Neden ve Nasıl - BİLGİSAYARLAR ve ROBOTLAR

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
510
9,692
Neden ve Nasıl Serisi;
Uzmanlar tarafından hazırlanmış, fotoğraf ve çizimlerle zenginleştirilmiş bu seri, her yaş grubunun ilgisini çekecek eşsiz bir kaynak.
"Her şey den biraz değil, Her şey den çokça" bilgi hazinesi...
Serideki Kitaplar:
Zaman, Mikroskop, Kayıp Şehirler, İnsan, İcatlar, Gen, Bilgisayar ve Robotlar, Doğa, Beyin, Gladyatörler, Matematik, Enerji, Dinazorlar

l6rbethccqejby49g.jpg

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,906
5,309

Sayın cagan73 ;

Çağımızın teknolojisinin en önemli iki ÖZNESİ ( bu sözcüğü bilerek kullandım. ) Bilgisayar ve Robotlardır. Bilgisayar ( Bana göre öztürkçe karşılığı bulan aceleci ve o döneme özgü bir adlandırma. O dönem gerçekten de bilgisayar dı. Şimdi "bilgi sunar" , "bilgi işler" ve birçok özelliği daha barındırıyor. Bu gidişle bu aletin özellikleri - yetenekleri daha da artacak. İnsanlar zanneder ki "Evrim" sadece canlıları ilgilendiriyor. Aynı yapıda anılmasa bile "
CANSIZLARIN da EVRİMİ"ni de kabullenmek gerek. Yıllar önce bir kursta ( Ankara'da Petrol Ofisi Genel Müdürlüğünde çalışıyordum ve Bilgisayar Kursunu IBM den gelenler bize kurs vermişti. Oradan anımsıyorum. ) Bilgisayar ABD de askeri amaçlar için üretilmiş ve bir oda dolusu 40 ton ağırlığında sadece hesap yapmaya yarayan hantal bir araçtı. Bu gün ......? Şimdi EVRİM nitelemesini kabul etmek gerekir...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim ...