Marvelmania

apollo1967

Yeni Üye
26 Eyl 2009
79
15
Son donemde hollywoodda esen cizgiroman uyarlamalari icin ne dusunuyorsunuz. Biribiri pesisira vizyona giren ozellikle Marvel kahramanlari hakkinda. Seyrettiginiz Kahramanlarin filmlerinden en cok hangisini begendiniz? Aslinda benim dusundugum nokta, bu filmler gisede bu kadar basarili olurken , cizgi roman sanatina ne kadar katkisi oluyor, ne dersiniz ?

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Ben sadece Batman: Returns ve Dark Knight'ı izledim. İstisnasız diğer hepsi (Marvel, DC) rezaletti.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Benimde böyle bir anketim vardı.Pek kişi bakmasada en çok Watchmen ' di sanırım.Bence Kick Ass çok iyiydi.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Benimde böyle bir anketim vardı.Pek kişi bakmasada en çok Watchmen ' di sanırım.Bence Kick Ass çok iyiydi.
Watchmen'i olaya katmadım güzel filmdi.

Bu filmleri sevmememin nedeni çizgi romana bağlı kalmamaları.Ayrıca Fantastik Dörtlü'nün filmi görsel açıdan rezaletti.

Şimdi bir durum var. Warner Bros Harry Potter filmlerinin bitmesiyle çıkan boşluğu DC kahramanlarıyla doldurcakmış.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Hikayeye bağlı kalınmamış olabilir ama ben onun çizgi romanla aynı karakterlerin güzel bir hikayeyle iyi oyuncularla çekilmiş filmlerini izlemek istiyorum . Ve zaten çoğu sadece iimler ve bazı olaylar çrlere bağlı kalıyor

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Ben sevemiyorum böyle uyarlamaları.Şimdi Deadman'in dizisi çekilcekmiş. Smallville gibi rezalet birşey olmazsa izlemeyi düşünüyorum. Konsepti olan bir karakter Deadman.

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,328
istanbul
Watchmen bence bu konuda hakkını sonuna kadar vermiş bir film...
Marvel filmlerinden Ironman'leri beğendim... birde Edward Norton'un oynadığı Hulk filmini... diğerlerinden daha iyi olmuş bence yada bana öyle geliyor düşününce diğer filmlere bir türlü olmuş diyemiyorum...
Batman: Begins ve Dark Knight bence çok güzel oldu gerçekten 3. filmi çok büyük merakla bekleyenlerdenim...
Kick-Ass daha okuyamadığım için uyarlama kısmını karşılaştıramadığım ama film olarak çok hoşuma giden bir yapım... Hatta çizgi romanın filmi aşmasının nasıl mümkün olacağını düşünmüyor değilim... :D
çr'ye ne kadar yansır bu filmlerin başarıları bilemem ama bizim memlekette okur sayısı bu kadar azken, çr'ye ön yargı bu kadar fazlayken ve gelir düzeyi çr fiyatlarına göre genelde pek iyi olmadığından değişen bir şey olacağını hiç sanmıyorum...

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Marveli'in tek hatası tüm filmlerinde ultimate öğelerini kullandı.Türkiyedeki izleyicilerin beğenmemesinin sebebi ise bize bir dönem Ultimate evreninin çok ters olması. İnsanlar Furyi Agzında puro olan bir beyaz olarak görürken sinemalarda bir siyahi olarak gördü...Gelelim Daredavil Filmine Kingpin neden siyahiydi ? Kingpin'i oynamak için ya Michael Clarke Duncan (Yeşil yol filmindende tanıdığımız bir isim) gibi iri olmalı yada M.Duncan ' ı beyaza boyamalısınız :D bence fiziksel açıdan en uygun karakter oydu çünkü piyasada bu rolü kaldırabilecek başka kimse yok...Bunlar oyunculuktaki hata bize yine kötü gelmesinin sebebi ise hep origins filmleri olmaları filmin ilk otuz dakikası o kötü karakterin veya esas adamın oluşumunu izlemekle geçiyor.Çoğu filmi şöyle sınıflandırsak olabilir Marval Origins Captain America vb.En kötüsü ise tüm evrenlerden oluşan oluşumları bir çorba oılarak bize sunuyor.Bizede bu garip geliyor içinden diyorsun "Ulan ben okadar çizgi roman okudum tüm evrenlerde nasıl oluştuklarını ezbere biliyorum bu oluşum hangi evrenden olabilir? Esas adam ve diğerleri Normal seriden Fury Ultimateden Makine ise 2099 dan (Hakkkımı yemeyin Kaptan Amerikadaki makinenin teknolojisi günümüzden bile iyi :D ) "Eleştiriden sonra gelelim güzel bulduğum filmlere bence Batman serisi güzeldi Ironman filminide beğendim.Gelecekte ise bence Amazing Spiderman, Yeni Batman Filmi ve Ghost Rider 2 filmi iyi bir gişe yapacak tabi Avenger filminide unutmamak lazım :D

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Ghost Rider'dan hiç umutlu değilim ben ama amazing spiderman'in önce ki spiderman'lerden daha iyi olcağını düşünüyorum

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Ghost Rider'dan hiç umutlu değilim ben ama amazing spiderman'in önce ki spiderman'lerden daha iyi olcağını düşünüyorum

Zaten iyide olmak zorunda çünkü başına gelen o "amazing" kelimesi bize bağıra bağıra artık evren çorbası yok diyor inşallahta olmaz :D Ghost Rider sanıyor isem Türkiye'dede çekildi bir kısmı o bölümü görmek için bile gidilir :D

PsycoMan

Yeni Üye
24 Tem 2011
59
15
Bence Batman,Captain America ve Iron Man filmleri iyiydi.Gerçi Batman piyasaya çıkmış en iyi 20 filmden biri bana göre.Amazing Spider-Man'se fragmandan anladığım kadarıyla çok iyi bir şekilde geliyor.Tabii May Hala'nın tipinin 40 yaşındaki bir kadın gibi gözükmesi hoşuma gitmemiş olsada.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Amazing Spiderman'in iyi yönü peter parker'ın ağ kartuju kullancak olması bana göre. Bence filmde enaz bir yerde savaşırken ağ kartuju bitmiş bir şekilde kalcak :D