Karaoğlan Sayı 1'in Renklendirilmesi

kasatka

Yeni Üye
3 Ara 2022
3
55
Arkadaslar merhaba.
Karaoglan hayraniyim.
Bu siteden cok seyler ogrenip cop seyler indirdim.
Fazla bos vaktim yok ama kizimla birlikte (bazi sahneler i ona gostermeden tabiki :) ) ilk sayiyi cok ama cok amatorce renklendimeye calisacagiz. Proje cok asiri yavas ilerliyor cunki sandigimdan daha zormus.
Oncelikle sizin de fikirlerinizi almak istedim.
Deger mi degmez mi gerek yok mu yada yapilacaksa farkli fikir ve goruslerinize basvurmak istedim. Asagiya ilk ve son sayfasini birakiyorum.

Son düzenleme:

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
178
590
İlk işe göre ben çok beğendim. Tarama yapılmış yerlere hafif ton atabilirsin. Umarım başlıktaki lik resmi öyle çıkarmazsın, kırmızı çizgileri ve diğer renkleri boğuyor, gökyüzü rengini kullanabilirsin...

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,192
8,118
Çok güzel başlamışsınız.
İlk çalışmalarınız böyleyse, diğer sayfalar çok daha güzel olacak diye düşünüyorum.
Çalışmalarınızda kendi kendinizi de eleştirseniz,
İçinize sinmeyen çalışmaları yeniden yaparsanız sanırım çok daha başarılı olursunuz.
Bizlerle güzel renkli Karaoğlanlar paylaşacağınızı umuyor ve bekliyorum.
Kolaylıklar diliyorum.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,390
Emeğiniz ve gayretiniz için tebrik ederim, Çok değerli bir işlem olur,
Gayet güzel olmuş, deneyim kazandıkça dahada iyileşecektir..

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,457
8,513
İzmir
Güzel olmuş.
Balon içleri beyaz olursa iyi olur bence.
Arka plan rengi olarak gökyüzü mavisi daha güzel olur.
Photoshop renk kodları nette var. Oradan bakabilirsiniz.
Ben, Martin Mystére renklendirmemde o koda bakarak renk seçmiştim.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,663
Gaziantep
Ellerine sağlık.
Çok güzel olmuş.
Usta yaşasaydı ve bunu görebilseydi...
Bu sayıdan başlayarak Karaoğlan'ı yeniden yayınlayacaktı.
Ömrü yetmedi.
Usta'nın isteği üzerine elden geçirip, bazı düzeltmeler yaptığın (silinmiş yazı ve çizgiler gibi) paylaşıma bir göz atmanızı öneririm.
Beğenirseniz renklendirmeye oradan devam edin.

kasatka

Yeni Üye
3 Ara 2022
3
55
lotoloto tesekkurler

CAMOKA gokyuzunu mu diyorsunuz geri kalan kirmiziyi mi ?

HACILI aslinda orta bir yerden baslamistik reklendirmeye sonra ortadan olacagina ilk sayi olsun dedik bakalim ama dedigim gibi bir bir sayfa detayina gore bir yada bir kac saatten fazla suruyor biraz uzun bir bekleyis olucak.

prestij16 tesekkurler

Dindar Diker balon icini kizim dedi acik bir cok acik bir pembemsi yapip anlatim bolumlerini beyaz birakalim diye oyle kaldi :)

KARAOĞLAN Allah cc rahmet eylesin. Link verebilir misiniz mumkunse o calismaniz icin ?

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,663
Gaziantep
KARAOĞLAN Allah cc rahmet eylesin. Link verebilir misiniz mumkunse o calismaniz icin ?

Benim sayfada. Aramaya; 1. Kitap ASYA KAPLANI (Düzenleme) yazarsanız orada.

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
524
6,393
İlk defa yaptığınızı gözönüne alırsak fena değil... Benim tavsiyem renklendirmeyi sayfa sayfa yapmayın...
Karakter karakter yapın... O karakterin renklendirmesi bittikten sonra
diğer karaktere o da bittikten sonra bir diğerine geçin... En son çevre renklendirmesini yaparsınız...
Bu arada mutlaka tonlama yapmanız gerekir... Tonlamayı da renklendirme bittikten sonra yapın derim...
Fakat bana sorarsanız hiç uğraşmayın... :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
178
590
Şöyle birşey dostum.

Maden büyük bir işe giriştin, yılmadan devam et. İnsanların ten rengi hepsine aynı renk verme, renk atadığına kimisine ten rengine 3/5 kere Doygunluk ver, her resim bitiminde Yumuşatma yap ki resim çizgilerinde oluşan tırtıklı alanlar içiçe girsin. Bazen de Keskinlik ve Gamma Düzeltme araçlarını kullan...

Son düzenleme:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Diğer arkadaşlar gibi saygı değer Dindar Diker ve Camoka'nın katkıları da hayli anlamlı. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi olduğunu da biliyor, hatırlıyor ve unutmamaya çalışıp önerilerle birlikte göz önünde bulunduruyoruz. Her katkı her eylem kıymetli. Gayretinizi candan destekleyip mesainizi tebrik ediyorum.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,657
İzmir
Sayın arkadaşım; zor ve zaman alıcı bir işe girişmişsin. Ben renklendirme işinden anlamam. Sadece güzel bir örneği tanıtarak yardımcı olmak isterim. Karaoğlan'ın Yeşil Ejder macerasını uzun zaman önce renklendirmeye başlayan, çeşitli nedenlerden dolayı henüz bitiremeyen, sali38tr adlı arkadaşın paylaşımının 1. bölümünün sitemizdeki linki aşağıda. Mediafire'dan dosyayı indirin. Oradaki renklendirme gayet güzel. Özellikle bazı renkler sırıtmayacak şekilde orta renkler. Bu çalışmayı iyice incelerseniz, çok koyu olmayan tatlı bir renklendirme yapıldığını anlarsınız. Yararlı olacağını düşünüyorum. Ne zaman bitirirseniz o size kalmış. Kendinizi zorlamayın. Önemli olan kalıcı bir paylaşım olması.
Size kolay gelsin.

http://www.cizgidiyari.com/forum/karaoglan/170164-karaoglan-yesil-ejder-renkli-fasikul-1-a.html