The World Of Thorgal - Wolfcub 2 - The Severand Hand Of The God Tyr

Uğurlee

Yeni Üye
21 Mar 2021
15
587
Arkadaşlar ilk çevirim ve balonlamam. Yer yer eksiklik ve hatalar yapmış olabilirim. Thorgal'ın yan serisi Wolfcub'dan başladım. İki arkadaş Lobador&Aniror ilk kitabı çevirdiler ve araya uzun bir vakit girdi. Bu sebeple ben devam ettirmek istedim. Öyle bir deneme gibi oldu benim
için de. Hiç kolay olmadığını anladım bu işin. iyi okumalar.

-İndirme Linki-

Ekli dosyalar

• The World of Thorgal - Wolfcub 002-000.jpg
    The World of Thorgal - Wolfcub 002-000.jpg
    94.8 KB · Görüntü: 52
  • The World of Thorgal - Wolfcub 002-007.jpg
    The World of Thorgal - Wolfcub 002-007.jpg
    100.2 KB · Görüntü: 74
Son düzenleme:

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,316
3,772
Elinize sağlık, dün indirdim henüz okuyamadım ama üstten bir göz attığımda herhangi bir hata gözüme çarpmadı tabi işin ustası arkadaşların görüşlerini yazması daha değerli olacaktır. Ben devam etmenizi arzu ederim. Çok teşekkürler.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,657
İzmir
Hızlı resim sitesine resim yüklemeyi bir daha anlatayım:
Ana sayfayı açtıktan sonra bilgisayarınızdaki çizgi romanın kapak veya başka bir tanıtım resmini sürükle bırak ile resim yükleme yerine getirip, bırakın. Orada bir resim seçildi yazısı çıkar. Sonra alt kısımda kırmızı renkli yükle yazısına tıklayıp yükleyin. Yükleme bu kadar.
Yükleme tamamlandı diye bir yazı çıkacak. Daha sonra çıkan sayfada resim sitemize yüklenmiştir ifadesi ve solda resim, sağda ise kopyalanacak ve işlem yapılacak linkler var. Onlardan en altta Forumlar: bbcode denen kısma gelip, farenize sol tıklayıp, linki koyulaştırın. Sonra fareyi sağ tıklayıp, kopyalayı tıklayın. Şu anda bu mesajımı yazdığım paylaşım sayfanızın altında sağda "düzenle" denen yere tıklayın. Yükleme için ilk yaptığınız çalışmanın yazıldığı sayfa gelecek. Oraya hızlı resimden kopyala dediğiniz resmi yapıştırın.
Herhalde anlaşılmıştır. Başarılı olacağınızı sanıyorum. Ben de bu işlerde yıllar önce acemi iken, sitemizde arama yaparak yardımcı olacak arkadaşların bilgilerinden ya da kendim deneme yanılma ile uğraşarak eksiklerimi tamamladım.
Zamanla alışınca daha çabuk ve hatasız paylaşımlar yapacaksınız. Bir şeyi de hatırlatmak isterim. Tercümeyi güzel yaptığınıza göre kitabın isminin Türkçe çevirisini de yapabilirsiniz. Kapağa, olmazsa paylaşım ismine de yazmanız iyi olur. Kapağın üst kısmında uygun bir yere İngilizce isminin altına mesela Türkçe adını yazabilirsiniz.
Kolaylıklar dilerim.

Son düzenleme:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Ellerine sağlık dostum. Aslında bu seriyi bitirmek hep istiyordum ve biraz başlamıştım ama zamansızlıktan dolayı bir türlü devam edememiştim. Çok güzel bir çeviri balonlama olmuş. Serinin tamamlanacağını görmekten ben de çok memnun oldum. Selamlar.

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
391
1,339
İstanbul
Elinize emeğinize sağlık, çok teşekkür eder ve devamını da - seri 7 albüm - bekleriz. Bu serinin dışında kalan Thorgal ana serisinden kalan albümler ve bunlarında dışında ayrıca Thorgal – Kriss of Valnor -8 albüm- serisini de çevirmeyi düşünüyor musunuz? Ki harika olur. Şu günler de ilaç gibi geldi. Sizin gibiler iyi ki var.

Uğurlee

Yeni Üye
21 Mar 2021
15
587
Teşekkürler zarif sözleriniz için, daha önce elfler serisini çevirsem mi diye düşünmüştüm, balonlama kısmı yordu çokca ve bıraktım. İlk denemem diyebilirim buna. Eğlenceli bir uğraş. The Early Years keyifliydi. Thorgal serisini birkaç yıl önce keşfettim ve basılı olarak da aldım hepsini. Seriyi tamamlamak istiyorum evet. Üçüncüyü bitirmek üzereyim. Selamlar.
Kriss Of Valnor için söz vermek hata olabilir şimdiden, bakalım.

Son düzenleme:

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,316
3,772
Teşekkürler zarif sözleriniz için, daha önce elfler serisini çevirsem mi diye düşünmüştüm, balonlama kısmı yordu çokca ve bıraktım. İlk denemem diyebilirim buna. Eğlenceli bir uğraş. The Early Years keyifliydi. Thorgal serisini birkaç yıl önce keşfettim ve basılı olarak da aldım hepsini. Seriyi tamamlamak istiyorum evet. Üçüncüyü bitirmek üzereyim. Selamlar.
Kriss Of Valnor için söz vermek hata olabilir şimdiden, bakalım.

Takipteyim Thorgal serisi okuduğum (Basılı olarak var çıkanlar) en özel serilerden devamı olursa 4. turu yaparım tekrar sayenizde :)

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Merhaba,
Thorgal'le ilgili bir çeviri mi, aman Allahım, çok mutlu oldum, elinize sağlık, devamını bekliyoruz Üstad!

mersan00

Onursal Üye
23 Haz 2011
254
459
Ankara
sevgili kardeşim dün tek tek resim olarak indirip , hemen okudum ellerine sağlık , torgal serilerini hepsini bitirirsin inşallah, hatta daha sonra yarıım kalmış bluberry dizisine de el atarsın kesin. bilirsin isteyenin bir yüzü kara vermeyen zep zenci demişler.