Judge Dredd - The Gift of Mercy

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,494
judgedredd279GregStaples2007.jpg

Yeni yıla girmemize sayılı günler kalmışken yılbaşı temalı (gerçi Noel temalı ama idare edin işte) bir çizgi roman çevirmenin uygun olacağını düşündüm. Her ne kadar bu bir Judge Dredd çizgi romanı olsa da Dredd sadece iki sayfa boyunca gözüküyor ve kendisi hikayede ana değil arka plan karakteri olarak yer alıyor. Hikayenin adı olan "The Gift of Mercy" büyük ihtimalle Amerikalı kısa hikaye yazarı O. Henry'nin meşhur "The Gift of the Magi" isimli hikayesine bir gönderme niteliğinde, iki hikayeninin birbirine benzer olması da bu ihtimali destekliyor. Buna ek olarak "The Gift of Mercy" iki farklı anlama gelmekte. Birinci anlamı hikayedeki ana karakterlerden birinin ismi olan Mercy'e atıfta bulunan "Mercy'nin Hediyesi", diğer anlamı da İngilizcede merhamet anlamına gelen "mercy" kelimesinden türetilmiş olan "Merhamet Hediyesi". Lafı daha fazla uzatmadan burada kesiyorum ve tüm Çizgi Dİyarı ailesinin yeni yılını şimdiden kutluyorum.

Not: O. Henry'nin The Gift of the Magi hikayesini merak edenler bu adresten okuyabilirler;

Çeviri: bergill
Balonlama: extreme

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,067
76,151
hiçbiryerde :)
Sevgili bergill ve sevgili extreme dostlarım.
Şu yaşadığımız hayatta başkaları için güzel
şeyler yapan sizin gibi dostlar sayesinde
güzellikler yaşıyoruz, mutlu oluyoruz biz
bu şansı bulan insanlar olarak. Gönülden
teşekkürler, sevgi ve saygılar, var olun
sevgili dostlar...

Son düzenleme: