Bu Haftaki Çeviri Balonlama Hakkında...

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,899

Değerli dostlar, bu hafta da benim çok beğendiğim bir çizgiromanı çevirdik, balonladık...
Siteye eklemek için girdim ve eklemeden önce son bir kez daha kontrol edeyim, sitemizde var mı bu çizgiroman diye bir arama yaptım ve başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.:Z:Z

Maalesef benim koymaya hazırlandığım bu çizgiroman 2016 yılında zaten çevirilerek sitemize eklenmiş. :Ğ
Aslında bir çeviriye başlamadan önce sitemizde ve Google'da birkaç sefer kontrol ederim, Türkçe'ye çevrilmiş mi diye ama bu sefer nasıl olmuşsa bunu gözden kaçırmışım. :(

Bu çizgiroman Trent - Ölü Adam idi, ve artık eklemenin bir anlamı kalmadı.
Ben sevgili Uzung ve Sergeant'a çalışmaları için teşekkür edeyim ve üzülerek bu haftayı boş geçeceğimi istemeden de olsa haber vereyim istedim..

Herkese selamlar, sevgiler...

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,200
3,618
Bilecik
Karamba karambita
Hay bin kunduz
Hay bin köfte
Puxa vida
Sülalemin bütün bıyıklıları adına
ve diğerleri..
:)

Dert değil üstad
Bu güne kadarki paylaşımlarınız yetmez mi

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,398
26,339
İstanbul
Sevgili Lobador, yaptığın çeviriyi kesinlikle yüklemelisin.
Hem verdiğin onca emek için hem de çeşitlilik her zaman iyidir.
Bu seriyi yeğenim çevirmiş, hatta 1. sayısını ilk balonlaması olarak kendi balonlamıştı. 2. Sayıyı o çevirdi ben balonladım.
Toplamda 6 sayı. Düşünürsen belki birlikte bile yapabiliriz.
Ama yaptığın sayıyı lütfen yükle.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,509
Kocaeli
Mübarek beterin beteri var, ben Star Wars'tan bir sayı yaptım, telif var dediler, dedim bu Ana hikayeden değil, annual serisinden bir yan hikaye, olsun dediler, önce linki sonra konuyu sildiler. Senin çalışmanda telif sorunu yok anladığım kadarıyla sen yine de yükle o zaman bir de senin yorumunu görelim.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,533
14,156
Denizli - İstanbul
Bu seriyi Lobador&Aniror farkıyla okumak istiyorum. Başladığınız yoldan dönmeyin. İlk sayıyı yükleyin ve kalanı için de bizi fazla bekletmeyin. Şimdiden teşekkürler...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,148
4,536
Kesinlikle devam etmeniz taraftarıyım.Sitede benzer onlarca tarama vardır .Hiç biri diğerine engel değildir.Çeşitlilik güzeldir.Sizden önemle istirhamın emeğiniz boşa gitmez lütfen paylaşınız.

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Sevgili labador,
Öncelikle emeğiniz için teşekkür etmek isterim. Yazıyı okuyunca empati yaptım ve gittim geldim.

Ancak yine de Alternatif çeviri ve balonlama olarak arşivde yerini almalı diye düşünüyorum.

Takdir sizin.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili Lobador ve Aniror,
Lütfen bizleri bugün paylaşımsız bırakmayınız.Seçiminiz muhteşem ,bu sayede Tamamlanmamış bir seriyide sizlerin sayesinde,sizlerin yorum ve üslubunuzla okumuş olacağız.Herşeyden önce bir haftalık yoğun emek ve uğraşının ürünü.Geri kalan 7 albümüde en kısa zamanda Diyarımızda görebilmek ümidiyle..

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,899

Sevgili dostlar, mesajlarınız, güzel yorumlarınız için çok teşekkürler.
Ben bir daha yüklememeyi düşünüyordum ama sizlerin yorumlarını dikkate alarak bunu da yeni bir versiyon olarak eklemeye karar verdik.
Böylece artık cizgidiyari sadece taramalarda değil, çeviri balonlarda da alternatif sunmaya başlıyor:Ğ

Sevgili Lobador, yaptığın çeviriyi kesinlikle yüklemelisin.
Hem verdiğin onca emek için hem de çeşitlilik her zaman iyidir.
Bu seriyi yeğenim çevirmiş, hatta 1. sayısını ilk balonlaması olarak kendi balonlamıştı. 2. Sayıyı o çevirdi ben balonladım.
Toplamda 6 sayı. Düşünürsen belki birlikte bile yapabiliriz.
Ama yaptığın sayıyı lütfen yükle.

Sevgili Uzung, özellikle sizin yüreklendirmeniz olmasa bu kararı alamazdım herhalde.
Bu arada seri toplam 8 sayıda sona erdi.
Eğer siz bu seriye devam etmeyi düşünüyorsanız lütfen devam edin.
Ama siz devam etmeyi kesinlikle düşünmüyorsanız ben eşim Aniror ile çeviri balonlama yaptığım için bu seriyi de onunla birlikte tamamlayabiliriz.

Birazdan bizim çeviri balonlamımızla da bu güzel çizgi romanının ilk sayını yükleyeceğim sevgili dostlar...

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,899
Bu arada sevgili dostlar şimdi farkettim, ben sevgili uzung'un paylaşımını 2016 yılında beğenmişim, okumuşum ve yorum yapmışım. Gerçekten inanamıyorum; bu kadar mı unutulur, bu kadar mı yaşlandım ben :D :D :D

savok

Admin
30 Eki 2009
19,997
83,930
Kasımpaşa

Ama siz devam etmeyi kesinlikle düşünmüyorsanız ben eşim Aniror ile çeviri balonlama yaptığım için bu seriyi de onunla birlikte tamamlayabiliriz.

...

Raconu ben keseyim, karar verilmiştir, sevgili Lobador&Aniror siz devam ediyorsunuz...
Zaten biz uzun G'ye kalırsak bir sonraki sayıyı 5 yıl sonra okuruz...
Bizim Tex basan yayınevleri gibi...
Diğer sayıları bekliyoruz...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,067
76,130
hiçbiryerde :)
Bu arada sevgili dostlar şimdi farkettim, ben sevgili uzung'un paylaşımını 2016 yılında beğenmişim, okumuşum ve yorum yapmışım. Gerçekten inanamıyorum; bu kadar mı unutulur, bu kadar mı yaşlandım ben :D :D :D

:Ğ:Ğ Estağfurullah, öyle değil de
diyarımızın zenginliğinden olsa
gerek bu diye düşünüyorum.
Harika işleriniz için teşekkür
ediyorum ve devamı dileklerimle
selam ve saygılarımı sunuyorum
üstadım, Lobador&Aniror çalışmaları
heyecanla beklenmeye devam ediyor.

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Diyar demek zenginlik demektir, zenginliğe zenginlik katanlara bin selam olsun... Emeğinize sağlık... :)