Regaip Kandili Kutlu Olsun.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,307
en_anlamli_kandil_mesajlari_regaip_kandili_resi.jpg

Recep ayının ilk Cuma gecesine Regaip gecesi denir.
Bu geceye Regaip gecesi ismini melekler vermişlerdir.
Her Cuma gecesi kıymetlidir.
Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor.
Allahü teâlâ (c.c) bu gecede, Müminlere, ragibetler (ihsanlar, ikramlar) yapar.
Bu geceye hürmet edenleri affeder.
Regaip gecesi'nde yapılan dua kabul olur,
namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir.

Tüm dostların bu mübarek günü kutlu olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
Başta Çizgi Diyarı üyeleri olmak üzere, tüm inananların Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; mübarek üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi huzura kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, dünyanın neresinde olursa olsun akmaya devam eden kanların bir an önce durmasını; insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını; davranışlarımızın iyiye, güzele ve doğruya yönelik olmasını ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum...

Son düzenleme:

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
312
677
Bütün müslümanların mübarek gecesi mübarek olsun diyor, huzur dolu nice kandilleri idrak etmemiz dileğiyle muhabbetlerimi gönderiyorum

Aartun

Kıdemli Üye
28 Kas 2015
139
333
Tüm inananların Regaip Kandili kutlu, hayırlı olacak dileklerinin gerçekleşmesi için vesile olsun

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,114
ordu-turkey
Bu gece ellerini açıp dua eden tüm insanların dualarının kabul olmasını diliyorum.Forumdaki tüm dostların gönlünden ne geçiyorsa inşallah rabbim nasip etsin.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,456
güney
İman etmiş tüm müslümanların mübarek regaip kandili kutlu olsun, dilerim rahmet ayı ramazana açılan üç ayların başlangıcı başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlar getirir.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,064
2,807
Hedefi biraz büyük tuttuğumun farkındayım :) fakat dilekte bulunduğum zat her dileği yerine getirecek kadar güçlü,kerim ve lutufkardır. bu mübarek gece ve önümüzde bulunan üç aylar hürmetine kur'anın indiği gece hürmetine bunlara kutsiyet atf eden yüce rabbin 99 güzel ismi hürmetine tüm yeryüzüne barış-kardeşlik ve insanlığın egemen olmasını akan kan-ve gözyaşının durmasını mazlum ve mağdurların haklarını alabilmesini zalimlerin ettiklerini bulmasını diliyorum.kendim içinse sağlam bir iman ihlaslı ve güzel amellerle süslü bir yaşam diliyorum hepinizin bu güzel gecesinin güzel geçmesini ve sizi nice güzelliklere ulaştırmasını diliyorum.en emin olana emanet olunuz.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,476
27,465
Tüm dostlarımın,mübarek Regaip Kandilini kutlar,hayırlara vesile olmasını temenni ederim...