi romanın, içinde barındırdığı kilit noktalarının anlaşılarak okunması gerektiğini bir kez daha idrak ettik; ellerinize ve emeğinize sağlık.

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
488
9,463
Yine bir solukta büyük bir zevkle okunan muhteşem bir yazı hazırlamışsınız, entellektüel birikiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bu vesile ile çok değerli bir bilim aşığı olan eşsiz bir filozofu tekrar anmamızı sağladığınız için de ayrıca çok teşekkür ediyorum.

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
589
3,118
Çocukluğumda büyük bir heyecanla okuduğum Zagor çizgi romanlarını anımsarken, Umberto Eco gibi hem akademik çalışmaları hem de popüler kültüre katkılarıyla tanınan çok yönlü bir entelektüelin dünyasına hala adım atmamış olduğumu fark ettim.

Felsefi alıntılarla zenginleştirilmiş inceleme yazınız, bana hem bilgi hem de ilham verdi;
emeğinize ve zamanınıza teşekkür ederim sn @eankara

Anlatımınızdaki derinlik, beni geçmişteki anılarıma götürdü.

Şimdi geriye dönüp düşündüğümde, keşke Umberto Eco’nun eserleri ve felsefi bakışıyla donanmış olsaydım diyorum.

Ancak sayenizde bu "keşkeleri" eyleme dönüştürmeye karar verdim sn @eankara

• İlk adım olarak Umberto Eco'yu radarıma alacağım ve eserlerine daha yakından bakacağım.
  • Detaylarını hatırlamakta zorlandığım Gülün Adı filmini tekrar izleyeceğim.
  • Daha donanımlı ve bilinçli bir seyahat için Umberto Eco’nun rehberliği şart oldu
Sayenizde yepyeni bir bakış açısı kazanmış oldum, çok teşekkürler sn @eankara

Son düzenleme:

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,251
7,200
Değerli @kemalettin , inceleme yazılarım; okuyan dostlar için ek anlamlar taşıyorsa , yazdığınız mesajdaki gibi bazı faaliyetlere neden oluyorsa , bunları okuduğum zaman sevincim daha da artıyor. Bu açıdan, bazen bu mutluluğu yeniden yaşamak için yazılarım sonrası yollanan mesajları tekrar tekrar okuyorum. Duygularını, düşüncelerini paylaşan tüm dostlara ; size Sn. @kemalettin, ayrıca Sn. @balkan 'a, Sn. @cagan73 'e, Sn. @thycoon 'a, özelden yazanlara ve beğenilerini belirtenlere teşekkür borçluyum. Daha önce de belirttiğim gibi, tüm bunlar çalışmalarım için güç veriyor. Sağ olun.