Mandrake D162 İftira

atikos35

Onursal Üye
3 Ağu 2009
561
11,983

necp-.jpg

Şimdiye kadar yazmadığım için çok ayıp ettim.
Bu serileri tarayan ve düzenleyen özellikle MehmetAli , Oktayizm ve diğer arkadaşlarımın emekleri olmasa açıkçası çok daha zor ilerlenecekti..
Arkadaşlarımın hepsine çok teşekkürler..
Ben sadece biraz düzenleyip , derleyip paylaşıma sundum.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
440
5,733
Türkçe tam maceraları indirdikçe onlara karşı gelen İngilizcelerini arşivimden siliyorum. Dikkatimi çeken iki nokta oldu.
1- Türkçe maceraların bir kısmında bazı kareler atlanmış. Örneğin "D133 - Mandrake - Şatonun Sırrı" macerasında, İngilizcesinde yer alan ilk iki kare yok.
2- Bazı çevirilerde aslına sadık kalınmamış. Örneğin bu macerada ilk karede Shark Hoax çetesi tutuklandı derken İngilizcesinde Shark Hoax çetesinin mahkumiyetine karar verildi (ya da mahkum edildi) deniyor.

atikos35

Onursal Üye
3 Ağu 2009
561
11,983
Evet doğru tesbit. Tay yayınlarken malesef kırpmalar yapmış olduğunu bende fark ettim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,631
24,516
Emeği geçen bütün değerli dostlara çok teşekkür ederiz.
Bir ekip çalışması yapılanlar bütünsellik açısından bakıldığında.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,631
24,516
Değerli üstadım tam macera haline getirirken kapak resimlerinide ekleseniz daha iyi olur düşüncesindeyim.
Tabi takdir sizlerin.

atikos35

Onursal Üye
3 Ağu 2009
561
11,983
Değerli üstadım tam macera haline getirirken kapak resimlerinide ekleseniz daha iyi olur düşüncesindeyim.
Tabi takdir sizlerin.

İyi akşamlar.. Orjinal yayına ait kapaktan bahsediyorsan malesef bulamadım..
Sıralı listenin bulunduğu sayfada ingilizce olarak yayınların bulunduğu link var.
Hepsini indirip çizgicicocuk'un yaptığı gibi yayınlanan maceralar ile ingilizce yayınları karşılaştırıyorum.. Hemen hemen hiçbirinde kapak yok. Olsa bencede iyi olacaktı.. Ne yapalım olduğu kadar diyelim.
Çıkarılmış kareler içinde, temizlenmiş ve çevrilip balonlanmış halinde çalışma yapan olursa seve seve ekleyip yeniden orjinale uygun yükleriz. Benden beklemeyin deyip kulağımın üstüne yatıyorum bu konu için :)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,478
8,807
İzmir

Sıralı listenin bulunduğu sayfada ingilizce olarak yayınların bulunduğu link var.
Hepsini indirip çizgicicocuk'un yaptığı gibi yayınlanan maceralar ile ingilizce yayınları karşılaştırıyorum.. Hemen hemen hiçbirinde kapak yok. Olsa bencede iyi olacaktı.. Ne yapalım olduğu kadar diyelim.
Çıkarılmış kareler içinde, temizlenmiş ve çevrilip balonlanmış halinde çalışma yapan olursa seve seve ekleyip yeniden orjinale uygun yükleriz. Benden beklemeyin deyip kulağımın üstüne yatıyorum bu konu için :)

Değerli dostum, çalışmalarını büyük bir beğeni
ve ilgiyle takip ediyorum.
Bu birbirinden değerli kitaplar için tüm forum
adına candan teşekkürler.
Acaba bahsi geçen İngilizce linklere nasıl
ulaşabilirim. İngilizce olanları bende indirmek
istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,925
18,978
Denizli - İstanbul

Değerli dostum, çalışmalarını büyük bir beğeni
ve ilgiyle takip ediyorum.
Bu birbirinden değerli kitaplar için tüm forum
adına candan teşekkürler.
Acaba bahsi geçen İngilizce linklere nasıl
ulaşabilirim. İngilizce olanları bende indirmek
istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

atikos35'in hazırladığı sıralı listenin üst kısmına dikkatle bakınız sevgili dostum. Orada orijinal yayınların olduğu sitenin linkini bulacaksınız.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,925
18,978
Denizli - İstanbul

Buradaki Mandrakeler zamanında günlük bant olarak hazırlanıp yayınlandılar. O yüzden orijinal kapak diye bir şeye sahip değiller. Söz konusu olan az sayıdaki kapaklar ise bu maceraları sonradan yayınlayanların hazırladığı kapaklar.

Sonradan Fransızlar ve İtalyanlar tarafından yapılan kapaklara örnekler;
8z1h73c.jpg

nywsh3f.jpg

op21m0h.jpg

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,631
24,516
İlgileri için bütün dostlara çok teşekkür ederiz.
Bu nadide eserlerin keşke bütün kapak çizimlerini bir gün külliyat haline getirebilsek.
Selamlar , saygılarımla.