Biz Neden Böyleyiz?

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Artık TV izlemiyorum.Oysa TV'de özellikle eski Türk filmlerini izlemeye bayılırdım.Yıllarca bize film değil eziyet izlettiler.

TV ekranının yarısını altan üsten haber,reklam,logo,mogo aklınıza ne gelirse onlarla doldurdular.Öyle bir hale geldik ki filmin sahnesinin nasıl olabileceğini seslendirmeden anlamaya çalışıyorduk.

Hangi filmi hangi saatte yayınlayacaklarını söylemezler,filmleri kafalarına göre kırparlar,on dakika film yarım saat reklam koyarlar ila..

Dünyanın başka hiç bir ülkesinde böyle bir şey yok.

Hatta film başladımı pek çok yabancı kanal izleyiciye saygısından kendi kanal logosunu dahi kaldırıyor.

Sonuçta artık televizyonum sürekli kapalı.

De;

Bu defa da internette aynı saygısızlık..

Ve sadece yerli internet sitelerinde!

Dün bilgisayara bir proğram aradım.Hangi internet sitesine girdimse hemen bir reklam sayfası.Öyle kolay kolay da gitmeyen türde.

Herhangi bir konuda araştırma yapmaya pişman oluyorum.Hangi siteye girersem gireyim bütün sayfayı kaplayan bir reklam.

Virus yanında hiç!

İnanılmaz bir şey..

Başka hiç bir ülke de bu kadarına izin verilmiyor.

TV izleyicisine,internet kullanıcısına saygı var.

Yöneticilerimiz biraz da bu işlere baksalar,lütfen!

Sadece izleyiciye yapılan saygısızlıklar nedeni ile yaklaşık üç dört yıldır TV izlemiyorum.

İnternete de mi girmeyelim yani!

Lütfen insanlara saygı gösterin.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,738
44,185
denize sıfır
serzenişinde haklısın kardeşim ama diyarımızda bu yönde sıkıntı yok aksine başka yerde olmayan kolaylıkları burada görebilirsin..reklam konusunda hemfikiriz ama gözümüze sokulan reklamları yayınlayan sitelere gitmeyiz olur biter..bir süre sonra zaten kaybolurlar..

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Sevgili büyük beyaz,

Sitemiz her anlamda diğerlerinden farklı.Bu bizim sitemizin ayrıcalığı..

Ancak anlattığım gibi internette bu kadar saygısızlığa izin verilmemeli.Bu ülkenin her tarafı yetkili dolu ancak başka milletlerin insanlarına yapılmayan muameleler bize çekiliyor."Dur" diyen yok.

Sitelere girmemek bir çözüm.Fakat mecbur girmek zorundayız.Dün bir proğram arıyorum.Hangisine girdimse kocaman bir reklam.BELKİ BU SİTEDE YOKTUR DİYE GİRDİĞİM DİĞER SİTE BİR ÖNCEKİNİ ARATIYOR.

Bir kaç gün önce yabancı bir forumda çok acele bilgi lazım oldu.Türkçe sayfalardan bilgi bulmak zorundayım.Kelimeyi yazdım.Google'de çıkan Türkçe sitelerden hangisini tıkladımsa virüsten daha kötü reklam sayfalı çıktı.Üç,beş derken dayanamadım araştırmadan vaz geçip konuyu kapattım.

Buna birileri bir "dur" demeli.

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Sevgili büyük beyaz,

İnternetten resim indiriyorum.Ancak resimleri masa üstüne aktardığımda resim kalitesi çok düşüyor.1600X1200 resimler,masa üstü için renk ve kalite bakımından uygun.Ancak netteki resimlerin büyük bir kısmı 300x200 yada daha düşük değerlerde.Bu resimleri kalitesini düşürmeden 1600x1200 yapabilirmiyim diye proğram aramıştım.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,738
44,185
denize sıfır
ücretsiz bulacaklarının bir çoğu senin istediğin seviyede değil arkadaşım sitemizde bir kaç tane var dene bi gör..wallpapers için yüksek çözünürlükte bir çok site var oraları gez bence..

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Özellikle eski film sahneleri ve sinema sanatçılarının resimlerini 1600x1200 yapmak için proğram arıyordum.O kadar güzel resimler,fotoğraflar var ki!

En iyisi sitedeki proğramlardan başlamak.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Tamam sevgili büyük beyaz,

İlgin için teşekkür ederim.