Why Are You Doing This? Author(s): Jason (artist, cover, writer), Kim Thompson (editor), Paul Baresh (letterer) (İngilizce)

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,513
35,241

Why Are You Doing This?

Uzun zamandır unutulmuş, hiç üretilmemiş bir Alfred Hitchcock "yanlış adam" gerilim senaryosunun Jim Jarmusch gibi modern bir minimalist tarafından keşfedildiğini, uyarlandığını ve filme alındığını hayal edin, Jason'ın son çizgi romanının benzersiz tadı hakkında bir fikriniz olacak.

Uzun zamandır birlikte olduğu kız arkadaşıyla ayrıldıktan sonra depresyona giren yirmili yaşlardaki ruh hali bozuk bir başkahraman, en yakın arkadaşı öldürüldükten ve suç kendisine atıldıktan sonra kendini paranoyak birinin en kötü kabusuna sürüklenirken bulur.

Kendiliğinden onunla birlikte olan bekar bir annenin (erken olgunlaşmış kızından bahsetmiyorum bile) yardımıyla, adını temize çıkarmaya koyulur. Kısa süre sonra yeni ilişkiler kurulur, geçmişin karanlık sırları ortaya çıkar ve gerçek katil intikamla geri döner.

Jason'nun diğer çok ilgi gören "Sshhhh!" eseri 27 aralık 2011 tarihinde Üstat @stoktan tarafından paylaşılmış olup, link halen aktirdir.

Üstat @stoktan ayrıca yazar Jason hakkında da bilgi sunmuştur.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/sshhhh-jason.48725/

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,251
7,201
Yaklaşık 10 yıl önce, aslen Norveçli sanatçı Jason'un bir çizgi romanını diyarımızda görmüş ve çok ilginç bulmuştum. Adı bile okumaya kışkırtıcıydı, '' Hitler'i Ben Öldürdüm '' . Kitap, Sn. @odeskjet paylaşımıydı. Aşırı sade çizgiler , birbirine benzeyen karakterler ve de en önemlisi benzersiz konularıyla şaşırtmıştı beni. Çeşitli sanat alanlarına ait birbiri ardına gelen sanat akımları ile görülen değişimler , çizgi roman sanatında da karşımıza çıkıyor. Aynen Sn. @balkan 'ın ileri sürdüğü gibi '' benzersiz tad '' ile. Tıpkı Chris Ware, David B. ya da pek çok modern tarz arayışında olan sanatçılar gibi Jason da , artık eserlerini tanımak için imza arayışında bulunmamıza gerek duymayacağımız eserler ortaya çıkartıyor.

Sanatçının farklı bir eserini bizlerle buluşturduğunuz için teşekkür ediyorum Sn. @balkan .

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,513
35,241