La Grande Vadrouille 1966

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
La Grande Vadrouille 1966

Yönetmen: Gérard Oury
Senaryo: Gérard Oury, Danièle Thompson, Marcel Jullian
Müzik: Georges Auric
Tür: Komedi, Savaş
Vizyon Tarihi: 02 Mart 1970 (Türkiye - Şahane Oyun)
Dil: Fransızca, İngilizce, Almanca
Çekim Yeri: Paris 8, Paris, Fransa
Süre: 124 Dk
Nam-ı Diğer: Don't Look Now... We're Being Shot At! | The Big Runaround
IMDb Rating: 8.0
2 ödül

**

0060474.jpg

**
Louis de Funes, bu filmde de konuşturmuş. O nasıl rol yapmaktır? Mimikleri harika...
agartan: bilmesem, mesleğini orkestra şefliği sanırdım. 'best of best maestro', o derece...

*
Avrupalı Sinema Eleştirmenleri tarafından Santa Vittoria'nın Sırrı -paylaşmıştım- ve Amarcord'la birlikte en iyi komedi filmi seçilen film
Louis De Funes ve Bourvil'in şöhretinin tavan yapmasını sağlamıştır. (paylaşımı çok zayıf, tamamlandığı zaman Amarcord'u da sunacağım)
Fransa'ya düşen İngiliz paraşütçülerini Nazilerin elinden kurtarmaya çalışan bir orkestra şefi ile bir badanacının komik hikayesi.

*

Tanıtım videosu:

agartan: Evet, Louis De Funes ve Bourvil'in devleştiği bir film,
ancak bu ikiliye "big moustache" Terry Thomas da aynı performansla katılıyor.
Çok gülüneceği kesin bir film
-benim favorilerim: başlangıçta opera sahnesi, hamam sahnesi, balkabağı sahnesi ve finalde şaşı makineli tüfekçi sahnesi-
güzeller güzeli Marie Dubois de var, daha ne olsun?

Filmin sadece tek versiyonunu bulabilmiştim. 1080p, DTS audio ile 10 küsur GB hacime sahipti.
Bu haliyle paylaşabilmem; diyardaşların da indirebilmesi ekonomik değildi.
Ben de oturup 720p haline getirdim.
Orijinalinde de var olan üst ve alttaki siyah bantlar işimi bozdu bu sefer; dördüncü işleyişimde kaliteli bir 720p oldu.
Orijinalde audio dosyası yaklaşık 4 GB idi, mecburen onu da değiştirdim.

adresinden indirebileceğiniz film 2 GB hacminde, orijinal dilde, Türkçe altyazısı yanındadır.
"rar" dosyası şifresi: agartan

Keyifli seyirler dilerim.

Ekli dosyalar

• grandeVad.jpg
    grandeVad.jpg
    64.7 KB · Görüntü: 13

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,444
23 Eylül 2015'te "23 Eylül Ve Günler Yürümeye Başladı, Müzikli Resimli Edebiyat Takvimi" konusuna Bourvil ile ilgili bir not eklemiştim (o gün ölüm yıldönümüymüş). O münasebetle "Şahane Oyun" (“Le Grande Vadrouille”) filminden güzel bir fotoğraf da eklemiştim. O yazıyı buraya da aktardım. Malum postimage.org Türkye'de engellenmiş. Fotoğrafı (ss) görmek için VPN kullanın lütfen.

Film için teşekkürler "agartan".

Fransız komedyen ve şarkıcı "Bourvil" 1970 yılında bugün ölmüş. Öldüğünde 53 yaşındaymış. Bourvil adını çocukluğunu geçirdiği köyden almış (Asıl adı André Robert Raimbourg). Bir zamanlar onun ve diğer Avrupalı komedyenlerin filmleri (Louis de Funès, Lando Buzzanca, Terry Thomas, John Cleese vb) sinemalarda ve televizyonda sıkça gösterilirdi. Şimdilerde pek Avrupa filmlerine rastlanmıyor. Varsa yoksa birbirlerinin kopyası Amerikan aksiyon filmleri.

Bourvil (sağda) ve Louis de Funès 1966 yapımı "Şahane Oyun" (“Le Grande Vadrouille”) adlı 2. Dünya Savaşı komedisinde. O filmde Terry Thomas da vardı.
Bourvil2.jpg

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
23 Eylül 2015'te "23 Eylül Ve Günler Yürümeye Başladı, Müzikli Resimli Edebiyat Takvimi" konusuna Bourvil ile ilgili bir not eklemiştim (o gün ölüm yıldönümüymüş). O münasebetle "Şahane Oyun" (“Le Grande Vadrouille”) filminden güzel bir fotoğraf da eklemiştim. O yazıyı buraya da aktardım. Malum postimage.org Türkye'de engellenmiş. Fotoğrafı (ss) görmek için VPN kullanın lütfen.

Film için teşekkürler "agartan".

Fransız komedyen ve şarkıcı "Bourvil" 1970 yılında bugün ölmüş. Öldüğünde 53 yaşındaymış. Bourvil adını çocukluğunu geçirdiği köyden almış (Asıl adı André Robert Raimbourg). Bir zamanlar onun ve diğer Avrupalı komedyenlerin filmleri (Louis de Funès, Lando Buzzanca, Terry Thomas, John Cleese vb) sinemalarda ve televizyonda sıkça gösterilirdi. Şimdilerde pek Avrupa filmlerine rastlanmıyor. Varsa yoksa birbirlerinin kopyası Amerikan aksiyon filmleri.

Bourvil (sağda) ve Louis de Funès 1966 yapımı "Şahane Oyun" (“Le Grande Vadrouille”) adlı 2. Dünya Savaşı komedisinde. O filmde Terry Thomas da vardı.
Bourvil2.jpg

Andre Bourvil son filminde (Le Cercle Rouge) Alain Delon ile başrolü paylaşır.
Film bir suç filmidir, neo-noir akımının en iyi örneklerinden biridir.
Bu filmin çekimi tamamlanır, stüdyo çalışmaları sırasında Bourvil 23 Eylül 1970'de ölür.
Film Fransa'da 20 Ekim 1970'de vizyona girer.
Son filminin galasını görememiştir Bourvil.
Ne derler..."toprağı bol olsun"