Çizgi Roman Aleminin En İyi Karakterleri

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,545
28,679
İzmir
Sinemanın en ünlü dergilerinden Empire, çizgi roman aleminin en iyi karakterlerini seçmişti.

Genellikle Marvel ve DC Comics karakterlerinin ele geçirdiği listenin tepesinde Superman var. Empire'ın belirlediği listenin ilk 10'u şöyle:

supermanti2.png

batmanrb1.png

johnconstantinyi7.png

2s00dnc.jpg

spidermanws5.png

dreamet2.png

judgeen1.png

thejokerow4.png

magnetoom0.png

thethingjg2.png

Listenin tamamı için:

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,686
İlginç bir liste olmuş. Tamamına da baktım ama bana çok fazla uygun olduğunu söyleyemeyeceğim. Gerçi Süpermenin 1. sırada olmasının bir sakıncası yok, ama diğer sıralamalar ancak eh işte dedirtecek cinsten olmuş.:cool:
Paylaşım için teşekkürler.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,452
Deliler Köyü
İlginç bir liste olmuş. Tamamına da baktım ama bana çok fazla uygun olduğunu söyleyemeyeceğim. Gerçi Süpermenin 1. sırada olmasının bir sakıncası yok, ama diğer sıralamalar ancak eh işte dedirtecek cinsten olmuş.:cool:
Paylaşım için teşekkürler.

Eh bile dedirtmez. Marvelin en iyi kahramanlarını seçseler belki. Retkit ağlar valla :)

Ryu Hayabusa

Yeni Üye
24 Eki 2009
32
85
Kendi sıralamamı yapıyorum

1:Wolverine

2:Thor

3:Red Sonja

4:Conan

5:Joker

6: Spawn

7:John Constantine

8:Jonah hex

9:Venom

10:Tony Stark

avci69

Yeni Üye
8 Haz 2010
53
8
1-tommiks
2-teksas
3-zagor
4-mister no
5-teks
6-swing
7-kızıl maske
8-Martin Mystére
9-conan
10-zembla

yemişim superman'i benim listem bu

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
974
İzmir
Adamlar bu şekilde hazırlamış. Beğenip beğenmemek elbette serbesttir de bu listeyi yapanın Empire olduğu, bizim de çizgiroman sektörünün ilk 10 hedef ülkesi arasında bile olmayan bir yerdeki 3-5 kişi olduğumuzu hatırlatırım. :)

Yanlış hatırlamıyorsam 2 sene kadar önce, ABD`deki haftalık ÇR satışı, Türkiye`deki yıllık satıştan fazlaydı.

Örnek vermek gerekirse :
2009 Aralık ayı itibarı ile ABD`de sadece Blackest Night sayı #6`nın satışı : 100,651 tanedir. Kasım ayındaki sayı #5`in satışı 144.000 civarındaydı! Çoğumuzun adını bile duymadığı Siege eventindeki Cabal sayısının satış rakamı : 68,655 Bu tüm Türkiye`deki aktif çizgiroman okurlarının sayısından bile fazla bir rakamsa şaşırmam açıkçası :) Böyle olunca bizim Superman`i yememizin, Tommiks`i başa koymamızın anlamı kalmıyor. Ben de şahsen Superman kadar Tommiks sevsem de...

Bu tip büyük organizasyonların listelerine katılmasam ve aralarında bilmediğim karakterler olsa da işte bu yüzden daima saygı duyarım.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,545
28,679
İzmir
Adamlar bu şekilde hazırlamış. Beğenip beğenmemek elbette serbesttir de bu listeyi yapanın Empire olduğu, bizim de çizgiroman sektörünün ilk 10 hedef ülkesi arasında bile olmayan bir yerdeki 3-5 kişi olduğumuzu hatırlatırım. :)

Yanlış hatırlamıyorsam 2 sene kadar önce, ABD`deki haftalık ÇR satışı, Türkiye`deki yıllık satıştan fazlaydı.

Örnek vermek gerekirse :
2009 Aralık ayı itibarı ile ABD`de sadece Blackest Night sayı #6`nın satışı : 100,651 tanedir. Kasım ayındaki sayı #5`in satışı 144.000 civarındaydı! Çoğumuzun adını bile duymadığı Siege eventindeki Cabal sayısının satış rakamı : 68,655 Bu tüm Türkiye`deki aktif çizgiroman okurlarının sayısından bile fazla bir rakamsa şaşırmam açıkçası :) Böyle olunca bizim Superman`i yememizin, Tommiks`i başa koymamızın anlamı kalmıyor. Ben de şahsen Superman kadar Tommiks sevsem de...

Bu tip büyük organizasyonların listelerine katılmasam ve aralarında bilmediğim karakterler olsa da işte bu yüzden daima saygı duyarım.

Aynen katılıyorum.

:24: :88:

Alchollica

Yeni Üye
2 Mar 2011
27
2
Superman çizgi roman dünyasının yanılmıyorsam ilk kahramanı. Çizgi romanın günümüzdeki gücünde katkısı büyük her ne kadar tiksinti derecesinde nefret ettiğim bir karakter olsa da, sırf bu yüzden ona birinciliğine lafım yok. Batman'de birinci olabilirdi...

Fakat yine de, sıralama bana tamamı ile zıt.

Bir Martin Mystere'nin ilk onda yer almaması beni ziyadesi ile üzdü. Zira Marin Mystere, içerik ve kişilik açısından bunu hak ediyor. Onun dışında, Martin Mystere, çizgi romanın öğretici ve entellektüel olabileceğini, elit kesime de hitap edeceğini ispatlaması açısından büyük bir yer taşır. En az Superman kadar, çizgi romanın sevilmesinde katkısı olmuştur.

Listeyi pek sevdiğimi söyleyemem kısaca.

Listede yerini yadırgamadığım;

Superman(Yukarıda bahsetmiştim.)
Batman(Değişik bir tür polisiye olması ve karizması)
Joker(Çok zekice yaratılmış bir karakter.)

Gerisinin bir değeri yok gözümde.

Bu arada eminim, hepimiz bir Tommiks, bir Çelik Blek görmeyi isterdik.

nicolas_falcone

Yeni Üye
27 Şub 2011
6
0
listeyi pek tuttuğum söyleyemem tabi batman ve supermane diyecek bir lafım yok ama örümcek adamın sırası biraz tuhafıma gitti yani insan örümcek adam okuduğu zaman onunla kendini özdeşleştirebiliyor diğer kahramanlar mücadelesini verdikten sonra hemen evlerine gidiyor oysa örümcek adam savaşı kazandıktan sonra ekmek parası ve halasına bakmak için mücadele verir uzun lafın kısası örümcek adam bizden biri o daha üst sıraları hak ediyor en azından bana göre öyle

ysn67

Yeni Üye
12 Şub 2011
14
2
:)liste iyi olmamış bence hem süpermenin modası geçti bence 1.sırada spıderman olmalıydı:)

Son düzenleme:

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
982
Acıbadem - İstanbul
"Çizgi Roman Aleminin En İyi Karakterleri"nden ziyade, "Amerikan Çizgi Roman Aleminin En İyi Karakterleri" olarak bakmak daha doğru tabi.

Fazla diplere inemedim ama, listede Avrupa'dan bir tek Judge Dredd'i görebildim, İngiliz kökenli ve faşist bir karakter olarak, ana fikri Amerikanizm aleyhtarlığı denebilecek bir serinin karakterini o listede görmek de hoş doğrusu. Birkaç da Gaiman karakteri öğrendim, onlara bir bakacağım. Bunun dışında pek şaşırtıcı bir liste değil, özellikle ilk beş itibarı ile.

Son düzenleme:

FlowMasta

Yeni Üye
26 Şub 2010
7
3
kendi listemi yazayım (manga karakterlerini de ekliyorum)

1- Spider Man
2- Mary Jane
3- Wolverine
4-L (deat note)
5- Monkey D. Luffy (One Piece)
6- The Thing
7- Joker
8- She Hulk
9- Punisher
10-Roronoa Zoro (one piece)

aklıma bunlar geldi :)

dmcdante

Yeni Üye
17 Ocak 2010
53
35
Batman 2 numara gerçi süperman varken 1. gelmezdi gerçekten ama sonuçta karanlık şövalyenin ilk 3 te olmasına şaşırmadım (Evet Batman fanıyım:D) ama Spawn'ın 50 numara olmasına şaşırmadım değil hani.bide birinci olarak Captain America'yı falan bekliyordum açıkçası

Son düzenleme:

App-PsStar

Aktif Üye
13 Mar 2011
292
23
Pandora's PlaneT
Şahsi Listem :

1 - ) Batman
2 - ) Joker
3 - ) Galactus
4 - ) Wolwerine
5 - ) Flash
6 - ) Hulk
7 - ) Fantastic Four
8 - ) Wonder Woman
9 - ) Superman
10 - ) NightWing ..

stark52

Yeni Üye
6 May 2011
2
0
Bana sorarsanız liste şöyle olmalıydı:

1-Iron man
2-Thor
3-Daredevil
4-Wolverine
5-Silver surfer
6-Punisher
7-Hulk
8-Black Panther
9-Hawkeye

Son düzenleme:

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
312
1_Punisher
2_Spider-Man
3_Deadpool
4_Mister No
5_Barracuda (bkz.Punisher Max)
6_Captain America
7_Rick (Walking Dead)
8_Batman
9_Winter Soldier
10_Wolverine

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,179
Far Far A Way
Yav herkez listesini yapmış.Ama ben 25 tanelik bir listeyi önceden çıkarmıştım. :D

1)Superman
2)Spiderman
3)Batman
4)Captain America
5)Wolwerine
6)Iron Man
7)Hulk
8)Fantastic Four(Team)
9)Daredevil
10)Silver Surfer
11)Storm
12)Cyclops
13)Iceman
14)Marvel Girl
15)Nightcrawler
16)Power Girl
17)Green Latern
18)Elektra
19)Punisher
20)Superboy
21)Supergirl
22)Sunfire
23)Thor
24)Joker
25)Flash(Gordon)

PsycoMan

Yeni Üye
24 Tem 2011
59
15
En iyi karakterden kasıt nedir ki?
En güçlü mü?
En tanınan mı?
En sevilen mi?

şeker kız candy

Yeni Üye
6 Nis 2012
31
21
Ya ben DC Comic ile Conan haricindeki Marvel kahramanlarına pek ısınamadım. Bizim kahramanlarla İtalyan fumettiler daha güzel geliyor bana.

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
70
Herkes yaparsa, ben de liste yaparım. İsmim Nyo.

1-Büyülü Rüzgar
2-Joker
3-Deadpool
4-Martin Mystere
5-Harley Queen
6-Julia
7-Ken Parker
8-Groucho
9-Java
10- Willy Richards(Nam-ı Diğer Poe)

Bunlar en sevdiğimçizgi romanlar sıralaması değil, karakter bazında sıraladım, sıralarken çok da zorlandım :)