Truman Şov - The Truman Show - 1998 (imdb 250)

tancel

Aktif Üye
21 May 2020
150
1,150
0120382.jpg

Yönetmen: Peter Weir
Oyuncular: Jim Carrey, Laura Linney, Noah Emmerich, Natascha McElhone
Brrip
917 Mb
1h 43 min
1918x1080
Tam uyumlu türkçe altyazılı
mkv
imdb 8.2
Komedi, Dram, Bilim-Kurgu

KONUSU: Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk, imrenilecek derecede ütopik bir hayat sürmektedir. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp herhangi bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır.
Ana karakterimiz Truman da bu şanslı insanlardan biridir. Güzel bir eşe ve mutlu bir hayata sahip olan Truman, öldüğünü zannettiği babasını bir gün caddede gördüğü ana kadar hayatı olduğu gibi yaşar. Babasını gördüğüne emindir ancak adam bir anda ortalıktan kaybolmuştur.
İlerleyen günlerde çeşitli gizemli anlar yaşayan Truman bir şeylerin yolunda gitmediğini fark edecek, sahip olduğu hayatın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışacaktır.
Televizyon sektörü üzerine yapılan en esaslı eleştirilerden biri olan Truman Show sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından birine sahip. Aynı zamanda başrolündeki Jim Carrey'in olağanüstü performansını da es geçmemek gerekiyor.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,105
Peter Weir'in Gelibolu filminden sonra bu bana göre en güzel filmini paylaştığınız için çok teşekkürler. Konusu başta olmak üzere gerek çekimleri, gerekse oyuncularının özellikle de Jim Carrey'in performansı harika. Acaba bizde birilerince yazılmış senaryomuzun (filmimizin) bilinçsiz (başrol) oyuncuları mıyız? Tekrar teşekkürler.

tancel

Aktif Üye
21 May 2020
150
1,150
Peter Weir'in Gelibolu filminden sonra bu bana göre en güzel filmini paylaştığınız için çok teşekkürler. Konusu başta olmak üzere gerek çekimleri, gerekse oyuncularının özellikle de Jim Carrey'in performansı harika. Acaba bizde birilerince yazılmış senaryomuzun (filmimizin) bilinçsiz (başrol) oyuncuları mıyız? Tekrar teşekkürler.
Sevgili balkan, senaryomuzu birileri yazıyor o kesin de, ülkemizde bize biçilen rol piyon olmaktan öteye gitmiyor.

Meminca

Aktif Üye
24 Kas 2017
421
1,399
Ankara
Balkan Üstat bana göre de sinema tarihinin en güzel filmlerinden birisi. Film olarak izlemesi güzel, hoşça vakit geçirtiyor ama insanın kafasında var oluşa, hayata, sosyal ilişkilere, felsefeye hatta siyasete dair uyandırdığı sorular müthiş.