Testus (Bilginizi Test Edin) - 007

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,782

"Testus"
Bilginizi Test Edin - 007
Hazırlayan: Ahmet Turhan Altıner

"Nokta"nın 16 Şubat 1992 tarihli sayısından. Bu "Testus"un konusu "oburluk", başlığı ise "Obur Cubur Hapır Hupur". Bu testleri dergileri aldığımda, yani 24 yıl önce okumuştum, haliyle unuttuğum için şimdi sizlerle birlikte baştan tekrar okuyorum ve çok eğleniyorum. 24 yıllık oldukları hiç belli değil, şu anda da herhangi bir dergi veya gazetede çıksa aynı ilgiyle okunur gibime geliyor. Bu bilgi testlerinin amacı eğlendirerek bilgilendirmek veya bilinenlerin hatırlanması olduğu için doğru seçenek dışındakiler genelde çok alakasız ve saçma şıklar oluyor (bu durum testin kalitesini bozmuyor, aksine ilginçleştiriyor). Bu saçma şıklara rağmen başarı oranım bir türlü yüzde yüz olmadı, en iyi sonucu müzik konusunda almıştım (%100) ama onun da bir sorusunu saçma şıkları eleyerek bulmuştum. İlerideki maçlara -pardon- bulmacalara bakacağız artık!

NOKTA_1992_02_ub16_1.jpg

NOKTA_1992_02_ub16_2.jpg

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,139
İstanbul
Bu test benim açımdan felaketle sonuçlandı. Dolayısıyla neticeyi açıklamayacağım. :) Tamam, tamam açıklıyorum; cevabı aşikar olan 1-2 sorunun yanı sıra 2. ve 5. soruları hemen bildim. Ortalamada %50'nin altında kaldım. Kötü skor. Ama, evet, bazı yeni şeyler öğrendim.

Teşekkürler, üstadım.