49th Parallel 1941

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
49th Parallel 1941

Yönetmen: Michael Powell
Senaryo: Rodney Ackland, Emeric Pressburger *Oscar*
Müzik: Ralph Vaughan Williams
Tür: Dram, Savaş, Gerilim
Süre: 123 dk.
Vizyon Tarihi: 08 Ekim 1941 (İngiltere)
Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca
Çekim Yeri: Montréal, Québec, Kanada
Nam-ı Diğer: The 49th Parallel / The Forty-Ninth Parallel / The Invaders
IMDb Rating: 7.3
1 Oscar

49th%2BParallel%2B(Invaders%2B1941).jpg

2. Dünya savaşı 1 Eylül 1939'da Almanya'nın Polonya'yı işgali ile patlak verdi.
Kanada 10 Eylül 1939'da Hitler Almanya'sına, 10 Eylül 1940'da Mussolini İtalya'sına ve 7 Aralık 1941'de Japonya'ya savaş ilan etti.
Savaşa kurbanlar verdikleri bir dönemde çekilen bu film Hitler ve Nazizme duydukları büyük öfkeyi yansıtıyor.
Kanada 2. Dünya Savaşının İtalya ve Kuzey Avrupa cephelerinde 45 bin askerini yitirdi.
Savaş kendi topraklarında yaşanmamış olmasına ve İngiliz Kraliyet Gücü altında Avrupa'da savaşıyor olmalarına rağmen bir grup Alman askerini senaryo gereği
ülkelerine sızdırmışlar ve onlarla kendi topraklarında kendi usullerince topyekün savaşırlarken ingiliz yapımcıların ağzından
"barıştan yanayız, barışçıl insanlarız ama damarımıza basarsanız... savaşırız" mesajını oldukça başarılı bir biçimde vermişler. (alıntı)

49th-parallel-movie-poster.jpg

"rar" şifresi agartan, siyah-beyaz 720p, 0,99 GB, orijinal dilde ve Türkçe altyazısı yanındadır.

Sağlıklı izlemeler dilerim.

Son düzenleme:

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
emeklerinize karşılık ancak bir kuru teşekkür edebiliyoruz özür dilerim sevgilerimle
Esenlikle ve keyifle izleyiniz.
Hitchcock filmografisi yapmaya çalışırken, kıyıda köşede kalmış filmler bunlar. Türkçe altyazısını da bulunca geriye paylaşmak kalıyor.
İstediğiniz film varsa, *Baltimora'nın listesine yazın; ben arada bir oraya da bakıyorum.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
733
1,005
Aces High (1976) , Gökler Yanıyor (Zeppelin) 1971 ve La Ragazza e il Generale (The Girl and the General) 1967 adlı filmleride paylaşabilir misiniz ? 49th Parallel 1941 filmini daha önce izlemiştim . Güzel bir film , izlemeye değer . Değerli paylaşımlarınız için teşekkürler .

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
Aces High (1976) , Gökler Yanıyor (Zeppelin) 1971 ve La Ragazza e il Generale (The Girl and the General) 1967 adlı filmleride paylaşabilir misiniz ? 49th Parallel 1941 filmini daha önce izlemiştim . Güzel bir film , izlemeye değer . Değerli paylaşımlarınız için teşekkürler .
Dostum, üç filmin de altyazısı yok.
Yıllardır oluşturduğum film arşivimde de yoklar (bu sebepten)
Ayrıca torrent sitelerindeki paylaşımlarda "besleyiciler" çok az.
Torrent ile ilgileniyorsanız, rarbg ve the pirate bay sitelerini öneririm.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
733
1,005
Dostum, üç filmin de altyazısı yok.
Yıllardır oluşturduğum film arşivimde de yoklar (bu sebepten)
Ayrıca torrent sitelerindeki paylaşımlarda "besleyiciler" çok az.
Torrent ile ilgileniyorsanız, rarbg ve the pirate bay sitelerini öneririm.
Admiral Graf Spee nin Rio de la Plata Deniz Muharebesi ile ilgili de çözünürlüğü yüksek bir film bulmuştum ulozto.net sitesinden English subtitle 'yi google'den translate etmeye kalktım . Time uymadı . Velhasılı olmadı vazgeçtim . Hep ingilizce bilmemekten . İlginiz ve paylaşımlarınız için teşekkürler . Başkan yayınlarından Graf Spee'nin sonu diye bir kitap okumuştum . Filmini merak etmiştim Olmadı .

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
Admiral Graf Spee nin Rio de la Plata Deniz Muharebesi ile ilgili de çözünürlüğü yüksek bir film bulmuştum ulozto.net sitesinden English subtitle 'yi google'den translate etmeye kalktım . Time uymadı . Velhasılı olmadı vazgeçtim . Hep ingilizce bilmemekten . İlginiz ve paylaşımlarınız için teşekkürler . Başkan yayınlarından Graf Spee'nin sonu diye bir kitap okumuştum . Filmini merak etmiştim Olmadı .
Keşke vazgeçmeseydiniz. Altyazıyı senkron ederdik. Muhtemelen film (yüksek çözünürlüklü olduğu için) 23,976 fps., altyazı 25,000 fps olduğu içindir.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,303
Bahsettiğiniz film
The Battle of the River Plate 1956 olmalı.
Baktığım sitelerde Türkçe altyazısı yok.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
733
1,005
Doğrudur Filmin adı "The Battle of the River Plate" . Dediğim gibi fps uymuyor ve altyazının süresi ile filmin süresi tutmuyor . Srt uzantılı dosyaları senkronize etmek excel 'de baya uğraşmıştım ama google translate çok düzgün tercüme etmiyor . Sonunda vazgeçtim . İlginç olan film eski tarihli olmasına rağmen renkli ve görüntü oldukça netti . İlginiz için tekrar teşekkürler .

Son düzenleme: