İlhan İrem - Yazık oldu yarınlara (1974)

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
x_VHs_TTi.jpg

Bir İlhan İrem klasiği! Çok sevdim! Çok dinledim!
İlhan İrem - Yazık oldu yarınlara (1974)
www.youtube.com/watch?v=qxj089ZPdOE

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,988
Fırtına gibi esmiş, listeleri altüst etmişti İlhan İrem.

Kadife gibi sesiyle ve güzel besteleriyle her yaştan insanı etkilemişti.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
O yıllar sanatın her alanında inanılmaz bir verimlilik vardı.Çok büyük sanatçılar yetişti ve sonsuza kadar insan duygularına hitap eden eserler yaratıldı.Sadece müzik alanında değil sanatın kültürün olduğu her alanda.Sadece tiyatro sanatçıları ve tiyatro eserleri konu edilse ciltler dolusu kitap eder.
.
Bütün sanatçılarımıza minnettarız.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,738
44,183
denize sıfır
O yıllar sanatın her alanında inanılmaz bir verimlilik vardı.
Evet vardı ama fazla da seçenek yoktu bize..
Arabeskin TRT tarafından yasaklanması arabeskin patlamasını sağladı. Verimlilik yine var da, tüketim hızlandığı için fark edilmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Sevgili büyük beyaz,

Yazın bir yerli TV'de İngilizce yayınlanan bir Talk Show izledim.İki sanatçı,sinema sanatçısı ile sohbet yapılan daha sonra da bir ses sanatçısı veya grubun şarkısını seslendirdiği bölümü olan bir Talk Show.O proğramda genç bir bayan bir şarkı söyledi.Sanatçının ne adını biliyorum ne de o an söylediği eserin adını.Ama öyle mükemmel bir eser ortaya koydu ki elimde olmadan sevindim.Sanatçıya eşlik eden müzisyenler profesyonel ötesi çaldılar müzik aletlerini.Şarkı mükemmeldi.Sanatçının sesi harika idi ve olağan üstü güzellikte eseri yorumladı.Ve elimde olmadan sevindim.Bu kadar mükemmel bir eser ortaya konulduğu için.

Maalesef yenileri takip etmeme gibi kötü bir alışkanlığım var.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,599
35,045
İstanbul
Üstad için ne desek azdır.. Onun felsefesini anlamak için ilk önce insanın kendisine sonra da çevresine karşı samimi olması gerekir.. Bu samimiyetin yolu da sevgiden geçer.. İşte eserlerinde bizlere bu mesajı vermeye gayret gösteren şahsına münhasır bir sanatçıdır İlhan İrem.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,599
35,045
İstanbul
Sevgili ilhan abi... Sen bir ekolsün; ne yazık ki bu ülkede sana layıkıyla kıymet verilmedi.. Şu ses, şu müzik, şu sözler... Şimdiki şarkıların çoğu çamurlu bir su gibiyse; senin şarkıların da berrak bir su gibi...

61'nci yaşın kutlu olsun, nice sağlıklı ve sanat dolu yıllara..

Senin tabirinle "Işık ve sevgiyle" kal güzel insan...