Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 012 - Asyayı Titreten Korku

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,258
file

İyi okumalar dilerim.

Gelecek macera :)

ertugrul-015.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,206
Bazen çizgi romanlarda bir kelimeye, bir olaya ya da bir bölgeye takılır ve merak ederim.Merak edince de araştırırım.
Bu nedenle de çizgi romanları okurken hem keyifli vakit geçirdiğime hem de çizgi romanların analizer bir mentalite ile okunması halinde bilgi birikimine ve kültür gelişimine katkıda bulunduğuna gönülden inanırım.
Bu sayıda da "Samara"nın ne anlama geldiğini merak ettim ve aşağıdaki bilgiye ulaştım;
"Samarra, Ortadoğu’daki (Bağdat'a 100 km uzaklıkta) ilk Türk şehridir, Anadolu’nun Türkleşmesinden önceki ilk güçlü kalemizdir ve tarihimizde önemli bir hatırası vardır. Bizde asırlar boyunca "Sámrá" denmiştir ama ismi yabancı haber ajanslarında "Samarra" diye diye telaffuz edilince bu hali almıştır."
Her ne kadar bir "r" harfi fazla da olsa bende bu ismin buradan gelmiş olabileceği inancı oluştu.
Bir de seyredenler bilir "Halka" filminde bir "Samara" vardı ki benden uzak dura...:35:
Neyse teşekkür ediyorum kardeşim;
selam ve saygılarımı iletiyorum.

hareketli-dalgalanan-turk-bayragi.gif

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,808
Maşallah ya, Karaoğlanlar bitti derken yeni paylaşımlar geliyor.

Suat YALAZ zamanında çok iyi bir kahraman yaratmış, bu günlere getirildi, bundan sonrası da kolay nete girdi ve ölümsüzleşti sayenizde.

Çok sağol abi.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
Teşekkurler üstad.bir bu seri kaldı eksik oda tamamlanırsa dijital ortamda karaoğlan paylaşımları müthiş bir arşiv oluşturacak.iyiki çizgi diyarı var da bu eserler kaybolup gitmedi...