Paper Fun (Eğlenceli Kağıt İşleri)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,438

Paper Fun
Eğlenceli Kağıt İşleri
İngilizce
Scholastic Book Services, 1976
118 MB, 2456 px, 300 dpi, 50 sayfa, CBR (rar-->cbr)

İlkokul çağındaki çocuklar için hazırlanmış bu kitapta kağıt ve kartondan yapılabilecek 60 kadar 'proje' yer alıyor. Eğlenceli ve hayâl gücünü çalıştırıcı bu kağıt işlerini yapması oldukça basit ve yapım aşamalarının her adımı resimlerle anlatılmış.. Kağıt fenerler, kartondan kaleler, kağıttan hayvanlar, evler, demiryolları, kağıt katlama işleri vb bunlardan bazıları. Kitabı çevrenizdeki minik dostlarınızdan birine armağan edebilirsiniz. Ayrıca çeviri denemesi yapmak isteyenler için de güzel bir fırsat, zira sadece 50 safalık bu kitapta yazılar çoğunlukla şekillerin üzerine değil de beyaz zeminler üzerine yazılmış (silip yerine Türkçesini koymak daha kolay)

PAPERFUN_kapak.jpg

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,046
20,265
Kamlançu
Kardeşim kağıttan arkasına elini bastırıp çektiğinde zıplayan kurbağa, kuyruğunu çektiğinde kanadını çırpan kuşlar filan yapardı, hayran kalırdım. Yorum yapmadan önce bakayım böyle bir şey var mı diye indirdim. Evet; eğlenceli, güzel şeyler yapılabilir. Çocuklar ile vakit geçirmek isteyecek büyüklere yol gösterebilir. Teşekkür ediyorum sayın "Scanfan".

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,740
44,228
denize sıfır
Şimdi oğluma gösterdim (10 yaş, 4.cü sınıf) laa kim uğraşır bunla yürü git dedi.:D Galiba geç gelmişiz dünyaya. Teşekkürler dostum.:)

Hakan Sait

Süper Üye
14 Ocak 2010
423
5,761
Antalya
Valla özendim :) Kitabın sonunda annesinin Tom'a yazdığı mesajı gördünüz mü? Evin altını iki kere çizdiğine göre bizim Tom sokağı zor görüyormuş anlaşılan :) Kim bilir kaç sene oldu? Vay be.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,438
Valla özendim :) Kitabın sonunda annesinin Tom'a yazdığı mesajı gördünüz mü? Evin altını iki kere çizdiğine göre bizim Tom sokağı zor görüyormuş anlaşılan :) Kim bilir kaç sene oldu? Vay be.

PAPERFUN_Tom_a_Not.jpg

Kitabı galiba 1970'lerin sonunda İzmir'de bir eski kitapçıdan almıştım, "Tom" da muhtemelen Amerikalı bir personelin çocuğu olmalı. 1976'dan bu yana 38 sene geçmiş. Tom o zaman 12 yaşında idiyse şimdi 50 yaşlarında filan olmalı. Sokağa çıkmak veya evcil olmakla ilgili tutumu şimdi nasıl acaba. Aklıma ister istemez bununla ilgili bir "Cem Yılmaz" parodisi geliverdi. Hani "bıraktım ben mandolini, (...) satıyorum" diyordu ya (2. dakikadan itibaren).