İngilizce Grafik Romanlar

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
540
2,826
Bu mükemmel paylaşımları "Grafik Romanlar" başlığı altına taşımak daha iyi mi olur sevgili @balkan ?

@balkan bey, müthiş bir seçki olmuş. Bu harika paylaşımlar için çok teşekkür ediyorum
Çoğunu hemen indirmeye başlayacağım.
"

"İngilizce Grafik Romanlar" başlığı sayesinde farkettim.
Başka yere taşınırsa bile​

"İngilizce Grafik Romanlar" başlığı veya ara başlığının
bir yerlerde bahsedilmesi çok yerinde olur.
her posta dili "İngilizce dir" eklenmesinden daha pratik olabilir bence​

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081

Sharaz-De - Tales from the Arabian Nights (2013)

Sergio TOPPİ’yi tanıtan ve sevdiren Üstat Kudret Sabancı’( @kudretsabancı )ya teşekkür ederiz. Toppi hayranları, Üstat Kudret Sabancı’ @kudretsabancı nın Türkçeleştirdiği Toppi eserlerine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/sergio-toppi-koleksiyonu.156627/#post-760469

Son düzenleme:

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081
Son düzenleme:

CEMMM

Yeni Üye
12 Tem 2023
55
216
sayın balkan, yanlış anlama ama kafka satania şamanızm gibi şeyler fazla nasıl diyeyim bilemedim fazla şey yani. mümkünse kılıçlar, şövelyeler, gizem, tabancalar cinayetler paylaşırmısın? böyle paylaşınca anlamıyorum tek tek ayrı şekilde paylaş lütfen.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081
Sayın @CEMMM ,

Sanırım isteğinizi anladım.

Ancak forumu incelerseniz isteğiniz doğrultusunda çok fazla eserin paylaşıldığını görürsünüz.

Tamamı Büyük Üstat @gandor08 tarafından paylaşılan ve Sizin için kontrol ettiğimde halen tüm linklerin aktif olduğu gördüğüm aşağıdaki eserler sanırım istediğiniz türdedir.

Bu eserleri "ARA" butonundan aratarak bulabilir ve indirebilirsiniz.

İyi okumalar dilerim.

The Third Testament - Julius I – V

The Man of the Year 01 – 07

The Lost World 01 – 03

Indians 01 – 10

The Last Cathar 01 – 04

The Fifth Gospel 01 – 04

The Book of Chaos 01 – 04

Templar 01 – 03

Storm 01 - 12

Sparta 01 – 03

Relic Hunters 01 – 02

Redemption 01 – 02

Qumran 01 – 03

Narcos 01 - 03

I Am a Cathar 01 - 04

Hammerfall 01 – 04

Excalibur Chronicles Song 01 – 05

Eternum 01 – 03

Eleanor The Dark Legend 01 – 06

Durango 01 – 07

Dreamtime 01 – 03

D-Day 01 – 31

Black Crow 01 – 06

Angel Wings 01 - 07

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
540
2,826
Tekrar teşekkür ediyorum bu eşsiz seçki için
"Şimdilik" 15 tanesini indirdim.
Diğerlerini de yakında indiririm

1.jpg

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
3,152
8,933
Balkan üstadım üşenmeden bir soruya verdiğiniz belki de saatlerce yaptığınız araştırmalar sonucu yapılan paylaşımlarınız takdire şayan ve kibarlığınız her daim ön planda sizi hayranlıkla ve büyük bir saygı ile takip ediyorum. Çizgi Diyarına renk ve bilgi katıyorsunuz teşekkür ederim sevgi ve saygılarımla.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,112
6,533
Bazen okumaya başladığım bir çizgi romanı , eğer konusunu daha önceden biliyorsam , çizerinin nasıl yorum yaptığını merak ettiğimden dolayı okurum. Bazen de konusunu çok sevdiğimden , o konuyu tekrar yaşamak istediğim için okumuşumdur . Sayın @balkan tarafından sunulan '' Akademi İçin Bir Rapor '' ( A Report to Academy ) isimli çizgi romanı , üstte yazdığım her iki nedenden dolayı okudum , çok beğendimi ifade etmeliyim . Kafka'nın çok sevilen öyküsünün bir çizgi roman olarak oldukça başarılı uyarlandığını görüyorum . Kafka , ölümünden sadece 7 yıl önce , öldürücü rahatsızlığının başlangıcının hemen öncesinde yazdığı bu öykü ile bana her zaman '' Dönüşüm'' ü hatırlatmıştır . Dönüşüm'de böceğe dönüşen insan , bu öyküde tam tersi olarak bir maymunun insana dönüşümü ve de akademiye sunduğu bildiri konu ediliyor. Okumayanlar için '' spoiler vermek '' gibi olmasın ama , çok etkileyici bir hiciv ile insanlığın nasıl eleştirildiğine tanık oluruz. Üstelik bu kişi , hem maymunken hem de insan olduğunda özgürlüğü istemediğini belirtir , çok mantıksal gerekçelerle hem de !! Asıl acınması gerekenin maymun mu , insan mı olduğu ikileminde kalır okur. Sayın @balkan'ın sunduğu eseri oluşturan Mahi Grand'ın pastel renkler dünyası , aslında bir bakıma Kafka'nın o tanıdığımız '' kapkara '' dünyasına geçişi sağlamış . Bence çizgi roman uyarlamasının asıl başarısını da bu özellik getirmiş. Yıllar önce , ülkemizdeki tiyatro oyunu uyarlamasını izleme imkanım olmadı ne yazık ki , ama fırsatı kaçırmamak adına , bence mutlaka okunması gereken bir çizgi roman var karşımızda . Çok teşekkürler değerli @balkan . Yine , çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsunuz . Titiz seçimlerinizin sonucu olan paylaşımlarınızı kaçırmamaya çalışıyorum.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081
Bazen okumaya başladığım bir çizgi romanı , eğer konusunu daha önceden biliyorsam , çizerinin nasıl yorum yaptığını merak ettiğimden dolayı okurum. Bazen de konusunu çok sevdiğimden , o konuyu tekrar yaşamak istediğim için okumuşumdur . Sayın @balkan tarafından sunulan '' Akademi İçin Bir Rapor '' ( A Report to Academy ) isimli çizgi romanı , üstte yazdığım her iki nedenden dolayı okudum , çok beğendimi ifade etmeliyim . Kafka'nın çok sevilen öyküsünün bir çizgi roman olarak oldukça başarılı uyarlandığını görüyorum . Kafka , ölümünden sadece 7 yıl önce , öldürücü rahatsızlığının başlangıcının hemen öncesinde yazdığı bu öykü ile bana her zaman '' Dönüşüm'' ü hatırlatmıştır . Dönüşüm'de böceğe dönüşen insan , bu öyküde tam tersi olarak bir maymunun insana dönüşümü ve de akademiye sunduğu bildiri konu ediliyor. Okumayanlar için '' spoiler vermek '' gibi olmasın ama , çok etkileyici bir hiciv ile insanlığın nasıl eleştirildiğine tanık oluruz. Üstelik bu kişi , hem maymunken hem de insan olduğunda özgürlüğü istemediğini belirtir , çok mantıksal gerekçelerle hem de !! Asıl acınması gerekenin maymun mu , insan mı olduğu ikileminde kalır okur. Sayın @balkan'ın sunduğu eseri oluşturan Mahi Grand'ın pastel renkler dünyası , aslında bir bakıma Kafka'nın o tanıdığımız '' kapkara '' dünyasına geçişi sağlamış . Bence çizgi roman uyarlamasının asıl başarısını da bu özellik getirmiş. Yıllar önce , ülkemizdeki tiyatro oyunu uyarlamasını izleme imkanım olmadı ne yazık ki , ama fırsatı kaçırmamak adına , bence mutlaka okunması gereken bir çizgi roman var karşımızda . Çok teşekkürler değerli @balkan . Yine , çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsunuz . Titiz seçimlerinizin sonucu olan paylaşımlarınızı kaçırmamaya çalışıyorum.

Değerli Üstat @eankara

Öncelikle beğeniniz, sonra da muhteşem analiz ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Gelen tepkilerden sonra paylaşmamayı düşündüğüm Kafka'nın "Dönüşüm" eserini, en azından bir kişi de olsa beğenen için paylaşmaya karar verdim.

Saygılarımla,

The Metamorphosis (2004) Kafka

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,112
6,533
Değerli @balkan , çizgi diyarımızdaki ben dahil tüm dostların doğal olarak aynı beğeniye sahip olmamız , kabul edersiniz ki pek mümkün değil. Ama , hal böyleyken bizleri ( örneğin beni ) nitelikli eserlerden mahrum etme ihtimalinizi düşünmek üzücü . Farklı beğenilere sahip dostlar bulunsa da , paylaşımlarınızı beğeni ile izlemekteyim. Örneğin üstte sunduğunuz Kafka'nın Dönüşüm romanının çizgi roman uyarlamasını , tıpkı daha önceki , sayın @gandor08'in paylaştığı Dönüşüm'ü okuduğum gibi zevkle okuyacağım. Edebi eserlerin uyarlamaları olan çizgi romanları ( üstelik sizin tercihleriniz sonuçlarıysa ) , paylaştığınız diğer eserler gibi , büyük keyifle okuduğumu bilmenizi isterim. Çok teşekkürler.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,232
7,356
Çok değerli @balkan üstadım,
Değerli @eankara 'nın ifade ettiği gibi, binlerce üyesi olan böyle bir platformda herkesin aynı beğeni ve tercihlere sahip olması düşünülemez. Burada her türden ve her zevke uygun çizgi romanlar fazlasıyla mevcut -ki zaten Çizgi Diyarı'nı diğer platformlardan ayıran en önemli özellik bu - ve bunun müthiş bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. Dileyen basit bir arama sonucu kendi beğenisi doğrultusundaki eserlere kolayca ulaşabilir. Büyük bir özveri ile burada paylaşım yapan -sizin de aralarında yer aldığınız- üstatlarımıza neyi paylaşıp neyi paylaşmayacakları konusunda "öneri"de bulunulmasını en basit tabiriyle saygısızlık addederim. İtalyanca fumetti'lerden çeşitli dillerdeki grafik roman ve çizgi romanlara kadar bugüne kadar paylaşmış olduğunuz hepsi de üst düzey eserlerin hemen hemen tamamını, kişisel beğenilerimle de örtüştüğü için, görür görmez heyecanla -ve elbette minnet duygusu içinde- indirdiğimi ve okuduğumu bilmenizi isterim. Bu nedenle, zaman zaman ortaya çıkan ve amacını bir türlü anlayamadığım olumsuz kimi yorumların paylaşım yapma arzunuzu köreltmemesi en büyük dileğimdir. Bu vesileyle, tüm paylaşımlarınız için bir kez daha şükran duygularımı ifade ederim.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081
Değerli @eankara 'nın ifade ettiği gibi, binlerce üyesi olan böyle bir platformda herkesin aynı beğeni ve tercihlere sahip olması düşünülemez. Burada her türden ve her zevke uygun çizgi romanlar fazlasıyla mevcut -ki zaten Çizgi Diyarı'nı diğer platformlardan ayıran en önemli özellik bu - ve bunun müthiş bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. Dileyen basit bir arama sonucu kendi beğenisi doğrultusundaki eserlere kolayca ulaşabilir. Büyük bir özveri ile burada paylaşım yapan -sizin de aralarında yer aldığınız- üstatlarımıza neyi paylaşıp neyi paylaşmayacakları konusunda "öneri"de bulunulmasını en basit tabiriyle saygısızlık addederim. İtalyanca fumetti'lerden çeşitli dillerdeki grafik roman ve çizgi romanlara kadar bugüne kadar paylaşmış olduğunuz hepsi de üst düzey eserlerin hemen hemen tamamını, kişisel beğenilerimle de örtüştüğü için, görür görmez heyecanla -ve elbette minnet duygusu içinde- indirdiğimi ve okuduğumu bilmenizi isterim. Bu nedenle, zaman zaman ortaya çıkan ve amacını bir türlü anlayamadığım olumsuz kimi yorumların paylaşım yapma arzunuzu köreltmemesi en büyük dileğimdir. Bu vesileyle, tüm paylaşımlarınız için bir kez daha şükran duygularımı ifade ederim.
Değerli Üstat @Calligrapher ,

Çok güzel sözleriniz ve muhteşem destekleriniz için müteşekkirim.

Sağolun, varolun.

Saygılarımla

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
540
2,826
Sayın Calligrapher'ın görüşlerine altına benim de imzamın eklenmesi derecesinde tümüyle katılıyorum.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081

A. Rodin (NMB 2020)

(Bugünkü paylaşım fazla sanatsal oldu. Sıkılanlar için yarın bunu telafi edeceğim.

Yarınki program:

Sherlock Holmes & The Time Travelers v1 The Grid
Sherlock Holmes & The Time Travelers v2 Fugit Irreparabile Tempus
Sherlock Holmes Crime Alleys v1 The First Problem (2013)
Sherlock Holmes Crime Alleys v2 Forced Vocations (2014)
Sherlock Holmes Moriartys Chronicles v1 Renaissance (2014)
Sherlock Holmes Moriartys Chronicles v2 Accomplishment (2016)

Bir günde beş eser paylaşımını bir kez daha ihlal edeceğim, umarım Yönetimle sorun olmaz)

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081

Sherlock Holmes Moriartys Chronicles v1 Renaissance (2014)

Sherlock Holmes Moriartys Chronicles v2 Accomplishment (2016)

Yarınki Eserler:

Django Unchained
(Gandor08 tarafından forumda yayınlanmıştır, Türkçesi de paylaşılmıştır. Tekrar olucaktır)

Django Zorro

300 (Spartalı)

The Mountains of Madness

Kafkaesque

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,112
6,533
Bu sabah , tam da forum alanımızdaki her biri takdir gerektiren , ortak '' tema '' özelindeki çizgi roman paylaşımları hakkındaki düşüncelerimi yazdıktan sonra , değerli @balkan tarafından paylaşılan '' Sherlock Holmes '' konulu çizgi romanlarla karşılaştım. Bir bakıma , bu paylaşımları yaparken , kendisinin bana gülen yüzünü hayal eder gibi oldum !! Sanki bu paylaşımlarıyla bana , '' beni de unutmayın , belirttikleriniz dahilindeki çalışmalar yapan dostlar kervanında benim de yerim var !! '' diyordu , tabii ki çok da haklıydı. Değerli @balkan , geçmişteki yabancı lisanlı paylaşımlarına bugün yenilerini ekledi. Hem de , her biri yine alışageldiğimiz '' titiz seçim ''leri sonucu , '' Sherlock Holmes '' ortak temalı , son derece başarılı grafik alt yapılı , bazı dostlarımızın zaman zaman mesajlarında kullandıkları tabirin karşılığı '' film gibi !! '' eserler olarak . Sherlock Holmes romanlarını , her bir cümlenin tarihsel kökenlerine inilerek , son derece detaylı araştırmalarla dipnotlar şeklinde yer verildiği , editörü Leslie S. Klinger olan Everest Yayınları'ndan son olarak okudum. ( 3 cilt , ciltlerin her biri 700 sayfa üzerinde ) Conan Doyle'un yazdığı her maceradaki örneğin ; okunan gazete , kullanılan eşya , o yılların Londra ortamındaki olayın geçtiği yerlerin özellikleri vs. gibi her şey , neredeyse kelime kelime açıklanmış , gerçek hayata indirgenmiş . Doğal olarak , tüm bu açıklamalar için , saymakla bitmeyecek kaynaklardan yararlanılmış . Holmes maceralarını seven meraklı dostlarımıza , henüz bu baskıları okumadılarsa , özellikle öneririm. Konu dahilinde geçtiğimiz günlerde , diyarımızda sayın @murtaza5 tarafından paylaşılan '' Sherlock Holmes Cemiyeti '' ni okudum , '' Amerikan Tarzı '' anlatımın hakim olduğu modern yorumla karşılaştığımı söylemeliyim . Ama , şimdiye kadar beni en çok , Holmes'un bir yan figür olarak kullanıldığı , başrolde 4 çocuğun olduğu ''Die Vier von der Baker Street '' isimli macera etkiledi. ( Forum alanımızda , sayın @ert1569 tarafından 7 cilt olarak paylaşıldı . Ciltlerin her birinde , anlatılan olayların arka planında , 1800'lerdeki Londra'nın toplumsal panoraması , çok başarılı tasvir edilmiş . ) Sayın @balkan tarafından paylaşılan Holmes konulu çizgi romanları görünce , yine çok sevindim , ilgiyle okuyacağım ( belki de okumaktan çok , ilgili sahneleri izleyip , hayallere dalacağım !! ) Çok teşekkürler @balkan .

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,112
31,081

Django Unchained

Üstat Kılıçbey (@Kılıçbey) tarafından yayınlanan Türkçe esere aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/django-zincirsiz-sayi-1.84845/#post-371186

Üstat @gandor08 tarafından yayınlanan İngilizcesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/django-unchained-02.67972/#post-286104

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
540
2,826
@balkan bey,
Bu kapakları bile
orijinal film posterlerini kıskandıracak kadar muhteşem bir renk cümbüşü içinde hazırlanmış
(ki içindeki görsellerin de en az kapakları kadar zengin olacağına inandığım)
ve çok ilgimi çeken temaları da içeren
eserleri bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ediyorum
17 tanesini daha indirdim

QiXFoE.jpeg

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,112
6,533
Hepsi de çok güzel eserler değerli @balkan . Ama , son günlerdeki gönderilerinizden Peter Kuper' in Kafka uyarlamalarına takmış durumdayım. Okumalarımda öncelik bu kez Kuper'de !! Çizimleri '' Kafka Ruhu '' na son derece uygun. Sağ olun . Siyah-Beyaz'ın bu derece etkili olduğunu , Pratt ve de Galip Tekin sonrası yeniden ( ama bu kez modern tarzda ) gördüğüm için çok mutluyum .