Tebrikler Galatasaray Odeabank!.. Tebrikler Fenerbahçe!..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,606
35,132
İstanbul
OLaAMWK.jpg

GALATASARAY ODEABANK AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜ!

Galatasaray Odeabank, Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Final final maçında ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. DIVS Sports Hall'deki mücadeleden takımımız 58-69 galip ayrılarak AVRUPA ŞAMPİYONU oldu.

Takımımız 2009'da kazandığı FIBA Eurocup'ın ardından Avrupa Ligi'nde de şampiyonluğa ulaşarak çok büyük bir işe imza attı ve müzesine kadın basketbolda ikinci Avrupa kupasını getirdi.

Kadın basketbolunda Türkiye'ye ilk Avrupa Kupasını getiren Galatasaray ilk kez Kupa 1'i kazanan takım olarak da tarihe altın harflerle geçti.

Ben bir Galatasaray taraftarı olarak; ülkemize finali armağan eden her iki takım oyuncularını da tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum..

"Holiganizme ve kör fanatizme inat; yaşasın ezeli rekabet ve ebedi dostluk!!..."

savok

Admin
30 Eki 2009
19,997
83,931
Kasımpaşa
Bilen bilir ben sıkı bir Galatasaraylıyım. Sevinmek bu takıma, bu renge yakışıyor.. Galatasaraylı olmanın yanında bu resimdekilerden birisi de benim müvekkilim. Hepsini bir de buradan kutluyorum..

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,962
Sevgili Galatasaray'ımı kutluyor, nice başarılara diyorum. Yapılan iş büyük. kendisinden kat be kat pahalı ekaterinburg'u ardından fenerbahçe'yi yenip kupaya uzanmak, hele hele sınırlı bir kadroyla bunu yapmak ayrı bir kutlamayı gerektiriyor. Takım oyunu nedir, nasıl oynanır, yıldızların olsa bile asla takım ruhundan daha iyi olamayacağını çok iyi gösterdiler. Sağolun dişi aslanlar...

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
265
1,451
"Holiganizme ve kör fanatizme inat; yaşasın ezeli rekabet ve ebedi dostluk!!..."

Kulağa hoş geliyor...

Kadın branşlarındaki derbilere bayan ve çocuk seyircilerin gitmesi cesaret işiydi ya uzun zamandır, sahada bayanların mücadele ediyor olması tribünlerdeki erkek egemen topluluğu hiç mi hiç ırgalamıyor, aksine yakası açılmamış galiz küfürler havada uçuşuyordu ya hani…

Meğer bunlar devede kulakmış, küfürde son noktayı koca kulübün başkanı koydu…. Eğer edikodu değilse “bana en ufak laf edenin…” 'incilerinin' ticari tişörtlerle ölümsüzleştirilmesi bile düşünlüyormuş…

Umarım sporun tüm aktörleri şapkayı önlerine koyar ve birkaç yıldır yaşananların sporla uzaktan yakından alakası olmadığı gerçeğini artık kabul ederler, yoksa değil Avrupa, kainat şampiyonu olunsa ne yazar…

“Topların meşin, kramponların çivili olduğu;
maçların Papazın Çayırı’nda, Taksim Stadı’nda oynandığı;
sahada henüz dördüncü hakem yokken ama kaleciye geri pas varken biz oradaydık;
Baba Hakkıların, Sinyor Bartuların, Kral Metinlerin sahada olduğu dönemlerde biz hep oradaydık." diyebilen şanslı ve romantik kuşağı gel de sevgiyle gıptayla yad etme...

Moderatör tarafında düzenlendi:

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Bir Galatasaraylı olarak gurur duymamak elde değil. Çok büyük bir başarı ama maalesef gerektiği gibi ses getirmedi ne yazık ki. 3 tane Türk takımı yarı finale çıktı, finali 2 Türk takımı oynadı, hemde Galatasaray ve Fenerbahçe, hemde avrupada ve o branşın kulüpler bazında en büyük kupasında.
Fenerbahçe ve Kayseri Kaskiyide bu başarılarından dolayı tebrik ederim. Ama tabi ki en büyük tebrik ve alkışlar Sarayın Sultanı Dişi Aslanlarımıza.
Bir atasözü ne der?
Gerçekleri tarih yazar. Tarihide GALATASARAY :)

12 Şub 2010
15,006
544,109
GS li dostları kutluyorum
FB yi de unutmamak lazım
İki Türk takımı avrupa kupası finali oynadı
Darısı futbol takımlarına