Türkiye Çocuk Dergisi 1986 Sayı 32 (Genel Sayı 0128)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,476
27,465

2iic309.jpg

300 dpi.Renkli Ham Tarama

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,285
Eline sağlık değerli dostum.
Eksik sayıları görmek sevindirici oldu.
Paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,005
11,992
Joe Rosenthal'ın 2. Dünya Savaşı sırasında ABD askerlerinin Japonlar ile yaptığı Iwo Jima adası çarpışmaları sırasında çektiği ve sonradan Pulitzer ödülü almış bir fotografı var.

iwo.jpg

Türkiye Çocuk bu kapağında sözkonusu fotograftan esinlenmiş sanki.

Sadece Türkiye Çocuk mu, kimbilir dünyanın nerelerinde ve kimbilir ne zamanlar binlercesine esin kaynağı olmuştur bu kare... Hatta bakınız, oldukça güncel bir örnek: :)

galeri_300x300.jpg

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,114
ordu-turkey
Abartman savaş kadar sevmediğim bir şey yoktur.Kendini savunma için savaşma harici her türlü işgal amaçlı ve evrensel hukukta haksızlığı belli her savaş bir cinayettir.Hatta canlıları keyfi öldürme de benim için cinayettir.İstisna hayatta kalmak için yeme amacıyla olandır.Şu anda var olan ve belki yakında çıkacak her savaşa karşı tüm dünya halklarının beraber engel olması lazım yoksa sonumuz kötü olacak.

12 Şub 2010
15,006
545,225
Türkiye Çocuk dergisindeki eksikliklerin giderilmesi için gösterdiğin çaba ve güzel paylaşımlar için teşekkür ediyorum sevgili dostum.
Sevgili abartman da çok güzel katkı sağlamış. Özellikle güncel olan son fotoğraf tam yerinde olmuş.
Son fotoğraf da gösteriyor ki, burada artık bir esinlenmeden söz etmek yerine aynı sahnenin onbinlerce kez yaşanmış olduğu ve yaşanmaya devam edeceği anlaşılıyor.