XIII 24 XIII'ün Geçmişi

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,848
XIII 24 XIII'ün Geçmişi

Çözünürlük : 2000 x 2793 x 72 dpi

Sayfa Adedi: 64

Bu sayı yalnızca Fransızca yayınlanmıştır. Danny Finkelstein'in Jason Maclane tarafından gönderilen
postayı almasıyla başlayan ve Çizgi Roman sayfalarında gazetecinin yaşadıkları, diğer sayfalarda da Jean De Hame'den
başlayarak XIII'ün bütün geçmişi gün, hatta saat bile sektirilmeden aşırı abartılı ve çok ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Cinebook yayınladığı son sayının başında bu sayıyı atladığını beyan etmektedir.
Ama ben konunun bütünlüğü açısından en azından güncel olayları konu alan Çizgi Roman sayfalarını çevirmeyi bir görev saydım.

Dağarcığıma pek hoşlanmadığım bir dil olan Fransızcayı eklemesem de elimden geldiğince tanıdık kelimelerden yola çıkarak,
üç beş sözlük (Cambridge'in bu konuda inanılmaz yardımı oldu) kullanarak ve biraz fazla zaman harcayarak Çizgi Roman
bölümlerini bitirdim. Diğer sayfalarda yalnızca resimler ve başlıklar var. (XIII Mystery 00'da olduğu gibi)

İlave Fontlar:

Swiss 721 Light, Black (orjinal Font)

İYİ EĞLENCELER!!!

Son düzenleme:

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
441
1,568
Üstat, hemen okumaya başladım. Ama; geçmişi anlatan tüm balonlar boş. Bir yanlışlık olmasın.

Yukarıyı dikkatli okursanız, "güncel olayları konu alan Çizgi Roman sayfaları" demiştim!

Farkettim üstat. '' XIII'ün bütün geçmişi gün, hatta saat bile sektirilmeden aşırı abartılı ve çok ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. '' cümlesinden yola çıkarak yazmıştım. Bu kadarı bile bana yeter. Emeğine sağlık.

Son düzenleme:

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
1,002
3,303
Tespit edilemedi

Çok teşekkürler. Elinize sağlık.

Dargaud sırasına göre bu sayı 25 olarak gözüküyor. Ayrıca Dargaud
sırasında 13.1 ve 13.2 no.lu L'enquête adındaki sayılar Cinebook
sırasında mevcut değil. Bu sayılar sırasıyla 112 ve 32 sayfa. Mevcut
duruma göre Dargaud'un 26. sayısı Cinebook'da 24. sayıya tekabül