cizgidiyari Ana Sayfa problemi

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,230
5,083
Sadece bende olmuyordur sanırım. (Hala Windows 8'de Chrome kullandığım için.)

Geçen hafta 1-2 gün, şimdi ise bir kaç gündür, homepage sayfasında yukarıdaki banner grafiğimiz dev gibi çıkıyor. Şerit komut satırında fontlar yanlış ve en tepede de fonlar yok ve fontlar yanlış.

F5 ve Ctrl+F5 yapıp sayfayı tamamen yenilememe rağmen düzelmedi.

WebAdmin'in bilgisine. (Zaten farkında olduğunu düşünüyorum aslında; aşağıdaki edit'imden sonra.)

**
edit:

- Cep telefonundan Safari ile bakınca sorun görülmüyor.
- Windows11 ve Edge'de de durum aynı.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
Windows 10, Chrome ile aynı sorun var.

"agartan" ile giremiyorum:
Forum önce 'hoşgeldiniz, agartan' diyor, sonra misafir kabul ediyor.

Ama Opera ile her şey düzgün.
Bu yanıtımı da zaten opera üstünden yazdım.

Sanıyorum, Chrome tarayıcımda VPN yok, Opera'da var.
Bu farklılıktan olabilir.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
Admin'in işine yarar mı, bilmiyorum.

Şöyle bir şey denedim şimdi: (daha önce yapmıştım)
Opera üstünde iken, bu sayfanın "URL" adresini Chrome'a copy-paste yaptım, beni yine misafir gördü.

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
400
1,386
İstanbul
Benimde Opera normal kullanıcı ile girişimden sonra misafir gibi işlem yapıyor. Chrome da beni tanısa da bu banner dev gibi ve fontlar da bozuk... Win11 kullanıyorum. Ms Edge tarayıcısı da aynı... Bir kaç gündür böyle oldu... Site de bu sorun... Ekran görüntüsünü de ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-04-13 112203.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-04-13 112203.jpg
    104.9 KB · Görüntü: 29
Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,230
5,083
Benimde Opera normal kullanıcı ile girişimden sonra misafir gibi işlem yapıyor. Chrome da beni tanısa da bu banner dev gibi ve fontlar da bozuk... Win11 kullanıyorum. Ms Edge tarayıcısı da aynı... Bir kaç gündür böyle oldu... Site de bu sorun... Ekran görüntüsünü de ekliyorum.

Ekran görüntüsü benimkiyle örtüşüyor.
Demek ki zaten farkındalar ve yaygın bir sorun.

Chrome, Win8'e desteğini bitirdi de 2 ay önce, o yüzden kimi kodları doğru işlememeye mi başladı diye şüphelenmiştim, ki çok çok küçük bir ihtimalde.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,230
5,083
Windows 10, Chrome ile aynı sorun var.

"agartan" ile giremiyorum:
Forum önce 'hoşgeldiniz, agartan' diyor, sonra misafir kabul ediyor.

Ama Opera ile her şey düzgün.
Bu yanıtımı da zaten opera üstünden yazdım.

Sanıyorum, Chrome tarayıcımda VPN yok, Opera'da var.
Bu farklılıktan olabilir.

Bunun için, Chrome'da tüm temp dosyaları silmeyi denediniz mi? Özellikle cache images ve cookies ve sign-in data ve site settings.
Settings altında, aramaya clear browsing deyince ilgili ayarlar çıkar.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
691
5,147
İstanbul
Sanırım sorun sadece banner ile ilgili değil.
Eklenen resimler de orjinal boyutunda görünüyor.
Öncesinde tüm görüntüler 800 pixelden büyükse, 800 pixele otomatik değiştiriliyordu.
Bu özellik forumda bir şekilde kalkmış görünüyor. Yoksa metin içeren ekranlarda sorun yok.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,966
52,875
Kendi Koltuğunda
Windows 7 / 8/8.1 ve Windows Server 2012 ve 2012 R2 desteği 2023'ün başlarında kullanımdan kaldırılıyor
Hey millet,

Chrome 109, Chrome'un Windows 7, Windows 8/8.1, Windows Server 2012 ve Windows Server 2012 R2'yi destekleyen son sürümüdür. Chrome 110 (geçici olarak 7 Şubat 2023'te piyasaya sürülmesi planlanmıştır), Chrome'un Windows 10 veya üstünü gerektiren ilk sürümüdür. Gelecekteki Chrome sürümlerini almaya devam etmek için cihazınızın Windows 10 veya sonraki bir sürümü çalıştırdığından emin olmanız gerekir. Bu, Microsoft'un 10 Ocak 2023'te Windows 7 ESU ve Windows 8.1 genişletilmiş desteği için verdiği destekle eşleşiyor.

Chrome'un eski sürümleri çalışmaya devam edecek, ancak bu işletim sistemlerindeki kullanıcılar için başka güncelleme yayınlanmayacak. Şu anda Windows 7 ve Windows 8/8.1 kullanıyorsanız, en son güvenlik güncellemelerini ve Chrome özelliklerini almaya devam ettiğinizden emin olmak için desteklenen bir Windows sürümüne geçmenizi öneririz.

Windows Server 2012 ve Windows Server 2012 R2'de Chrome hakkında daha fazla bilgi edinmek için Chrome Enterprise and Education yardım merkezindeki bu makaleyi ziyaret edin.

Her zaman olduğu gibi, lütfen bu talimatları kullanarak bize geri bildirim göndermekten çekinmeyin.

Not: Bu gönderi, zaman çizelgelerini netleştirmek ve Windows 8'i dahil etmek için 26 Ekim 2022'de, kilometre taşı sürüm numaralarını daha fazla netleştirmek için 27 Ekim'de ve Windows Server 2012 ve 2012 R2'yi içerecek şekilde 10 Ocak 2023'te güncellendi.

James, Chrome Destek Yöneticisi

Google çeviri

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
400
1,386
İstanbul
Chromeda düzelmiş görünüyor. Opera da login olduktan sonra yine misafir gibi görünüyor. Teşekkürler artık gün içinde kurcalarım bakalım.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,230
5,083
Evet ana sayfa ile ilgili tüm görüntü düzelmiş.
Grafikler, fontlar, bant fonlar hep yerli yerinde.

Sadece, konularda konan resim dev gibiyse, yüklendikten sonra otomatik küçültme otomasyonu çalışmıyor.

Mesela bu sayfada
https://www.cizgidiyari.com/forum/c...tirmalar/171385-ultimate-spider-man-59-a.html
önceden kapak resminin küçük göründüğünü biliyorum. Şimdi ufalmadan dev gibi çıkıyor.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
180
590
Evet ana sayfa ile ilgili tüm görüntü düzelmiş.
Grafikler, fontlar, bant fonlar hep yerli yerinde.

Sadece, konularda konan resim dev gibiyse, yüklendikten sonra otomatik küçültme otomasyonu çalışmıyor.

Mesela bu sayfada
https://www.cizgidiyari.com/forum/c...tirmalar/171385-ultimate-spider-man-59-a.html
önceden kapak resminin küçük göründüğünü biliyorum. Şimdi ufalmadan dev gibi çıkıyor.

Belirtilen problemler chrome tabanlı browserlarda gözükmekte.

Mesela; Ben de Opera kullanıyorum ve zaman zaman anasayfa problemi ve login olsan bile misafir görünümü yaşyorum.

Ama bu problemlerin hiçbiri Firefox'ta gözükmüyor.

Ve yine, pixeli büyük resimleri ÇD otomatik küçültmesi olayı Firefox'ta böyle bir problem yok normal şekilde otomatik küçültüyor Firefox'ta...

Bu mesajı ise; login problemi yüzünden Firefox'tan yazıyorum...

kuyu3

Yeni Üye
17 Nis 2018
91
271
Maalesef bende de sorun düzelmedi. Chrome kullanıyorum, üyelik girişi yapmama rağmen kabul etmiyor. Microsoft Edge'de de aynı...Bu sorunun yaşanmayacağı tarayıcı "Firefox" mu? Bu konularda pek iyi olmadığım için ne yapmam gerketiğini anlayamadım. Herkese teşekkürler, selamlar sevgiler...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Bende hâlâ Windows 7 Home Premium var ve alalı beri hiç formatlamadım... Bilgisayar Acer Predator G 5900; Ram 14 Gbyte; İşlemci Intel Core İ7 870 @ 2.93 Ghz

Tsubasa

Admin
11 Mar 2009
530
1,176
linkleri kontrol edebilirsiniz, bizim linklerimiz şu an için http:// şeklinde başlamalı, https:// şeklinde girmişseniz hata verecektir.

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
367
4,194
Evren
win 11 kullanın. Ben win 7 lisans anahtarım ile kurdum etkinleşti. Çok stabil bir işletim sistemi, win 8 tıpkı windows ME gibi berbat bir sürüm.

zstm

Yeni Üye
5 Nis 2010
127
1,106
İzmir
2011 model Sony VAIO PC .Windows 7 Home Premium 64 bit SP1 .İntel Core i7 2630 QM CPU. 2.00GHz 8GB RAM kullanıyorum.
Tarayıcı olarak da Opera, Mozilla Firefox ve Brave kullanıyorum. Hiç bir sorun yok. Sadece bazı günler mesela 14 Nisan Cuma günü siteye girilemiyordu. Ama bunun nedeninin ne işletim sistemi ne de tarayıcılar olduğunu sanmıyorum. Site veri tabanı ile ilgili bir sorundu sanırım.
Not: Google Chrome ve Microsoft Edge kullanmamanızı tavsiye ederim.Ben kullanmıyorum. En iyisi Opera.VPN ile entegre zaten.Gizlilik koruması ve Adguard reklam engelleyici ile harika bir takım oluşturuyor.CCleaner Pro ile kullanınca da tadından yenmiyor.
Bilginize.

Son düzenleme:

strangerone

Yeni Üye
21 Nis 2011
16
33
iMac 19.1 (Hackintosh) Safari, Opera, Firefox ve Brave üzerinden girişlerde sorun yaşamadım. Sadece 14 Nisan'da siteye giriş yapamadım o kadar.