eankara hazırladı. Efsanevi CONAN çizeri SMITH'in kitabı.

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
115
1,417
BARRY WINDSOR-SMITH. Efsanevi CONAN çizerinin MONSTERS isimli kitabı. eankara, bu kitaptan yola çıkarak Conan ve Smith'i inceledi.
--Ülkemizde de basılan Monsters kitabı.
--Jack Kirby, Alan Moore, Stan Lee, Tim Perkins, Barry Windsor-Smith.
--Conan, X-Man, Wolverine, Opus, Weapon X.
cizgiromantik.com ile kalın.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,317
4,275
Osmaniye
Mükemmel bir inceleme.
Herşey iyi güzel mükemmel şahane ala fıstık gibi.
Conan adına gelecek herşey kabulümüz.
Ancaaaaaak.
Conan deyince hele ki efsane deyince dur arkadaş.
Benim için bir tek adam vardır.
O da John "BIG" Buscema

Şu fotoğrafa bakınız. Ne hissediyorsunuz. Kendini beğenmiş tepeden bakan bir insan.
Evet. Bu adam bakar. Conan konusunda bakar. Hatta bu konuda tepeden bakacak bir adam varsa o da budur.

Yıl 1984. Yanlış hatırlamıyorsam.
Bir gün gazete bayine gittim ve ilk defa yeni gelmiş bir çizgi roman gördüm. Kapağını kaldırıp ilk sayfasını açtığımda ise;

Böyle bir resimle karşılaştım.
Çizgilerin mükemmeliğine, resmin gerçekciliğine, konuya ve detaylara bayılmıştım.
Aşık olmuştum. Hatta vurulmuştum, deli gibi seviyordum.
Kısa bir araştırmadan sonra maceranın üç kişinin elinden çıktığını anladım.
Çizen John Buscema, çinileme Tony De Zuniga, yazan Roy Thomas.

Buscema Thomas De Zuniga

Maalesef Roy Thomas dışında diğer iki efsane artık yaşamıyor, toprakları bol olsun,
Roy Thomas şu an 83 yaşında. Allah uzun ömür versin.

Bu üç isim benim için Conan'da zirvedir. Bundan öncesi ve sonrası yoktur. Olay bitmiştir.
Kimse Conan konusunda benim yanıma şu zirve şu tepe vadi gibi coğrafi terimlerle gelmesin.
Konu kapandı. Admin kilit.

Son düzenleme:

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
115
1,417
Mükemmel bir inceleme.
Ancaaaaaak.
O da John "BIG" Buscema

Şu fotoğrafa bakınız. Ne hissediyorsunuz. Kendini beğenmiş tepeden bakan bir insan.
Evet. Bu adam bakar. Conan konusunda bakar. Hatta bu konuda tepeden bakacak bir adam varsa o da budur.

Bir gün gazete bayine gittim ve ilk defa yeni gelmiş bir çizgi roman gördüm. Kapağını kaldırıp ilk sayfasını açtığımda ise;

Çizgilerin mükemmeliğine, resmin gerçekciliğine, konuya ve detaylara bayılmıştım.

Buscema Thomas De Zuniga

Maalesef Roy Thomas dışında diğer iki efsane artık yaşamıyor, toprakları bol olsun,

Bu üç isim benim için Conan'da zirvedir. Bundan öncesi ve sonrası yoktur. Olay bitmiştir.
Kimse Conan konusunda benim yanıma şu zirve şu tepe vadi gibi coğrafi terimlerle gelmesin.
Tabii ki Buscema unutulamaz. Bizde ki yeri ayrı.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,317
4,275
Osmaniye
Conan sanatına olan sevginiz, ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Teşekkür ve saygılarımla Sn. @melih_ .
Sayın @eankara siz ve sayın levon'u ilgi, beğeni, hayranlık ve takdirle takip etmekteyim.
Lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayınız.
Kimseye ders verecek büyüklük ve şımarıklığında değilim.
Ancak Conan konusunda Buscema kırmızı çizgimizdir. :)
Lütfen bu konuda beni bağışlayınız,
Yazılarınızı ilgiyle takip ettiğimi tekrar belirtir devamını merakla beklediğimi beyanla iyi günler temenni ederim.

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
115
1,417
Sayın @eankara siz ve sayın levon'u ilgi, beğeni, hayranlık ve takdirle takip etmekteyim.
Lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayınız.
Kimseye ders verecek büyüklük ve şımarıklığında değilim.
Ancak Conan konusunda Buscema kırmızı çizgimizdir. :)
Lütfen bu konuda beni bağışlayınız,
Yazılarınızı ilgiyle takip ettiğimi tekrar belirtir devamını merakla beklediğimi beyanla iyi günler temenni ederim.
Melih bey. Galiba eankara'ya bir Buscema incelemesi görevi düşüyor :)

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,175
6,822
Gördüğüm kadarıyla , Sn. @levon 'un tercihi de sizden yana Sn. @melih_ :) :) Süren çalışmalarım nedeniyle, hemen sonraki yazım değil ama , " kırmızı çizginiz"e mutlaka programımda yer vereceğim. ( Amacım Buscema'nın bilinen özelliklerinin yanısıra, pek bilinmeyen özelliklerine de değinmek. Başarmam zor gibi , ama denemeye değer !! ) İlginizi eksik etmemeniz dileklerimle.

Son düzenleme:

cenkkk

Yeni Üye
1 Ocak 2023
27
21
Mükemmel bir inceleme.
Ancaaaaaak.
O da John "BIG" Buscema

Buscema Thomas De Zuniga

Eve haklısınız. Ancak son çizer r. De la torre ve m. Astar da iyi. Torre benim favorim. Elinde Titan çomics in sayıları olan var mı?