Trudy Baker ve Rachel Jones - Kahve mi Çay mı Yoksa Beni mi

oktayyapıcı13

Onursal Üye
29 Haz 2015
1,432
16,457
VC5LhLeX_o.jpg

Trudy ile Rachel adında genç ve güzel iki kız çalışma hayatına atılacakları zaman hostesliği seçtiler. Bu meslekte başlarından geçenleri 1967'de tatlı bir mizah havası içiride yazdılar. Bu anıların «Kahve mi, Çay mı? Yoksa Beni mi?» adını taşıyan ilki, Amerika'da olduğu gibi Türkiye'de de büyük ilgiyle karşılandı. Bugüne kadar 5 milyon satıldı: çevrilmedik dil kalmadı denebilir. Anılara gösterilen olağanüstü ilgi yenilerinin yazılmasına ve Amerika' da 'hostes yazarlar' tipinin doğmasına sebep oldu; bu türde yazılan 50'yi aşkın anının altında, bir hostesin imzası vardı ve bütün bu kitaplar Trudy ile Rachel'in «Kahve mi, Çay mı? Yoksa Beni mi?» ile başlatıp, «Hostesler Eğleniyor» ile sürdürdükleri yaygın ünden yararlanılarak sunuluyordu. Mizahı çağdaş bir düzeye getirmeğe çalışması; açık ve içten bir anlatım, okurun günlük yaşantısında bunları denetleyebilir olması, gösterilen ilginin gerekçesidir. Yazarlar şu çağrıda bulunuyor okuyuculara: "Kemerlerinizi çözünüz, sigaralarınızı yakınız; kitabımızı okuyunuz, çünkü havalandık."

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,907
5,301

Sayın oktayyapıcı13 ;

Anlaşılan ben hariç herkesin okuduğu bir kitap... Gençlik dönemimde de okumamışım.. Yaşadıkça hiçbir şeye geç kalınmış sayılmayız...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...