Türk Milletinin Başı Sağ Olsun.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,364

İçim daraldı,mesaj yazmak,paylaşım yapmak içimden gelmiyor.
Son dönem de yaşanan olayların hepimizi üzdüğünü biliyorum.
Terörü ve buna çanak tutan namussuzları şiddetle kınıyorum.
Döktükleri kanda boğulsun şerefsizler.
Şehit olan vatan evlatlarını rahmetle anıyorum.
Türk milletinin başı sağ olsun.

:wbtr:

Not:
Siyasi yazılar yazmamanızı rica ediyorum.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,147
Kıbrıs
Gencecik insanların bayrağa sarılı tabutlarını;geride kalan yetim çocukları
acılı eşlerini ve ailelerini gördükçe kahroluyorum.Milletimize başsağlığı
diliyorum.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,278
8,520
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN YA DA BAŞINIZ SAĞ OLSUN
Bu iki cümleyi de , bu iki taziye kelimesini de kullanmıyorum artık.
Bu kelimelerin yerine acısını paylaştığım kişiye daha uygun sözcüklerle hitap etmeyi daha uygun görmeye başladım son bir yıldır.
Geçen yıl 2014 Ağustos ayında çok değerli bir dostumun 18 yaşında hayatının baharında fidanını kaybettik.
Çok ama çok üzüldük. Haberi duyar duymaz koşuştuk doluştuk dostumuzun evine.
Arkadaşımın canından can gitmişti adeta.
Söyleyecek bir şey bulamadım.
O an " BAŞIN SAĞ OLSUN " sözcüğü çok acıtıcı bir söz gibi geldi bana.
Sustum sadece sarıldım. ACINI PAYLAŞIYORUM diyebildim.
Sanki BAŞIN SAĞ OLSUN desem, oğlun öldü ama sen sağ ol anlamlı bir ifade kullanacakmışım gibi geldi.
Bir an için arkadaşımın isyan edebileceğini bile düşündüm BAŞIN SAĞOLSUN diyenlere.
Niçin başım sağolsun niçin..?
Benim canımın parçası gitmiş... ben sağ olsam ne olacak, olmasam ne olacak diye haykıracağını düşündüm.
Başım önümde düşündüm öylesine.
Eve dönüşümde internetten aradım merak ederek.
Ne demek bu "BAŞIN SAĞOLSUN " sözcüğü diye.
Taziye sözcüğünün çıkış şekli aynen şöyle;
Halifelik döneminde biri öldüğü zaman taziye olarak BAŞIMIZ SAĞ OLSUN denilirmiş.
Başımızdan kasıt baştaki halife...
Yani halifemiz sağ olsun anlamında.

Sonraları bu dilek zamanla kah BAŞIMIZ SAĞ OLSUN, kah BAŞINIZ SAĞ OLSUN şeklinde günümüze kadar gelmiş.
Ben artık kullanmıyorum bu sözcüğü.
Allah kimselere benzer sözcükleri de kullanmayı nasip etmesin ama...
Gerektiği zamanlarda;
MEKANI CENNET OLSUN,
IŞIKLARDA UYUSUN,
ALLAH RAHMET EYLESİN,
ALLAH SABIR VERSİN.
Gibi dileklerimi iletmeyi tercih ediyorum.
SON GÜNLERDE TERÖRE KURBAN VERDİĞİMİZ TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM.
MEKANLARI CENNET OLSUN.
IŞIKLARDA UYUSUNLAR
ALLAH GERİDE BIRAKTIKLARI SEVENLERİNE SABIR İHSAN ETSİN.

Kalın sağlıcakla.
HACILI
Ahmet ERDEN

Coskun

Kıdemli Üye
20 Haz 2015
163
604
İstanbul
Allah (c.c.) tüm şehitlerimize rahmet etsin. Memleketimize fitne sokan, kan döken ne kadar zalim, mikrop, pislik varsa bütün planları suratlarında, ellerinde, diyemeyeceğim başka yerlerinde patlasın...Şehitler ölmez, vatan bölünmez...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,115
ordu-turkey
Şu mesajı gördüm ya bunu yazandan Allah razı olsun şu son 4-5 gündür gece uykum yok şu yaşananlar şu ölümler şu alçaklık şu beceriksizlik ,bilgi kirliliği (sadece bir örnek dağlıca da yarbay düzeyinde bir harekat varsa bu en az 1000 kişi yani bir tabur demektir.Bunu askerlik yapanlar bilir.Basında bu hiç yazılmamış.) yetmedi işinde gücünde insanlara sırf doğulu diye saldırmalar yetmedi trabzon da doğuya otobüs seferlerinin iptal edilmesi ne oluyor ne zaman akıllanacağız uyuyamıyorum uyku yok okuyamıyorum halim yok korkuyorum nereye gidiyoruz.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,183
İstanbul
Siyasi bir şey yazmayacaksak eğer,

"Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
Mekanları Cennet olsun.
Işıklarda uyusunlar..."

Söyleyemediklerimizi anlayan anlamıştır...

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
578
2,110
Almanya
Sözcükler ifade edemiyor duygularımı;ne demeli bilmiyorum,iki gündür işyerinde kafam durdu.Yeter artik bu dökülen kanı sustursun birileri,ülkemiz üzerinden oynanan oyunlara prim verilmesin artık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.Hepimizin başı sağolsun...

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
720
Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Türk Milleti, insan kaybı ne olursa olsun, vatan ve millet bütünlüğü içinde bu badireyi de atlatacaktır. Terörü, buna destek olan iç işbirlikçilerini ve emperyalizmi lanetliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun..!

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,472
Bursa
Yaşanan olaylar insanların canı iyice sıktı, paylaşım yapma keyfim kalmadı .
Yazacak o kadar çok şey var ki içimize atıyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,385
Adana
Tüm şehitlerimize allah rahmet eylesin... Allahim ailelerine sabir versin... Bir ülke, bundan daha kötü neleri yaşayabilir ki? Karşinda gerçek bir düşman yok ve kahpece yapilan, iğrenç saldirilar var...

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,105
Acıyı,çaresizliği ancak yaşayanlar bilir.Allah'ın rahmeti tüm şehitlerin üzerine olsun.

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
709
Kederliyiz, kaybettiğimiz kardeşlerimiz için.
Türkiye topyekün bir saldırı altında ve örtülü bir savaşın içinde.
100 yıl önce sevgili ülkemizi işgal eden zorbalar, 24 parçayı kopartıp 1 parçasını bıraktılar.
O bir parçayıda kontrol altında tutacaklardı. Tutamadılar.
İşgalci zorbalar şimdi de taşeronları ile bölüp parçalamak istiyorlar.
Ama başaramayacaklar.
Karşılarında 1000 yıllık bir devlet var.
Yeter ki birlik beraberlik duygumuzu kaybetmeyelim.
Saygı ve selamlarımla.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
773
3,009
Şehitlerimize rahmet, PKK teröristlerine ve yardakçılarına lanet ediyorum.
Terörle mücadelenin temel prensibi kararlı bir iradenin siyasete hâkim olmasıdır. Her savaş gibi, sivil savaşın da yönetimi terörle nasıl mücadele edilip tasfiye edileceği üstün bir siyasetin konusudur. Terörle başarı ile mücadele edecek ve terörü tasfiye edecek bir mücadele zihniyetine ihtiyaç vardır. İzan, insaf ve vicdan sahibi vatandaşlarımıza bu milli, vicdani, insani ve siyasi görevi hatırlatmak istiyorum.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,200
5,188
Yaşamlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
Sayı "Hacılı"nın açıklamalarına da yürekten katılıyorum.
Birşey daha; aman oyunlara ve dolduruşlara gelinmeye... "Birileri" ikballeri için böyle havaları çok sever. Aman dikkat!

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,686
Başımız sağ olsun, Terörü lanetliyor, hepimizin sağduyulu olması gerektiği dönemlere girdiğimizin dikkatini çekmek istiyorum.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,145
20,801
Çok zor günlerden geçiyoruz.yazık çok yazık oluyor. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var.Bu ülke bölünmez.Kimse parçalayamaz.Bu güzel topraklar bizim, hepimizin. Şehit asker ve polislerimizi rahmetle anıyorum.kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
Yüreğimiz yanıyor ama esas ateş düştüğü yeri yakıyor. Menfur saldırılarda hayatını kaybeden Mehmetçiklerimiz ve polislerimize Allah'tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına sabırlar dilerken; yeryüzünde kaos, anarşi ve savaş yaratan tüm ideolojileri lanetliyorum!!..

gWlr9Nc.jpg

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
193
607
Ne yapılmalıdır?

Özel danışmanlarım yok-istihbaratım yok.

Köylüyüm ben.
Başıma bir kurmay emekli yarbay gelsin. Devletten para,silah,asker de
istemem.

Hepsini Büyük Milletim verir.

10 000 gönüllü asker toplayayım.30 gün eğiteyim.Kandil dağını-
Kandil çukuruna çevirmezsen ........

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,463
Ads_zzcv.png

Tüm şehitlerimize yüreğimiz yanıyor ağlıyoruz ama çok yakındır bu gözyaşları o Allahsız, vatansız , vicdansız , hain kitapsızları boğacaktır. Allahımın tüm laneti üzerlerine olsun.

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,476
27,468
Başımız sağolsun.
Şehitlerimize rahmet kederli ailelerine de sabırlar diliyorum.Gazilerimize de acil şifalar temenni ediyorum.
Bu acı günleri yaşamamıza kimler sebep olduysa,Allah hepsinin belasını versin.

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
312
679
Hacılı arkadaşımın güzel yazısı ve mesaj larıyla katkıda bulunan arkadaşlarıma bütün kalbimle katılıyor Şehitlerimize Allah'tan mağfiret diliyorum. Devleti idare edenlerin biraz düşünme zamanı gelmedi mi ? Allah geride kalanlara sabırlar versin. Yeni acılar yaşatmasın diyeceğim fakat bu ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır. Karaoğlan'da denildiği gibi: ' Ya Devlet başa, Ya kuzgun leşe ! '