ÜÇÜNCÜ AHİT-139 sayfa

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,065
6,277
Çok sayfalı , polisiye konulu , renkli ve henüz okumadım ama , sayfalar arasında gezinince bir hayli ilgimi çeken karelerin yer aldığı çizgi roman karşımda olunca , hemen okumak , ama daha öncesinde değerli @murtaza5 emeklerine teşekkürlerimi sunmak gerektiğini düşünüyorum . Üstelik , işlenen polisiye konusu , karanlık çağlarda , daha doğrusu 14. yy.'da geçen bir macera olması , hemen okumayı daha da kışkırtıyor!! . Gördüğüm kadarıyla , Umberto Eco'nun '' Gülün Adı '' romanı sonrası , tüm dünyada '' Ortaçağ Polisiyeleri ''ne karşı ilgi arttı. Ben , özellikle arka kapaktaki tanıtım yazısında bulunan '' yedinci mühür '' kelimelerine takıldım. Usta yönetmen Ingmar Bergman'ın aynı adlı , efsanevi , siyah beyaz filminde , çok sevdiğim satranç oyunu da yer alıyordu. Şövalye , ölüme razı olmaktansa onu satranç oyununa davet eder. Ayrıca , metafizik , kader , din kavramları çok derin olarak filmde ele alınmıştı. Birçok çağrışımla ve büyük merakla okumaya başlayacağım bu eseri bizlerle buluşturduğunuz için . çok teşekkürler değerli @murtaza5