Uzay Gemisi Yapmamızı Engelliyorlar

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
czt4cqt.jpg

1713.jpg

Kim engel oluyorsa kınıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
831
Sayın Bakan'a aynen katılıyorum.
Yıllarca, bizden adam olmaz diyenlere baka baka güzelim yılları harcadık.
Birlik olursak, üretirsek, her şeyi yapacak bir seviyeye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.
Atatürk döneminde, o devrin modern sayılabilecek uçaklarını yapıp ihraç etmeye başladığımızı bir kaynaktan okumuştum.
Şimdi niye yapamayalım ki?

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,181
5,065
Yapalım valla, hemi de en hızlısını; "ALDEBARAN"da bizi bekleyenler var!
Kem gözle bakanların gözü kör olsun!

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,067
76,155
hiçbiryerde :)
Şaka değil herkes yapabilir.
Önce okumak lazım,sınıf bilincini kavramak,
bilimin hayatımızda öncü rolü olduğunu
kabul etmek lazım,
yoksa herkesin her dediğini koyun gibi
doğru sanırız,
başkalarının (dış güçler ya da iç güçler) istediği gibi
yaşamaya devam ederiz....

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
İngilizler Hindistan'ı işgal ettiklerinde, çok iyi dokuma ustaları olduğunu gördüler. Bu ustaların kendi dokuma sanayileri için bir tehdit olacağını fark ettiler. Ve adamların ellerini kestiler!

Bugün sokağa çıkıp limon satmaya kalksanız, yanınızda bir adam belirir "burada satamazsın" der. Öyle kolay mı üretim yapmak, bilim yapmak, teknoloji yapmak. Adam senin kendine rakip olmana müsaade eder mi?

Bakan samimi ise, Türkiye'nin tam bağımsızlığını istiyor demektir. Hemen bugün bunun girişimlerini yapsın. Bütün varlığımla desteklemezsem adam değilim.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,086
Türkiye'de büyük yetenek ve kapasiteye sahip insanlar hep harcanır.Tarih,bunun örnekleri ile dolu.İlk Türk pilotlarından olan Vecihi Hürkuş,yapmak istediği bir çok projesini karşılaştığı sürüyle zorluklar nedeniyle gerçekleştiremez.Peki bu büyük dahinin sonu ne oldu?

1954 te ülkenin ilk sivil havayolu olan Hürkuş Havayolları’nı THY’nin sefer dışı bıraktığı 8 uçağı banka kredisi ile satın alarak kurar. Ancak uçakları Yeşilköy havaalanında sabotaja uğrar kullanılamaz hale gelir. Borçları oldukça artmış, kredileri ve sigortaları ödeyemez olmuş, kendisine bağlanmış olan gazi maaşına bile haciz konmuştur.

Anılarını yazma çalışmaları yaparken beyin kanaması geçirmiş, Aya Seyahatin başladığı 16 Temmuz 1969 tarihinde GATA’da yaşamını yitirmiştir.

Gerçekten senaryolaştırılması gereken bir yaşam, ve yine devrim arabaları repliği “Türkiye’de hiç bir başarı cezasız kalmaz.”

Son düzenleme:

colossus

Aktif Üye
29 Ocak 2012
325
425
USA
Türkiye'nin önündeki en büyük engel kendileri halbuki. Gezi Parkı'nın bir halk direnişi olduğuna dahi inanamıyorlar.