Max Allan COLLINS - Road to Perdition - (İngilizce)

nisann

Yeni Üye
2 Haz 2024
21
152
Azap Yolu

Orijinal adı - Road to Perdition

Sinema Filmi - 2002 Yapımı - 2s 5dk - Dram, Gerilim

Yönetmen Sam Mendes - "Amerikan Beauty" filmiyle en iyi yönetmen Oscar ödülü

Senarist David Self

Oyuncular:

Tom Hanks - Michael Sullivan Sr.

Paul Newman - John Rooney

Jude Law - Harlen Maguire

Daniel Craig - Connor Rooney

Tyler Hoechlin - Michael Sullivan Jr.

Stanley Tucci - Frank Nitti

Jennifer Jason Leigh - Annie Sullivan

Dylan Baker - Alexander Rance

Liam Aiken - Peter Sullivan

Ciarán Hinds - Finn McGovern

Hanks filmde büyük ekonomik bunalımı yaşayan 30'ların Amerika'sında bir İrlanda çetesi için çalışan bir kiralık katil olan Michael Sullivan'ı canlandırıyor.

Amerika’daki ekonomik buhran döneminde tetikçilik yaparak hayatını kazanan Michael Sullivan, John Rooney’nin hesabına çalışmaktadır.

Fakat Rooney’nin oğlu, babasına kendisinden daha yakın olan bu adamı harcayacak türden dolaplar çevirir.

Sullivan'ın içine bulaştığı işler yüzünden karısı ve oğlu ölür ve bundan sonrası Sullivan için bir öç alma savaşı olacak ve bu savaşta hayatta kalan diğer oğlu da onun yanında yer alacaktır.

Sullivan, hiç istemediği halde kendi oğlunun da olaya karışması sonucu tehlikeli bir açmaza düşer.

Olayların gelişmesiyle birlikte, hem cinayet mahali fotoğrafçısı hem de suikastçı olan Maguire, Sullivan’ın peşine takılır. Sullivan, ne pahasına olursa olsun oğlunu korumak zorundadır.

Filmin Ödülleri:

Film, 6 Dalda Oscar Adaylığı - En İyi Görüntü Yönetimi Oscar'ı

2003 · Conrad Hall

Amerikan Görüntü Yönetmenleri Birliği Filmlerde En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü

2003 · Conrad Hall

BAFTA En İyi Yapım Tasarımı Ödülü

2003 · Dennis Gassner

BAFTA En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü

2003 · Conrad Hall

Satellite En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü

2003 · Conrad Hall

Çizgi Roman bölümler halinde yayınlanmış, fakat bölümler tek kitap olarak toplanmış.

Değişik çizerler tarafından oluşturulan kitaplar, ABD’nde büyük ilgi görmüştür.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,370
8,173
Bir akadaşımın ve onun tanıdığı iş adamının davetlisi olarak Beyazrusya'ya gideceğim. Kaç günlük bir gezi olur bilmiyorum. İnternet yasakları ve kota sorunu nedeniyle bir süre Çizgi Diyarı'ndan uzak kalacağım.

Veda değil, izin.
İyi yolculuklar değerli @balkan üstadım. Güle güle gidin, keyifli bir seyahat olması dileğiyle...

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,243
7,167
Ben de dostum @Calligrapher gibi iyi yolculuklar diliyorum Sn. @balkan . Ancak , fırsat bulduğunuzda sadece eser sunumlarınızı değil , seyahat izlenimlerinizi de bizlerle paylaşmanızı beklerim, tabii mümkünse. Herşey istediğiniz gibi olsun. Görüşmek üzere