Süper Tarzan Şilliler Yayınevi 150 Krş.'luk Seri Sayı 055 (KAPAK)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,205
M1Oq4Q.jpg
3Omy32.jpg

Tekrar sayı (4.) olduğundan sadece ön ve arka kapak paylaşılmıştır.
Saygılarla...

DOny1z.gif

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,205
52. sayıdan itibaren ilk 51 sayıdaki maceralar tekrar yayımlanıyor .
Selam ve saygılar...

DOny1z.gif

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Teşekkür ederiz.
Hocam kaçıncı sayıdan itibaren Tarzanlar tekrarlanıyor.

52. sayıdan itibaren 83. sayıya kadar sayfa sayısı da 48 olduğundan kapaklardaki Tarzan logosunun rengi ve arka kapaklar hariç ilk 32 sayının birebir aynısı. Sonra sayfa sayısı 32'ye düşünce maceralar tekrar olarak devam ediyor ama 33-51 arası 19 sayı 84-112 arasında 29 sayıya gelecek şekilde. 112. sayıda ise ikinci tekrar başlıyor. Şu ana kadar bildiğimiz son sayı 118 de Aklın Zaferi adlı maceranın tekrarı (2. tekrar) yapılıyor

Bu dediklerim Şilliler ilk seri için geçerli.

İkinci (Siyah Logolu) seri ise 32 sayfa ile başlıyor ve 43. sayıya kadar yeni macera içeriyor. 43. sayıda ise ilk serinin 118. sayısında kalan yerden "uğursuz Adacık" macerası ile ilk serinin tekrarına devam ediliyor. Tanimbar Zindanları isimli maceranın tekrar edildiği 60. sayıda bu seri de bitiyor.

Sonra kırmızı logolu üçüncü seri başlıyor. Bu da 32 sayfa ve ilk 10 sayı yeni macera. Bu seri de 10. sayıdan itibaren ilk serinin tekrarına ikinci serinin kaldığı yerden devam ediyor. Büyük Kurtuluş Bedeli macerası ile. Bu serinin kaç sayı sürdüğünü bilmiyorum. Bende 48. sayı var en son.

Özet olarak

ilk seri kendi içinde 1.5 tekrar yapıyor ve tekrarlar kaldıkları yerden 2. ve 3. seri de de devam ediyor.

İkinci ve üçüncü serideki yeni maceraların fasikül içinde tekrarları yok. Bu maceraları tam okumak isteyenler 7.5 TL üst fiyat ile başlayan Cilt serisinden ya da görece daha kolay bulunabilen 50 TL fiyatlı Albüm serisinden takip edebilirler.

Bu arada Tam Macera olarak yayınlanan 500 TL ilk fiyatla başlayan serilerdeki tekrarlarda iki macerayı 96 (2x48) sayfaya sığdırmak için 50+ olan orijinal sayfalar eksiltilmiştir. Bu nedenle koleksiyon değeri de yoktur kanımca.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,030
Pırıl pırıl kapaklar için teşekkürler üstadım.
10 yaşında fasikül serisini biriktirmeye başlamıştım.Ne bileyim basıldıktan 10 yıl sonra bile rahatlıkla bir ilçede bulabildiğim fasiküllerin, gün gelip erişilmez hale geleceğini.Pamuklara sarar saklardım.
Neyse ki vefakar dostlarımız var da bulunmaz ve tekrarı basılmaz sayılara yavaş yavaş kavuşuyorum.
Bu anlamda sarkomer üstada ve emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum.

Sevgili can amca üstadın mesajını da kopyalayıp kendi arşivime ekledim.İmkanım olsa konu içinden çıkarıp fasikül serisinin başına tuttururdum.Arşiv yapanların ve benim Çok çok işine yarayacak.Ayrıca çok teşekkür ediyorum.