Barbarella 1968

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
Barbarella 1968

Yönetmen: Roger Vadim
Senaryo: Jean-Claude Forest, Claude Brulé, Terry Southern
Ülke: Fransa, İtalya
Tür: Macera, Komedi, Fantastik
Müzik: Charles Fox
Vizyon Tarihi: 01 Kasım 1972 (Türkiye)
Dil: İngilizce
Bütçe: $9 M
Çekim Yeri: Rome, Lazio, İtalya
Süre: 98 dk
Nam-ı Diğer: Barbarella: Queen of the Galaxy
IMDb Rating: 5.9

l-barbarella-f9deb265.jpg

MS 40. yüzyıldayız.
Sıfır yerçekiminde salınarak vücudunu sergilemeyi ve serbest aşkı seven saf dilber Barbarella,
Dünya gezegeninin uzaydaki temsilcisi olarak zor bir görev üstlenir:
yeni bir icadıyla evrendeki barışı tehdit eden Duran Duran isimli çılgın dahiyi bulmak.
Barbarella, Tau Ceti sistemine uzanan arayışı boyunca biribirinden ilginç ve 'muzır' uzaylı ırklarla, tehlikelerle karşılaşır.
Hatta yakışıklı ve kör bir meleğin kanatlarında aşk yapma şansı da yakalar./turkcealtyazi.org/

0062711.jpg

Muhteşem. Komik, seksi ve çok eğlenceli. Yanlızca mekan ve kostüm tasarımı için bile izlenmeyi hak eden bir yapım.
Jane Fonda'nın masum güzelliği Barbarella'yı etten kemikten bir karaktere dönüştürmüş. Müziklerine bayıldım.
Kurgusu öylesine hızlı ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz.
Kelimenin gerçek anlamıyla bir klasik. Tavsiye ederim. İyi seyirler./turkcealtyazi.org/

agartan: 2001 A Space Odyssey ile aynı yıla ait olan yine bir fantastik, bilimkurgu, uzaylı film.

2001'in de açılış sahnesi ünlüdür ama
Jane Fonda'nın uzay kıyafetini teker teker çıkartarak striptiz yaptığı
Barbarella'nın açılış sahnesine göre hangisini seçersiniz, bilemiyorum.

920 MB, 720p, orijinal dilde ve Türkçe altyazısı yanında, "rar" şifresi: agartan

indirme linki:

Keyifli seyirler, sağlıklı günler dilerim.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,444
Bu film nasıl da gözümden kaçmış (galiba bir süreliğine forumdan uzak kaldığım zamanlara denk gelmiş). Bu arada en güzel afişleri seçmişsiniz sevgili "agartan". Filmin sanat danışmanı aynı zamanda çizgi romanın yaratıcısı olan Jean-Claude Forest'miş, sanırım müziğinde de Maurice Jarre'a danışmanlık yapmış. Kostümleri dönemin ünlü modacıları tasarlamışlar. Dekorları tasarlayan İtalyan sanat yönetmeni Mario Garbuglia, görüntü yönetmeni de ünlü ressam/ünlü yönetmen soyundan gelen Claude Renoir olunca ortaya görsel bir şölen çıkması kaçınılmaz olmuş.