Zembla Tam Macera Listesi - Yeşim Taşından Taht

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
30,021
Mersin
Bu pazarda bir Zemblayla birlikteyiz, bunların tadını çıkarın çünkü serinin sonuna geldik bile :):):):), paylaşacagım kalan 2 macera dışında bir adet kayıp maceramız kaldı ,onunla ilgili bilgileri mesajda yazıyorum bu arada siz kahveleri hazırlayın kimse kalkmadan maceranın keyfine bakın

Couv_189529.jpg

image.jpg

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
30,021
Mersin
Dostlarım bu çok karışık seriyi hazırlarken 3 adet listeyi birleştirmiştim fakat zaman içerisinde ben ve sizlerin tespitleriyle bazı macera isimlerini eledik . Bir kısmı zemblanın arkasındaki dolgu maceraların adıydı, bazıları ise aynı maceranın farklı isimlerde tekrar yayınlanmasıyla yer alan isimlerdi( Varyete Temsilleri /Varyete gösterileri gibi), bazılarıda yanlış yazımdan kaynaklanan yer işgal eden macera isimleriydi( Japon silahşörü/ tapan silahşörü(yanlış) gibi),fakat bu eksik macerayı eleyememenin tek sebebi bu isimde orjinal bir zembla macerası olmasıydı( çok düz bir isim oldugundan dolgu macerası veya farklı bir seriden bir macera ismi olabilir, hatta bu isimde profesör dostumuzun espriyle söyledigi gibi bulamazsak teks'in kara kaplan macerasını koyarız.) yaklaşık 6 aylık bu çalışma sırasında hiçbir yerde bu macerayla ilgili en ufak bir bilgi kırıntısı bile bulamadım, kısacası Bu maceranın Türkiyede yayınlandıgı konusunda çok ciddi şüphelerim var öyle ki orjinalininde sadece ilk sayfasını bulabildim;
özete gelirsek altta orjinal ilk sayfasını yayınladıgım Kara Kaplan macerasını bu haftada BULAMAZSAK affınıza sıgınarak listeden sileceğim

Planche_A_113208.jpg

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,581
3,396
üstadım siz neyi uygun görürseniz doğrusuda odur zaten
bu seri sizlerin eseri oldu sonuçta
emekleriniz için çok teşekkürler

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
880
3,935
İzmit
Emeklerinize ve zamanınıza teşekkür ederim benim ricam şu olacak;
diyardaki listemiz sanırım alfabetik olarak hazırlandı, bunu yayın, tarih veya maceraya göre sıralamak mümkün müdür?

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
30,021
Mersin
Emeklerinize ve zamanınıza teşekkür ederim benim ricam şu olacak;
diyardaki listemiz sanırım alfabetik olarak hazırlandı, bunu yayın, tarih veya maceraya göre sıralamak mümkün müdür?

Dostum bu seri Türkiyede oldugu gibi fransada da biraz karışık yayınlanmıştır, Kenili ilk maceraları veya ilk çizerinin maceralarını başta değil aralarda da yayınlamışlar, bu sebepten macera bazlı veya yayın tarih sırasına göre birkaç liste yapılabilir :)
o sebeple ilk yayın tarihlerini macera isimleri arkasına orjinal isimleriyle birlikte yazdım, isteyen dostlar istedigi şekilde indirip okusun diye;

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
932
İstanbul
Dostum merhaba,

bu macera Türkiye'de "hiç yayınlanmamış maceralar" ek başlığı ile çıkan 9 sayılık fasikül serisinin 7. sayısında vardır. Bu fasikül bende var fakat maalesef şu anda yazlık evimde dolayısı ile tarayıp paylaşamıyorum. Önümüzdeki haftalarda kısmet olur da yazlığa geçersem bu sayıyı alıp tarayacağım ve paylaşacağım.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,373
142,738
Ben epey bi geriden takip edip tüm paylaşımları alıp okumam lazım. Çok hoş ve zor olan bir işin sonuca yaklaşmasıda çok sevindirici.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
30,021
Mersin
Dostum merhaba,

bu macera Türkiye'de "hiç yayınlanmamış maceralar" ek başlığı ile çıkan 9 sayılık fasikül serisinin 7. sayısında vardır. Bu fasikül bende var fakat maalesef şu anda yazlık evimde dolayısı ile tarayıp paylaşamıyorum. Önümüzdeki haftalarda kısmet olur da yazlığa geçersem bu sayıyı alıp tarayacağım ve paylaşacağım.

Harikasın dostum, listeleme konusundaki büyük desteginin dışında bana göre en degerli macerayı son shot olarak bizlerle paylaşacaksın, şimdiden teşekkürler, umarım serinin bitiş tarihi olarak belirledigimiz 31/12 tarihinden önce yazlıga ugrayabilirsin,
saglıcakla;

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
30,021
Mersin
Er geç bitecekti bu serimizde.
Zembla abimizinde künyesini oturttuğumuza göre sırada kim var, meraktan çatlıyorum.:D

Önce izmire gidip bir kumru ve boyoz ısmarlayacak birini bulmam lazım :p:p:p:p:p:p:p
Şaka bir yana hazır şu aralar müsaitken bir tam maceralı seriye daha başlamayı düşünüyorum ve tüm tekliflere açıgım

Son düzenleme: