Türk Sineması'nın ünlü oyuncusu Sümer Tilmaç hayatını kaybetti!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
lrZn5mc.jpg

Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda katıldığı bir düğün töreninde aniden fenalaşan Sümer Tilmaç, dün akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldı. Liv Hospital'de yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Tilmaç'ın ölümü başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Tilmaç'ın yakınları hastanede taziyeleri kabul etti.

Akciğerindeki rahatsızlık nedeniyle uzun süre tedavi gören ve iyileşen ünlü oyuncu iki gün önce katıldığı bir TV programında kendisine yapılan 'Çok iyi görünüyorsunuz, hiç yaşlanmaz mı insan, yıllar geçtikçe daha mı karizmatik olur insan' yorumlarına 'Yapmasınlar, nazar değiyor sonra, sakata geliyoruz' demişti.

Çocuk yaşta Kemal Sunal filmleri sayesinde tanıştığım Sümer Tilmaç; sanatımıza yaptığı hizmetlerin yanı sıra babacan tavırları ve örnek kişiliğiyle de dimağımızda hep farklı bir yere sahip olacaktır. Bıraktığı birbirinden değerli çalışmalarıyla her zaman sevgi ve hasretle anılacak Sümer Tilmaç'a Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,788

Onun "Kahpe Bizans" filmindeki oyunculuğunu çok beğenmiştim. İyi bir oyuncuydu. Yaşı da çok ileri değildi. Yaprak dökümü sürüyor. Bir kuşak yok olup gitti neredeyse. Huzur içinde yatsın.
S_MER_t_LMA_k_AHPEb_ZANS.jpg

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
849
"Göz var cana can katar, göz var doğmuş güneş yere batar."
Doğru demiş: "sakata geliyoruz" Allah rahmet eylesin.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
387
9,754
İstanbul
Sümer Tilmaç değerli bir oyuncuydu. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,145
20,801
Küçüklüğümü hatırlıyorum; onlara komşuyduk. Salihli demir köprü barajında kardeşimi ve beni maske takıp korkuturdu. Değerli büyüğüm Sümer ağabey, nur içinde yat. Mekanın cennet olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mustafa34

Yeni Üye
16 Ocak 2012
91
236
İstanbul
Rahmetli geçtiğimiz seneler izdivaç programlarından birine,
adını gizleyerek başka bir isim verip, talip bekleyen hanımlar içindeki
en yaşlı (belki de en ümitsiz durumda olan) birine talip olduğunu açıklamış,
hem stüdyo hem de ekran başında olanlar için bayağı heyecan yaratmıştı.
Ancak telefon bağlantısının sonunda bunun bir şaka olduğu gerçeğini
ve kendisinin Sümer Tilmaç olduğunu açıklamıştı. :d :8:
Allah rahmet eylesin.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
514
3,756
Yalnızca Türk sineması ve televizyon dünyasının kaybı değil bu. Bu sanatları gönlünde yaşatmaya devam eden bizlerin de acı kaybıdır Sümer baba'nın vefatı. Kah Ferdi Tayfur filmlerinin kötü adamı, kah İkinci Bahar'ın babacan abisi. Neler neler geliyor insanın aklına.... Nur içinde yat usta, toğrağın bol, mekanın cennet olsun.

Lami Tiryaki