Zagor Lal Kitap Özel Seri Sayı 62 Yedi Ok Yarışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,512
86,125
İzmir

Listedeki çift sayfa zagorları kendi arşivimiz için tek sayfa olarak düzenlemişken sizlerle de paylaşalım dedik.
Tarayan , Balonlayan : Bakunin
Düzenleyen : Mehmet Ali & Akşamsefası

53035645577_d57329da43_z.jpg

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,552
73,348
Karagümrük
Hakikaten yükleyebildiniz mi bu dosyayı? Zira akşamsefası ve Mehmet Ali nin Şahıslarına ait linkler kaldırılmış.
https://www.cizgidiyari.com/forum/k/zagor-renkli-300-yedi-ok-yarisi-11-06-2020.145749/
İstediğiniz kitabın linki yukarıdadır.
Sorduğunuz kişinin bu kitabı şu anda indirmiş olması mümkün değil,
11 ay 9 gün önceki paylaşımın şu anda patlatılmış durumda olan linkine bugün yazdığı mesaj yanıltıcı
olmuş. Patlak bir linkteki kitabı Mandrake bile indirip arşivine katamaz. Sizin de belirttiğiniz gibi linkler kaldırılmış.

Kaldırılan linkler için endişelenmenize gerek yok.
"
Zagor renkli seri orijinal sıralı listede" alayı mevcut bunların. Macera isimlerinden hepsini bulursunuz.
Hem de renkli ve pırıl pırıl olarak cbr formatında.
Zamanında benim de içinde bulunduğum birkaç zagor sevdalısı
bu seriye hayat vermiştik ve şu anda HOMEBOY kardeşimiz
bu kutsal vazifeyi sürdürüyor. Çiko ile ilgili maceralar ise

renkli olarak üstat YAŞLIKURT tarafından paylaşılmış. Özetle, Zagor özel seri pdf formatlı listesindeki patlatılmış linklere ihtiyaç yoktur. Yeri gelmişken YAŞLIKURT'dan haberi olan var mı ? Senelerdir sesi soluğu çıkmıyor. Umarım sağlıklı ve huzurlu olarak yaşıyordur. Bu diyarda iki tane kral say deseler, 1. DALTAS, 2. YAŞLIKURT derim. Başka da kral tanımam.

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,143
20,779
Ben bir mesaj yazdım, kimseyi de yanıltmak istemedim. Zagor sevdalısı da birkaç kişi değil, sanmıyorum. Siz ve arkadaşlarım yüzlerce binlerce kitap taradınız. ben de bunları zevkle aldım, okudum, değiştirdim, hatta balonlarını sildim, kimisini klonlama, kimisini tercüme, kimisini balonlama yaptım ve paylaşıma açtım. Hatta siz de ihtiyardost kardeşim benim yaptığım teksas balonlamasıyla ciltli bir kitap sundunuz. ben bundan şahsen büyük bir mutluluk duydum. Şimdi anlamadığım konu şu: Paylaşım yapanlar neden zarar görüyor?. Ben bunu hazmedemiyorum. Forum karşımızda, arşiv burada, sıralı listeler burada. Kimin taradığı, kimin değiştirme işlemini yaptığı da yazılı zaten. paylaşan arkadaşlar niklerini bile değiştiriyor. Yani kısacası bir değişim var, yani kitaplar kimsenin tekelinde değil. Yabancı forumlarda o hafta çıkan kitap dahi paylaşılıyor. Paylaşım yapanlar bu işi gönülden yapıyor, yapılıp satılması da engellenemiyor zaten. Yayın evleri için bir avantajı da var diyebilirim, tamamını satın alıp arşivine katanlar da çok. Forumun kuruluş amacı da dünyadaki diğer forumlar gibi belli. Sadece istenen, teşekkür ve saygı olmalı diye düşünüyorum.

oktayyapıcı13

Onursal Üye
29 Haz 2015
1,491
17,112
Teşekkürler, akşamsefası ve mehmet ali. Zevkle arşivime katacağım. Saygı ve sevgilerimle.
Kapanan forumda paylaşılmış filigranlı(imza atma egosunda anlamlı şekilde damgalı) dosyalara keşke sizin gibi herkesin de erişimi olabilseydi. Örneğin, ekirpac arkadaşımız sıklıkla bu dosyalardan yararlanmak istediğini yazmıştır. Arkadaşımızın isteği karşısında thycoon arkadaşımızla tek tük yardımcı olmaya çalışmış, alternatiflerden bahsetmiştik.

Kendilerini benzersiz, tekrara düşmeyen, oyuk paylaşımların üstatları olarak görerek motive ederken, kişiliklerini beğenmeyenlere veya '' saçma sapan yorumların sahiplerine '' narsist duygularının etkisinde hakaret içerikli mesaj yazmak zorunda hissedenler inadına paylaşım yapıyorlarken, inadın yer almadığı forumumuzda neden boş bir dosya için teşekkür mesajının yazıldığını anlayamadım.

Bu paylaşımlar için teşekkür etmenin neden anlamsız olduğunu şu sebeplerden ötürü düşünüyorum:

1 - Bu dosyalar gibi bu dosya da Çizgi Diyarı'nın kuruluş ilkelerine aykırı ÇeKa öncesi bir baskı rejiminin estirildiği eski forumda yayınlanmıştı.

2 - Malum ikili tüm paylaşımlarını değil özellikle bu serideki paylaşımlarının hepsini neden şimdilerde silmişlerdir?

3 - Bu paylaşımlar baskı rejimi altında Süper Mod iken ÇeKa'da admin olan şahıs tarafından özenle düzenlenebilmekteydi, ÇeKa kendisini öz ve hakiki kapanan eski forumun devamı olarak kabul etmekte ve ettirmektedir, malum ikilinin paylaşımları sadece ÇeKa'da yer yapılmaktadır.

4 - Kapanan forumda bu paylaşımların hepsi, evet hepsi, sadece VIP üyelere açık şekilde paylaşılmıştır. Yani önce üye olacaksınız, sonra VIP üye olmak için banlanma gölgesi altında çırpınacaksınız, kurallara biat edeceksiniz ve komite tarafından uygun görülürseniz tamam kitabı indirebilirsiniz.

Gece kulübü ile emeğin harmanlandığının iddia edildiği emek avukatlarını biz Çizgi Diyarı ailesi olarak anlayamamaktayız.

5 - Arkadaşımız eğer teşekkür etmek istiyorsa teşekkür edilecek kişi malum ikili değil kapanan forumdaki admin mi-it-ra idi, ama tabi önce arkadaşımız VIP olmalıydı. Sonra teşekkür edebilirdi.

6 - Bir daha hatırlayalım, ilkelerine aykırı şekilde günden güne halk için değil de saray görünümlü kağıttan maket içinde birkaç VIP üye için paylaşım yapan malum ikilinin paylaşımları ne idi: benzersiz, tekrar düşmeyen, oyuk paylaşımlar...🤣

Özetle, Zagor özel seri pdf formatlı listesindeki patlatılmış linklere ihtiyaç yoktur.
Doğru. Çünkü burası Çizgi Diyarı, burada ÇeKa'nın baskıları yoktur, isteyen cbr isteyense pdf formatında kitaplardan yararlanır. İsteyen üç haneli dosyayı indirir, isteyen emekle küçültülmüş dosyayı indirir. Sonuçta üç haneli dosyayı küçültmekte küçümsenmeyecek bir emektir, asıl emeği daha anlamlı kılar.

Şimdi anlamadığım konu şu: Paylaşım yapanlar neden zarar görüyor?. Ben bunu hazmedemiyorum.
Paylaşım yapanlar Çizgi Diyarı'nda zarar mı görüyorlar? Kim görmüş ve görmektedir, evet malum ikili istedikleri olmayınca, kalıpları benimsenmeyince '' orada burada '' bir şeyler yazınca bir şeyler olmuş olabilir. Bunun neticesinde mi paylaşımlar zarar görmüş ve bunu hazmedemediniz için boş dosya için malum ikiliye teşekkür etmek istediniz?

Kitaplar kimsenin tekelinde değil doğru, ama damga vurulduğunda öyle düşündürtülmek istenmektedir.

Teşekkür ve saygılı olmak gibi bir beklenti ile bir şeyler paylaşılıyorsa paylaşım yapılmayıp, bilgisayarda saklanırsa daha iyi olur. Hatta daha iyisi hiç taramayla uğraşılmasın, kitap olarak saklansın daha hayırlı olacaktır.

Çizgi Diyarındaki çoğunluğun bildiklerini ve önemsediklerini hiçe sayıp, illa '' paylaşımların zarar görmememesi '' için bu dikte edilmeye çalışıyorsa o zaman unutulmamalıdır ki saygı karşılıklıdır. Kişiselleştirilen hakaretlerini veya iftiralarını veya tetikçi olarak görevlendirdikleri yönetici konumundaki fedailerini geçiyorum, Çizgi Diyarı'na hakaret ve iftira edenler, iyi bildikleri şekilde açık mesajla, özür dilemedikçe birilerine boş dosyalar için saygılı olunmasını dikte etmeye çalışmanın bir anlamı yoktur.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,143
20,779
sayın oktay yapıcı. şimdiye kadar hangi kitabı paylaştınız. Kime hakaret edildi, kim kimden özür dileyecek, arkadaşlarıma yazdığım teşekkür yazısından sana ne?.. Mandrake olay kahramanı. Kaldı ki benim yöneticilerle alıp veremediğim bir şey de yok, sözlerim açık ve net. Neyin hayırlı neyin hayırsız olacağına sen mi karar vereceksin?.. Sevgili profesör sağlığında Mehmet Ali kardeşime yüzlerce kitap verdi, o da taradı yönetici olduğu foruma verdi. Özgür'ün verdiği emekte ortada zaten. Bu anlamsız yazıları yazacağın yerde biraz kitap tara bence. Vaktimi de burada boş yazılarla meşgul etme lütfen.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,552
73,348
Karagümrük
Ben bir mesaj yazdım, kimseyi de yanıltmak istemedim. Zagor sevdalısı da birkaç kişi değil, sanmıyorum. Siz ve arkadaşlarım yüzlerce binlerce kitap taradınız. ben de bunları zevkle aldım, okudum, değiştirdim, hatta balonlarını sildim, kimisini klonlama, kimisini tercüme, kimisini balonlama yaptım ve paylaşıma açtım. Hatta siz de ihtiyardost kardeşim benim yaptığım teksas balonlamasıyla ciltli bir kitap sundunuz. ben bundan şahsen büyük bir mutluluk duydum. Şimdi anlamadığım konu şu: Paylaşım yapanlar neden zarar görüyor?. Ben bunu hazmedemiyorum. Forum karşımızda, arşiv burada, sıralı listeler burada. Kimin taradığı, kimin değiştirme işlemini yaptığı da yazılı zaten. paylaşan arkadaşlar niklerini bile değiştiriyor. Yani kısacası bir değişim var, yani kitaplar kimsenin tekelinde değil. Yabancı forumlarda o hafta çıkan kitap dahi paylaşılıyor. Paylaşım yapanlar bu işi gönülden yapıyor, yapılıp satılması da engellenemiyor zaten. Yayın evleri için bir avantajı da var diyebilirim, tamamını satın alıp arşivine katanlar da çok. Forumun kuruluş amacı da dünyadaki diğer forumlar gibi belli. Sadece istenen, teşekkür ve saygı olmalı diye düşünüyorum.
Lotoloto üstat. Benim sizinle bir alıp veremediğim yok. Belki inanmayacaksınız ama bu forumda değer verdiğim arkadaşlardan birisiniz. Mefistolu Tex çevirilerinizi keyifle okumuştum. Malum ikiliye arka çıkmanızı da anlıyorum, çünkü onlarla arkadaşsınız. Ama boş linklere teşekkür etmeniz hem de 11 ay 9 gün sonra akla mantığa uygun bir iş değil. Sizin istediğinize teşekkür etme hakkınız olduğu gibi, benim de boş linklere teşekkür edenleri ve paylaşımlarını egolarına kurban edenleri eleştirme hakkım var. Bu eleştiriyi yapma üslubumu beğenmeyebilirdiniz, o da kabulümdür ama benim de üslubum bu, lütfen kızmayın. Herkesin kabul edeceği standartlarda paylaşımlar yapılması dileğiyle sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...