Yarattığım bir karakter

BlasterComics

Yeni Üye
15 Şub 2013
54
179
DC comics
Konuyu nereye acacagimi bilmedigim icin buraya actim,affiniza sığınıyorum :)

yarattigim bir karakteri sizinle paylasmak istedim.ismi housefly namı diğer karasinek.
Ozellikleri orumcek adama cok benziyor.hatta tek farki ag atmamasi ve kanatlari olmasi olabilir :) neyse ozellikleri şöyle;
-yapay bir karasinek kanatlarina sahip.yani ucabiliyor.
-vantuz adini verdigi,duvara yapismasini saglayan karasinek sivisina sahip.
-karasineklerin eşsiz gozlerine sahip.yani (tipki orumcek hisleri gibi) onunu arkasini heryeri gorebiliyor.
-vucudunda babasindan ona gecmis olan ototoksit sivisi bulunuyor.tipki adrenalin gibi onu ani bir guce boğuyor.

Sizin goruslerinizi almak icin bu konuyu actim.senaryosunu yaziyorum ama icimde orumcek adama benzedigi icin bir sikinti var.yorum yapmaniz dilegiyle,simdiden hepinize cok cok tesekkur ediyorum.(telefondan yazdigim icin bazi kelimeleri yanlis yazmis olabilirim.yine affiniza siginiyorum :) )

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,439
degerli arkadasim
oncelikle cesaretli calisman icin tebrikler... yarattigin karakterin orumcek adama benzedigini dusunursen tasarimini yanlis yonde etkiler ; gerek senaryoda gerekse cizimlerde orumcek adami aklindan cikarip calismani oneririm. Benzer bir ornek eskiden Ceylan yayinlarinda yada 1001 Romanda yayinlanan Avrupali cizerlerin yarattigi bir ORUMCEK ADAM vardi bildigimiz ORUMCEK ADAM'in aksine kotu bir karakterdi ama o yillarda bayagi begenilmisti . O yuzden hic moralini bozma ve ozgun tasarimini surdur ; kimbilir bir gun onlardan cok daha meshur bir cizer olabilirsin. Cizimleride taratip burada arkadaslarin goruslerine sunmani oneririm ; cunku cogu bu ise gonul vermis ve genis birer cizgi roman tecrubesine sahip kisiler... Bir okuldan daha onemli ve degerli bir yer burasi ... Basarilar dilerim

BlasterComics

Yeni Üye
15 Şub 2013
54
179
DC comics
Guzel yorumun icin tesekkur ediyorum.resimler konusunda cizimleriniz bolumune resimleri atmistim.Housefly origins yaziyor.oradan cizimlere bakabilirsin.henuz 16 yasindayim vr hicbir egitim almadim.yavas yavas kendimi gelistirmeye calisiyorum.ustalara danisiyorum.ilgin icin cok tesekkur ederim :)

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,439
Yasının genc olması senın ıcın cok buyuk bır avantaj ... Cızımlerın gayet ıyı ve goreceksın hergun gelısecek . Yeterkı bıkmadan devamlı cız ; devamlı uretıcı ve yaratıcı ol... ıllakı hemen kıtap halıne getıremıyebılırsın bu bayagı malıyetlı bır sektor... Ama arsıvın ne kadar zengın olursa bır gun bunu degerlendırecek fırsatı bulacaksın ... Benım zamanında yaptıgım hatayı yapma bende 20 lı yaslarda arkadasımla phantom' un [ kızılmaske ] avrupa cızımlerının yapım ısını kazanmıstım . Mımarlık egıtımım yuzunden yarıda bıraktım oysa devam etseydım bugun apayrı bır yerde olabılırdım . Neyse sımdı sızler varsınız . Yepyenı pırıl pırıl genc umıtler ... Ana sayfadan cızgı roman ansıklopedısı bolumune gır orada " cızgı roman cızerlere temel kıtaplar [ 1 ] " dıye bır konu actım . ılk sefer 5 ayrı kıtap lınkı koydum. Faydalı olacagını sanıyorum . ıyı calısmalar genc dostum ....

BlasterComics

Yeni Üye
15 Şub 2013
54
179
DC comics
hemen konunuza göz atacağım.ilginiz için size tekrardan çok teşekkür ediyorum.açtığınız konu bana inanılmaz bir bilgi kaynağı olacak.

12 Şub 2010
15,006
544,046
Paylaşımın ve hepsinden önemlisi cesaretin için seni kutluyorum sevgili OZCOMICS

Gereksiz taramalardan ve nikindeki I üzerindeki noktadan kaçınabilirsin:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,046
20,262
Kamlançu
Yepyeni bir kahraman yaratmak ve bunun üzerine hikaye kurgulamak dışarıdan basit görünen ama işin içine girildiğinde zorluğu anlaşılan bir şeydir. Bu zorluğu göze alarak bu işe soyunduğunuz için öncelikle tebrik ediyorum.

Bir fikir de ben vereyim: Yarattığınız karakter başka karaktere benzeyebilir, ama bazı özellikleri benziyor diye onun kopyası sayılmaz. Burada yapmanız gereken karakterinizin diğer karakterlerden ayrılabilmesi için farklı bir özellik eklemek. Mesela sizin karakteriniz sineğin insan veya hayvan damarını şak diye bulmasından esinlenerek söylüyorum; yoğunlaşarak duvarların arkasını görebilmek olabilir. Bu sizin karakterinizi diğerlerinden ayırır. Ayrıca güzel bir orijin hikayesi de olursa kimse bu kopya bir karakterdir diyemez.

Başarılar diliyorum...

BlasterComics

Yeni Üye
15 Şub 2013
54
179
DC comics
Yepyeni bir kahraman yaratmak ve bunun üzerine hikaye kurgulamak dışarıdan basit görünen ama işin içine girildiğinde zorluğu anlaşılan bir şeydir. Bu zorluğu göze alarak bu işe soyunduğunuz için öncelikle tebrik ediyorum.

Bir fikir de ben vereyim: Yarattığınız karakter başka karaktere benzeyebilir, ama bazı özellikleri benziyor diye onun kopyası sayılmaz. Burada yapmanız gereken karakterinizin diğer karakterlerden ayrılabilmesi için farklı bir özellik eklemek. Mesela sizin karakteriniz sineğin insan veya hayvan damarını şak diye bulmasından esinlenerek söylüyorum; yoğunlaşarak duvarların arkasını görebilmek olabilir. Bu sizin karakterinizi diğerlerinden ayırır. Ayrıca güzel bir orijin hikayesi de olursa kimse bu kopya bir karakterdir diyemez.

Başarılar diliyorum...

fikrinizi begendim.gercekten mantıklı geliyor.çok teşekkür ediyorum.