Printemps Noir – Kara Bahar (Maxence Emery & Thomas Humeau) (Politik) (Fransızca)

nisann

Yeni Üye
2 Haz 2024
21
152

Printemps Noir – Kara Bahar

Fidel Castro rejimi tarafından tutuklanan Kübalı temel özgürlük aktivisti Alejandro González Raga'nın yolculuğu.

“Devrimin bitiminden birkaç gün sonra, 29 Ocak'ta doğdum. Fidel Castro ve Barbudos, diktatör Batista'yı az önce devirmişti..."

Alejandro González Raga da diğerleri gibi bir Kübalı, devrimin çocuğu. Hatta askeri okullarda okuyacak ve dolayısıyla Castro propagandasıyla doyacak.

Ancak genç adam rock and roll'u seviyor ve büyük adanın dayattığı yaşam koşullarından şüphesiz diğerlerinden daha fazla acı çekiyor: sürekli gözetim, kısıtlı ve kontrollü hareket özgürlüğü.

Bu nedenle siyasi partilerde demokrasinin yeniden tesis edilmesini talep eden makaleler ve kampanyalar yazmaya başladı.

Bu, Mart 2003'te Kara Bahar Harekatı'nı başlatan ve en belalı muhaliflerini tutuklayan rejim için çok fazlaydı.

Alejandro, Avrupa Birliği ve Küba kilisesinin müzakerelerinin ardından Sınır Tanımayan Gazeteciler ve Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşların desteği sayesinde ancak 2008 yılında hapishaneden serbest bırakıldı.

Bir adamın yolculuğu üzerinden, başlangıçta meşru olan bir devrimin hatalarının anlatımı...

NOT : İLK PAYLAŞIM. MEVCUT PAYLAŞIMLARI TAKLİT EDEREK YAPMAYA ÇALIŞTIM. UMARIM BEĞENİRSİNİZ.