Muhteşem Belzoni

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,991
106,594
İyi okumalar...

QVgRNy.jpg

alialince

Kıdemli Üye
1 Ağu 2017
427
1,482
Altan üstada muhteşem paylaşımı için teşekkür ederim. Bu paylaşımı gördükten sonra Muhteşem Belzoni hakkında araştırma yaptım sizinle de paylaşmak isterim. Kitap İtalya'da yayınlanan "Romanzi a fumetti Bonelli" serisinin 10. kitabı.

1. Kitap DRAGONERO Oğlak Yayıncılık tarafından 2011 yılında yayınlanmış forumda yok.
2. Kitap GÖZLER VE KARANLIK HOZ Comics tarafından 2010 yılında yayınlanmış @altan üstad tarafından burada ve nisan yagmuru üstad tarafından burada paylaşılmış.
3. Kitap SIGHMA HOZ Comics tarafından 2012 yılında yayınlanmış @altan üstad tarafından burada paylaşılmış.
4. Kitap MOHICAN 1001 Roman tarafından 2010 yılında yayınlanmış @gandor08 üstad tarafından burada ve @murtaza5 üstad tarafından burada paylaşılmış.
5. Kitap STRIA HOZ Comics tarafından 2012 yılında yayınlanmış nisan yagmuru üstad tarafından burada paylaşılmış.
6. Kitap KAN BAĞI HOZ Comics tarafından 2014 yılında yayınlanmış forumda yok.
7. Kitap DARWIN HOZ Comics tarafından 2014 yılında yayınlanmış forumda yok.
8. Kitap KAYIP GEZEGENDE Çizgi Düşler tarafından 2016 yılında yayınlanmış forumda yok.
9. Kitap SERGIO BONELLI - RÜYÂLARIN SÜRÜCÜSÜ Kitap olarak yayınlanmamış @Pertev üstad tarafından burada paylaşılmış.
10. Kitap MUHTEŞEM BELZONI Çizgi Düşler tarafından 2016 yılında yayınlanmış @altan üstad tarafından burada paylaşılmış.
"Romanzi a fumetti Bonelli" 11. kitabı aynı zamanda "TEX ROMANZI A FUMETTI" serisinin 1. sayısı olarak numaralandırılmış
11. Kitap Efsane ve Kahramanı Kitap olarak basılmamış @daltas üstad tarafından burada paylaşılmış.
"Romanzi a fumetti Bonelli" 18. kitabı aynı zamanda "TEX ROMANZI A FUMETTI" serisinin 2. sayısı olarak numaralandırılmış
18. Kitap Frontera! Kitap olarak basılmamış @daltas üstad tarafından burada paylaşılmış.
"Romanzi a fumetti Bonelli" 23. kitabı aynı zamanda "TEX ROMANZI A FUMETTI" serisinin 3. sayısı olarak numaralandırılmış
23. Kitap Painted Desert Kitap olarak basılmamış @daltas üstad tarafından burada paylaşılmış.
"Romanzi a fumetti Bonelli" 30. kitabı aynı zamanda "TEX ROMANZI A FUMETTI" serisinin 4. sayısı olarak numaralandırılmış
30. Kitap Montana'da Meydan Okuma Kitap olarak basılmamış @daltas üstad tarafından burada paylaşılmış.

Hatalarım varsa düzeltmenizi rica ederim.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,065
6,275
Gerçekten de '' Çizgilerle yazılmış roman '' tanımına , her unsuruyla uyan bir dizi "Romanzi a fumetti Bonelli" . Başta , değerli @altan olmak üzere , emekleriyle bizleri bu serinin maceralarıyla tanıştıran tüm dostlara teşekkür etmek gerekiyor. Değerli @alialince tarafından hazırlanan liste , bu serinin maceralarına ait numaralara göre bilgi vermenin yanı sıra , forum alanımızdaki paylaşım durumunu göstermesi açısından da güzel bir çalışma olmuş , bence çok önemli . Bu bakımdan @alialince'de teşekkürü hak ediyor. Özellikle ilk sayısı Dragonero ile başarılı satış grafiği yakalayan ( 2007 ) , farklı senarist ve çizerlerin imzalarına rastladığımız Bonelli'nin bu serisi , yıllar itibariyle satışlar açısından düşüş gösterse de , neticede Dragonero gibi bir kahramanın ayrı bir seri halinde doğmasına da yol açmıştı ( 6 yıl sonra !! ) . Kimbilir , belki de Bonelli firması , diğer serilerde olduğu gibi bu seri dahilinde de , başarılı satış durumu gördükleri an yeni kahraman dizilerini piyasaya sürebilir. Şimdiden serinin okuyamadığımız diğer maceralarını da beklemek üzere , emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,457
8,513
İzmir
Kitap da muhteşem, tarayıp paylaşan da.
Tek ciltlik eserlere pek rağbet etmiyorum açıkçası.
Ama almadığım için pişman olduğum tek bir eser var; Kerry.
1001 Roman'ın bastığı bu cildi satıştayken görmedim
ama sahafları dolaşırken kondisyonu çok düşük bir baskısına rastlamıştım.
Sırtı ve kapağı bayağı yıpranmış olduğundan almamıştım.
Bir daha da denk gelemedim...
Değerli Fuat Aktüre'nin çizgi roman severlere tanıtıp sevdirdiği
Julia, Dampyr, Brendon ve birbirinden değerli tüm serilerin yanı sıra
tek ciltlik Bandidos, Belzoni, Kerry gibi mükemmel eserler de vardı.
Sosyal medya ve internetin pek yaygın olmadığı bir zamanda basılan
bu süper kitaplar için Fuat Bey'e ne kadar teşekkür etsek azdır.
Bu yayınevi keşke şimdilerde kurulsaydı diye iç geçirmiyor değilim açıkçası.

alialince

Kıdemli Üye
1 Ağu 2017
427
1,482
Bu çalışma çok değerli, teşekkürler.
Daha önce @Nemo dostumuz da çok güzel bir çalışma yapmıştı, oradaki ilgili bölümde yazdığı gibi bir de Türkşye'de yayınlanan Lejyoner adlı tek sayılık bir kitap da var.
Buraya linki bırakıyorum;
https://www.cizgidiyari.com/forum/k/bonelli-italya-turkiye-raporu.138379/#post-635696
@savok üstadın da belirttiği gibi İtalyanların diğer serilere dahil etmeyip "One Shot" olarak isimlendirdikleri iki kitap daha var bunlar
1. Kitap LEJYONER 1001 Roman tarafından 2011 yılında yayınlanmış forumda yok.
2. Kitap BANDIDOS 1001 Roman tarafından 2010 yılında yayınlanmış rahmetli Haluk Yücesoy üstat tarafından burada paylaşılmış.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,995
83,754
Kasımpaşa
@savok üstadın da belirttiği gibi İtalyanların diğer serilere dahil etmeyip "One Shot" olarak isimlendirdikleri iki kitap daha var bunlar
1. Kitap LEJYONER 1001 Roman tarafından 2011 yılında yayınlanmış forumda yok.
2. Kitap BANDIDOS 1001 Roman tarafından 2010 yılında yayınlanmış rahmetli Haluk Yücesoy üstat tarafından burada paylaşılmış.
Aslında 1-2 tane daha buldum ben galiba
Yine Çizgi Düşler tarafından basılan "Cheyenne", "Canavar" ve ismi çizgi romanı hiç andırmayan "Meçhule giden Öncüler" adlı fumettiler var

Son düzenleme:

alialince

Kıdemli Üye
1 Ağu 2017
427
1,482
Aslında 1-2 tane daha buldum ben galiba
Yine Çizgi Düşler tarafından basılan "Cheyenne", "Canavar" ve ismi çizgi romanı hiç andırmayan "Meçhule giden Öncüler" adlı fumettiler var
evet ben bu sayıları bilmiyordum. teşekkür ederim. 3 kitap da "Romanzi a fumetti Bonelli" serisinden

32. Kitap MEÇHULE GİDEN ÖNCÜLER Çizgi Düşler tarafından 2019 yılında "Hardcover Ciltli" olarak 2020 yılında "Limitli Özel Baskı" olarak yayınlanmış forumda yok.
33. Kitap CANAVAR Çizgi Düşler tarafından 2019 yılında "Hardcover Ciltli" olarak 2020 yılında "Limitli Özel Baskı" olarak yayınlanmış forumda yok.
34. Kitap CHEYENNE Çizgi Düşler tarafından 2019 yılında yayınlanmış forumda yok.