Kendimi tanıtayım

Trikloroetilen

Yeni Üye
8 May 2024
24
81
Merhabalar, ben Kayra. Bu forumu reddit üzerinden keşfettim, biraz inceledikten sonra katılmaya karar verdim

Küçüklüğümden beri çizgi romana ilgim var ve kendi manga "koleksiyonum" var (8 yılda 100'den fazla cilt manga aldım). Bunun dışında kendimi bildim bileli resim çiziyorum, hikâye yazıyorum. Son 1 yıldır kendi yazıp çizdiğim bir çizgi romanın taslakları üzerinde çalışıyorum. Bundan kısaca bahsetmem gerekirse, ilk ciddi çizgi roman denemem ve konusu bilimkurgu + polisiye tarzı.

Merak ettiğiniz bir şey olursa sormaktan çekinmeyin.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
336
3,992
Çizgi romana olan tutkunuzu ve eserlerinizi oluşturma hayalinizi duymak harika! Kendinizi bildiğinizden beri resim çizmeniz ve hikaye yazmanız da bu tutkunun somut bir göstergesi.

Çizgi roman dünyasında, hem senarist hem de çizer olarak çalışanlar olduğu gibi, her bir alana özel olarak odaklananlar da var. Ekhö gibi güzel çizimlere sahip ama zayıf bir hikâyeye sahip eserler de, V for Vendetta gibi göze hoş gelmeyen çizimlere sahip ama güçlü bir hikâyeye sahip eserler de mevcut. Siz, çizim ve senaryo yazımını eşit derecede seviyor musunuz, yoksa birini diğerine mi tercih edersiniz?

Polisiye ve bilimkurgu türlerini sevdiğinizi belirtmişsiniz. Bu türlerde çalışan ve ilham verici olabilecek birçok yetenekli çizer var. Size önerebileceğim bir isim ise . Çizimleri oldukça etkileyici.

Çizgi roman taslağınız üzerinde çalışırken, çalışmalarınızı başkalarıyla paylaşmak ve geri bildirim almak oldukça önemlidir. Bu sayede hem hatalarınızı görebilir hem de çizgi romanınızın güçlü ve zayıf yönlerini daha iyi anlayabilirsiniz.

Unutmayın: Çizgi roman yaratmak zaman ve emek ister. Sabırlı olun ve pes etmeyin. Kendinizi geliştirmeye devam edin. Bol bol okuyun ve diğer sanatçıların eserlerini inceleyin. En önemlisi, eğlenmeyi unutmayın! Yaratıcılığınızı özgürce ifade edin ve çizgi roman dünyasının keyfini çıkarın.

Başarılılar dilerim!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,995
83,828
Kasımpaşa
Sevgili Trikloroetilen ne kadar zor bir isim seçmişsin Kayra daha kolay, öncelikle aramıza hoşgeldin, çizgi roman aslında manga okuman çok hoş ama daha da güzeli çizer olma çaban daha da muhteşem. Bu sıralar oldukça fazla manga çizen ve yayınlayan genç kardeşlerimizin kitaplarını edindim.. Oldukça başarılılar. Tabi ki ben bize ait çizgilerin keşke var olsada Türkiye'den dünyaya yayıldığını görmeyi arzularım.. Ama olsun tek başına bile çizgi roman konusunda yaratıcılık göstermen takdir edilesi bir emek. Umarım neticelerini alırsın. Seni aramızda görmekten çok mutluyum. Başarılar ve iyi forumlar.

Trikloroetilen

Yeni Üye
8 May 2024
24
81
Merhaba, bir sayfa örnek atar mısın çok merak ettik.:)
Ne yazık ki deftere çiziyorum ve 115 tane taslak var. Belki yakında 2022'ye ait eski bir kısa çizgi hikâye denememi paylaşırım.
çizim ve senaryo yazımını eşit derecede seviyor musunuz, yoksa birini diğerine mi tercih edersiniz?
İkisini de eşit olarak seviyorum ve uğraşıyorum.
Çizgi roman taslağınız üzerinde çalışırken, çalışmalarınızı başkalarıyla paylaşmak ve geri bildirim almak oldukça önemlidir
Deftere taslak hazırlıyorum, tek taranmış sayfalar da geçen yılın başına ait ve telefondaki dosyalarını kaybettim :(

Trikloroetilen

Yeni Üye
8 May 2024
24
81
Merhaba, Kayra, hoş geldin.
Burada bin bir türlü çizgi romanla haşır neşir olabiliyoruz ve
keyifle bunlar hakkında konuşabiliyoruz. Yazıp çiziyor olman
harika bir şey; hayat dediğin nedir ki zaten, iki yazmak ve çizmek :)
Yönetici olduğunuz ve mesaj yazmayı bilmediğim için buraya yazıyorum. Takip edilen konularda yeni mesaj paylaşıldığı bildirimde yazım hatası fark ettim: "başlıklı konuya cevap yazdı ve daha fazla mesajda yazılmış olabilir." cümlesinde "mesajda yazılmış" değil, "mesaj da yazılmış" olmalı. Umarım düzeltebilirsiniz.