Tex - Mayınlı Köprü (68 Sayfalık Tam Macera)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük
8 Temmuz 2023 Cumartesi, 14:47.

Orijinali toplamda 198 banttan oluşan bu macerayı bantları üçer üçer gruplayarak 68 sayfalık tam maceralı bir kitap haline getirdim. Bantların yarısını kendim balonladım. Diğer yarısını farklı platformlardan alarak, gerekli bazı küçük düzenlemeler sonrasında kitap formatına getirdim. Böylece daha önceden alıştığımız kitap formatında paylaşılmamış olan güzel bir Tex macerasına sahip olduk. Maceranın baş taraflarında akbabalarla ilgili çok sevdiğim klasikleşmiş sahneyi görünce “ Ne akbaba ne atmaca, dağılın geldi Tex baba” demek geldi içimden.
Tex severler için hazırladığım bu kitabı keyifle okuyup arşivleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,357
8,095
Değerli ihtiyardost üstat,
O bantları geçmişte sağda solda bölük pörçük bulup okumaya çalıştıysam da bir türlü macerayı baştan sona okumayı başaramamıştım. Sayenizde şimdi bu imkana kavuştuğum için çok mutluyum. Bu nedenle size ne kadar teşekkür etsem azdır. Elleriniz dert görmesin...

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük
Değerli ihtiyardost üstat,
O bantları geçmişte sağda solda bölük pörçük bulup okumaya çalıştıysam da bir türlü macerayı baştan sona okumayı başaramamıştım. Sayenizde şimdi bu imkana kavuştuğum için çok mutluyum. Bu nedenle size ne kadar teşekkür etsem azdır. Elleriniz dert görmesin...
Paylaşımlarım benim değil sizlerindir.
Paylaşımlarımı sağda solda yalnızca okunmasına izin verilebilir şekilde vermiyorum,
3Y çiftliğinin sığırları gibi orasını burasını şahsıma ait simgelerle damgalamıyorum,
kapalı kapılar ardında mutlu bir azınlık için
kitap paylaşmıyorum; ÇİZGİ ROMAN HEPİMİZİN ilkesini SÖZDE değil, ÖZDE uyguluyorum. Yani ÇİZGİ DİYARI'nın ortaya çıkış ilkesine harfiyen uyuyorum.Yazdığı mesajlarla destek olan dostlara teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,499
86,122
İzmir
paylaşım konusu gönül işidir, arşivlerin temininde, taramasında düzenlenmesinde çeviri ve balonlanmasında çok ciddi para,emek ve zaman harcayan ve bunları (çoğunlukla) koşulsuz, fakatsız, amasız paylaşan forum emekçileri istediklerse logo da koyarlar imza da koyarlar isterlerse hiç birşey de koymazlar bu konunun eleştiri,kınama konusu olması hoş bir durum değil.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük
paylaşım konusu gönül işidir, arşivlerin temininde, taramasında düzenlenmesinde çeviri ve balonlanmasında çok ciddi para,emek ve zaman harcayan ve bunları (çoğunlukla) koşulsuz, fakatsız, amasız paylaşan forum emekçileri istediklerse logo da koyarlar imza da koyarlar isterlerse hiç birşey de koymazlar bu konunun eleştiri,kınama konusu olması hoş bir durum değil.
mesaj düzeltildi

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük
Damgalama işlemlerinizde kolaylıklar dilerim.
Benim sığırlar diyar çayırlarında damgasız
olarak dolaşmaya devam edecek.

socrates

Yeni Üye
27 Mar 2023
12
34
Özür dileciler nerde? adı geçtiği halde arazi olanlar nerde? Herkes eşittir? bazıları daha fazla mı eşit? birilerin suskunluğu neden? yoksa sadece yeni üye garibanlara mı aslan kesiliyor herkes?

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,499
86,122
İzmir
Özür dileciler nerde? adı geçtiği halde arazi olanlar nerde? Herkes eşittir? bazıları daha fazla mı eşit? birilerin suskunluğu neden? yoksa sadece yeni üye garibanlara mı aslan kesiliyor herkes?
bugün yaptığım 750 sayfa tarama yüzünden yanan gözlerimle muhtemelen kuyrukacısı olan birisinin açtığı ikinci hesaptan yazdığı saçmalıkları okuyorum. inadına daha çok kitap tarayacağım ve daha büyük imzalar atacağım, beğenmeyen indirmez. kimseyi indirmeye zorlamıyoruz.
hiç bir paylaşımı beğenmek zorunda değilsiniz ama emeğe saygı duymak zorundasınız.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,650
5,007

bugün yaptığım 750 sayfa tarama yüzünden yanan gözlerimle muhtemelen kuyrukacısı olan birisinin açtığı ikinci hesaptan yazdığı saçmalıkları okuyorum. inadına daha çok kitap tarayacağım ve daha büyük imzalar atacağım, beğenmeyen indirmez. kimseyi indirmeye zorlamıyoruz.
hiç bir paylaşımı beğenmek zorunda değilsiniz ama emeğe saygı duymak zorundasınız.

Paylaşım yapan birine insanlar neden saçma sapan laflar ederler anlamıyorum. Emeklerinize sağlık sevgili @aksamsefasi .

@ihtiyardost abi sana da çok teşekkür ederim, fevkalade serilerle buluşturuyorsun bizleri.

socrates

Yeni Üye
27 Mar 2023
12
34

Sayın Akşamsefası, ben size tek laf etmedim. yazdığımı neden üstünüze aldınız hiç ama hiç anlamadım. Neden beni suçladınız? Benim mesajımın muahatabı açık. Bana özür dile diyen bu olayda da birine özür dile demeli mi? dememeli mi? damgalama-damgalamama konusuna bir açıklama getirmesini istedim.

İnanın kimseden kuyruk acım yok.

Yaptığınız taramalara saygım büyük. Taramanın ne olduğunu biliyorum ve 750 sayfa taramanın neye mal olduğunu da çok iyi idrak ediyorum

Kırdığım, üzdüğüm herkesten özür diliyorum. Samımı duygumdur. Bana katlanan, yazdıklarıma sabreden herkese teşekkür ederim üyelikten ayrılıyorum.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük
https://www.cizgidiyari.com/forum/b...it-macera-mayinli-kogoogle-page-rankingu.html

Maceranın tamamını geçen sene ben çevirip balonlamıştım. Ama ben 3Y çiftliğinin sığırları gibi damgalıyorum. Emek verip hazırladığım kitabı kimin yaptığının bilinmesi maksadıyla.:)
Verdiğiniz linke tıkladım. Açılan sayfada yazmış olduğunuz mesajın altında bulunan linke tıklanınca DOSYA BULUNAMADI (dosya.tc linki)yazısıyla karşılaştım. Yani verdiğiniz link BOŞ çıktı.

Son düzenleme:

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,660
139,979
Sevgili Tex severler sayın Büyük Beyaz altı bölümlük bütün seriyi geçen yıl yayınladı.

İlk iki linki Forumda verdi, diğerleri online kendi sitesinde mevcut. Genel bölümden sırayla bakılınca kolayca bulunabiliyor.

Ben kendi sitesindeki ve mediafire olarak verdiği linkleri aşağıya çıkarıyorum. İsteyen bakıp okuyabilir ya da kontrol edebilir.

Teks, Mayınlı Köprü (1)

Teks şerit macera, Uçurumdaki Ölüm (2)

Tex Silver Star 03 – Çakallar

Tex Silver Star 04

Teks, Paylaşılacak Ganimet (5)

Teks, Yüzyüze, Final…

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,667
76,875
Karagümrük
Emeğiniz için çok teşekkürler. Zagor'da da olan bu collana serisi hakkında bilgi verebilir misiniz? Zagor'da 6 sayı ama Tex'de sanırım çok sayı mevcut. Bunlar eski hikayelerin yeni yatay formatta yeniden sunumu mu?

SERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİM NE YAZIK Kİ YOK. ZAGOR'UN BANT ŞEKLİNDEKİ DİĞER MACERALARI VARSA VE BURADA PAYLAŞILIRSA ÇOK GÜZEL OLUR

cevat06

Aktif Üye
30 Tem 2010
492
104
8 Temmuz 2023 Cumartesi, 14:47.

Orijinali toplamda 198 banttan oluşan bu macerayı bantları üçer üçer gruplayarak 68 sayfalık tam maceralı bir kitap haline getirdim. Bantların yarısını kendim balonladım. Diğer yarısını farklı platformlardan alarak, gerekli bazı küçük düzenlemeler sonrasında kitap formatına getirdim. Böylece daha önceden alıştığımız kitap formatında paylaşılmamış olan güzel bir Tex macerasına sahip olduk. Maceranın baş taraflarında akbabalarla ilgili çok sevdiğim klasikleşmiş sahneyi görünce “ Ne akbaba ne atmaca, dağılın geldi Tex baba” demek geldi içimden.
Tex severler için hazırladığım bu kitabı keyifle okuyup arşivleyebilirsiniz.
Böyle zor bir şey için kollarını sıvayıp işe girişmeniz gerçekten takdir edilesi!