Tex Öyküleri 3 (11 ve 15. öykü arası)

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
84
1,029
13. cuma değil yine TEX günü.
11 ve 15 arası öyküleri sizlerle.
Hepimizin gönlüne taht kuran 'Meksika'lı Lupe' ve Gece kartalı efsanesini başlatan 'Kanlı Anlaşma' dahil.
Türkiye'de basılan tüm kapaklarını, 1948 yılı İtalyan kakaklarını, konusunu, özelliklerini, kahramanlarını, lokasyaonlarını ve konu ile ilgili linklerini bulacaksınız.
--Devil's Hole Görevi
--Meksika'lı Lupe
--Kanlı Anlaşma
--Dalton Çetesi
--Puma Tanrı
İyi okumalar dileğiyle.
cizgiromantik.com ile kalın.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,746
Kıbrıs
Öncelikle çalışmanız ve emekleriniz için teşekkürler sayın Levon."Türkiye'de Basılan Tüm Kapaklar"
ifadesi yanlış zira siz 1980'li yıllarda basılan Ceylan 186'lık Seri'den kapaklar paylaşıyorsunuz.Peki
daha öncesi?1970-77 yıllarında yayınlanan Süper Teks(Karakoç)Serisi orijinal Bonelli kapakları
kullanmadı.Ama 1966-67 yıllarında yayınlanan Pijamalı Teks Serisi'nde Samim Utkun çizimi kapaklar
bu maceralardan esinlenerek çizilmiş örneklerle doludur.Hatta 135 sayılık 75 kuruşluk Ceylan Teks
Serisi'nde de Samim Utkun çizimi bir çok klasik seri maceralara atıfta bulunan kapaklar vardır.Keşke
internet kullanmayı tam becerebilsem,tarama yapıp resim yüklemeyi bilsem.Bu örneklerden paylaşırdım.
Forumda benim açtığım "1970 Öncesi Teks Serileri"başlığı var.Oraya bir bakmanızı salık veririm.En
doğrusu "Türkiye'de Yayınlanan Tüm Kapaklar" yerine
"Türkiye'de 1980 Sonrası Yayınlanan Tüm Kapaklar" diye düzeltmeniz.1966-1963 ve daha eski
sayılara ulaşmak çok zor ama bu yıllarda paylaştığınız maceralarla ilgili kapaklar vardır;yayınlanmıştır.

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
84
1,029
Öncelikle çalışmanız ve emekleriniz için teşekkürler sayın Levon."Türkiye'de Basılan Tüm Kapaklar"
ifadesi yanlış zira siz 1980'li yıllarda basılan Ceylan 186'lık Seri'den kapaklar paylaşıyorsunuz.Peki
daha öncesi?1970-77 yıllarında yayınlanan Süper Teks(Karakoç)Serisi orijinal Bonelli kapakları
kullanmadı.Ama 1966-67 yıllarında yayınlanan Pijamalı Teks Serisi'nde Samim Utkun çizimi kapaklar
bu maceralardan esinlenerek çizilmiş örneklerle doludur.Hatta 135 sayılık 75 kuruşluk Ceylan Teks
Serisi'nde de Samim Utkun çizimi bir çok klasik seri maceralara atıfta bulunan kapaklar vardır.Keşke
internet kullanmayı tam becerebilsem,tarama yapıp resim yüklemeyi bilsem.Bu örneklerden paylaşırdım.
Forumda benim açtığım "1970 Öncesi Teks Serileri"başlığı var.Oraya bir bakmanızı salık veririm.En
"Türkiye'de 1980 Sonrası Yayınlanan Tüm Kapaklar" diye düzeltmeniz.1966-1963 ve daha eski
sayılara ulaşmak çok zor ama bu yıllarda paylaştığınız maceralarla ilgili kapaklar vardır;yayınlanmıştır.
Ben Teşekkür ederim.

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
84
1,029
-Tex dostları yeni bir cuma da, yeniden merhaba.
-5 öykü daha. Tuzak isimli öyküde, sonradan Tex kahramanlarından olacak Jim Brandon ve Gros-Jean ile tanışırız. Teks'in oğlu'nda ise ekibin dördüncü elemanı olacak Kit Willer ısınma turları atmaya başlar.
-Rio Grande Macerası.
-Tuzak.
-Ayılar çetesi.
-Eldorado ve Brad'ın Sonu.
-Teks'in oğlu.
Türkiye'de basılan tüm kapaklarını, 1948 yılı İtalyan kakaklarını, konusunu, özelliklerini, kahramanlarını, lokasyaonlarını ve konu ile ilgili linklerini bulacaksınız.
İyi okumalar dileğiyle.

Planet9

Yeni Üye
10 Eki 2023
6
6
Hepimizin gönlüne taht kuran 'Meksika'lı Lupe' ve Gece kartalı efsanesini başlatan 'Kanlı Anlaşma' dahil.
--Devil's Hole Görevi
--Meksika'lı Lupe
--Kanlı Anlaşma
--Dalton Çetesi
--Puma Tanrı
İyi okumalar dileğiyle.

Göremiyoruz.. nerede yanlışlık var acaba ?

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,989
106,403
--Devil's Hole Görevi
--Meksika'lı Lupe
--Kanlı Anlaşma
--Dalton Çetesi
--Puma Tanrı
İyi okumalar dileğiyle.

link göremiyoruz diye yazan arkadaşlara bir cevap verseniz....

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,166
6,879
İndirme yok, @levon arkadaşımızın blogunda okuyabiliyorsunuz. Örneğin, 16. öykünün linki aşağıda. Bu öyküyü inceledikten sonra, sayfanın en altındaki Geri veya İleri butonlarına basarak önceki ya da sonraki özetleri okuyabilirsiniz.

levon

Yeni Üye
18 Şub 2022
84
1,029
Teşekkürler . Düzelteceğim.

ultramar

Yeni Üye
5 Ocak 2016
44
70
--Devil's Hole Görevi
--Meksika'lı Lupe
--Kanlı Anlaşma
--Dalton Çetesi
--Puma Tanrı
İyi okumalar dileğiyle.

ben de anlamadım valla...şimdi biz sadece özet mi okuyabılıyoruz sadece