Türkiye Çocuk Dergisi 1989 Sayı 18 (Genel Sayı 0270)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,053
20,420
Kamlançu
Bizim gibi çizgi roman severler için ekol haline gelen, Türk çizgi roman tarihi yazılırken ayrı bir sayfa açılması gereken Diyar'ımızın 12. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Başta bu platformu kuran sevgili Bakunin ve Tsubasa'ya, yoğun emek sarf eden admin ve yöneticilerimize ve her zaman yanımızda olan sevgili çizgi roman destekçisi üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yakın zamanda aramızdan ayrılan çizgi roman emekçisi büyük çizerlerimiz Suat Yalaz ve Abdullah Turhan üstadlara ve bu sanatın günümüze gelmesinde emeği geçen bütün sanatkarlarımızın vefat etmiş olanlarına rahmet, bayrağı ileri taşıyacak olan diğer sanatkarlarımıza başarı diliyorum. Bütün bunlarla beraber forumumuzun gurur kaynağı Haluk abimizi de anmadan geçmek istemiyorum. Ruhu şad olsun gönlü güzel Haluk abimizin...

Nice yıllara Çizgi Diyarı, daima var olasın.

Taranıp paylaşılmak üzere dergileri gönderen Kirpi/Peyk üstada teşekkürlerimle.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,626
Çok teşekkür ediyorum.

Aramızdan ayrılanlara rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,476
27,465
Aramızdan ayrılan üstatlara rahmet,yanı başımızda olan dostlarımıza da uzun ömürler diliyorum.
Teşekkürler dostlar...

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,070
Çizgi Alemi
Kapak çizimi Samim Utkun Üstat'a ait.Onu 80'li yıllarda Türkiye Gazetesi'nin ortasında yer alan Bizim Sayfa'daki çizimlerinden hatırlıyorum.Ayrıca, forumumuzda yer alan 80'li yılların ilk dönemine ait Türkiye Çocuk Dergileri incelendiğinde, o sayılarda da Üstat'ın çizgilerine rastlanılacaktır.Derginin kalite bakımından zirveye çıktığı yıllardan 1989 senesine ait bu sayı da, defalarca okuyup adeta ezberlediğimiz, okumaya değer sayılardan birisidir....