Kutlama ve Teşekkür!

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa

Konuya böyle girdiğim için kusuruma bakmayın lütfen, ama ne diyeceğimi bilemedim, nasıl teşekkür edeceğime karar veremedim.

ZuCChiNi 24
palio68 22(+1)
esattr 18
ertuğrul 7
profesör 3
blackbishop 2
hggurak 1
scanfan 1
fantoma98 1
erdallll 1
sarkomer 1
savok 1

Eğer yanlış saymadıysam tam 82 yane yeni çizgi roman, dergi, tercüme, balonlama ve sair konu...

Sizler çok muhteşem insanlarsınız.
Gece yarıları insanlar daha uykudayken kalkıp gökkuşağının renkleri ile boyuyorsunuz forumumuzu...
Bizlere yeni oyuncaklar veriyorsunuz hiç karşılık beklemeden...
Hepiniz iyi insanlarsınız...
Hepinizin önünde saygı ile eğiliyorum.
Emekleriniz çok büyük, sağolunuz, varolunuz, hakkınızı helal ediniz.
Saygı ve sevgilerimle.

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa
Sevgili Hasan iyi hoş da 11, 13, 14, 16, 17, 18, 19 ve 20. serilerin canı yok mu?..
Bu seriler biz öksüz bırakıldık demezler mi?
Sonra teksas benim başım kel demez mi?..
Yok arkadaş İlker'in doğum günü "Yönetim kararı" ile yani bizzat kendim oluyorum 1 gün daha uzatılmıştır.
Sevgili Hasan latife bir yana katkı veren tüm dostlarımız gibi sizler de çok önemli katkılarda bulunuyorsunuz.
Hayallerimiz sizlerin sayesinde gerçekleşiyor.
Bursa ekibine, sana ve İsmail'e çok teşekkür ederim.
Saygılarımla...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,779

Buradaki duruma tam uyuyor mu, emin değilim ama bizde "Marifet iltifata tâbidir" diye bir atasözü var. Başta sizlerin desteği, hoşgörüsü, teşviki, yüreklendirmesi olmasa ÇD bu kadar gelişmezdi diye düşünüyorum sevgili "savok". Bu konular önceden çok tartışıldı gerçi. Ama birkaçını hatırlayalım: Paylaşım yapsın yapmasın bütün linklerin tüm katılımcılara açık olması (slogan: çizgi roman hepimizin!), üyelerin adeta bir ailenin fertleri gibi birbirlerine kenetlenmeleri (karargâh ve sosyal toplantılar), karşılıksız yardımlaşmalar, nezaket kurallarına kendiliğinden uyuluyor olması, emeği sakınmama, emeğe saygı duyulması, en küçük katkının bile iltifatlarla karşılanması, yıkıcı değil yapıcı eleştirilerin yapılıyor olması, üretilen şeylerden maddi karşılık beklenmiyor olması (zaten sitenin kendisinde de reklam bile yok), üyelerin gerçek dünyalarında hangi statüde olurlarsa olsunlar ÇD'nda birbirleriyle eşit statüde olmaları vs. vs. Bütün bu ve benzeri nedenlerle, bir aksilik olmadıkça Çizgi Diyarı'nın gittikçe büyüyerek çok uzun süre varlığını sürdüreceğine ve ciddi bir referans kaynağı olacağına inanıyorum.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa
ZuCChiNi!...

Sabahın köründe uyanıyorsun, tek gözle telefondan ne var ne yok diye foruma bakayım diyorsun, o andan itibaren uyku neyin kalmıyor...
Nasıl kalsın ki!..
Dostumuz ilk paylaşımlarını yapıyor hem de az buz değil 24 tane birbirinden güzel tarama ile bulunması çok zor bir seriyi tamamlamaya çalışıyor...
Azıcık biraz kızgınım kendisine arada üç dört sayıyı atlamış...
Hadi o da nazarlık olsun...
Sevgili üyemiz ZuCChiNi'ye çok teşekkür ediyorum. Umarım değerli yorumları ile de aramızda daha sık görürürüz.
...
Saygı ve sevgilerimle...
O zaman tekrar hoşgeldiniz...

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa
easttr dostumuzu tanımayanımız yoktur.
Ben kendisinin bir hayranıyım.
Daha hiç bilmezken frankofonları onun sayesinde ne olduklarını öğrendim...
Her zaman üretken, her zaman yenilikler peşinde koşan, kaliteye çok önem veren sevgili üstadımıza binlerce teşekkür ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle...

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa
ertuğrul
Kendisi benim can dostum olur...
Bu forum varsa eğer bu adam sayesindedir.
Kendisi Hulusi Kentmen tadında bir patron olup tadından yenmez kıvamda bir arkadaştır.
Bu forumda çalışacaktır... (Yönetim Kararı)*

*Yönetim bizzat ben, yani kendim oluyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa
Haluk Abi...
Ankara'dan abim geldi şarkısı valla onun için yazılmıştır desem başım ağrımaz...
Ne diyeyim...
Kelimenin tam anlamı ve hakkıyla;
"İyi ki var!."

Türk Çizgi Romanının bir gün tarihi yazılırsa onun adını altın harflerle yazsalar az kalır...
Saygı, hürmet ve sevgiler...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,798
15,342
Bütün paylaşımcı arkadaşlara emekleri için ben de özellikle teşekkür ediyorum. Bitmek bilmez azimleri ve paylaşım ruhları olmasaydı bunların hiçbiri dijital sahnede boy gösteremezdi.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,114
ordu-turkey
Dün akşam sadece 7-8 saatte 80 civarı paylaşım olmuş. Yani yaklaışık saat başı 10 kitap! Bende felek şaştı. Modem bir ara kilitlendi. Nasıl güzel adamlarsınız!.. Keşke çok param olsa, keşke o kırmızıların hepsini satın alıp tarasam ve masmavi bir forum olsa. Aslında mizah kısmında bazı serilerde elimde sayılar var ama onları ben taramadım. Başkasının emeğini burada paylaşıp huzursuzluk çıksın istemem. Ya da telif sorunu çıkaracak; misal Penguen sayıları gibi yayınlar var ama bu forumun bir katre zarar görmesine içim elvermez. Zagor-t sayesinde biraz teselli buluyorum. Sadece şunu söyleyeyim bir insana verilecek en güzel hediyeler dün akşam verildi. İlker bey sen çok yaşa. İyi ki bu yola çıktın.Hayallerin ötesine geçildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,646
Sayın savok a tüm içtenliğiyle katılıyor ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,181
İstanbul

Buradaki duruma tam uyuyor mu, emin değilim ama bizde "Marifet iltifata tâbidir" diye bir atasözü var. Başta sizlerin desteği, hoşgörüsü, teşviki, yüreklendirmesi olmasa ÇD bu kadar gelişmezdi diye düşünüyorum sevgili "savok". Bu konular önceden çok tartışıldı gerçi. Ama birkaçını hatırlayalım: Paylaşım yapsın yapmasın bütün linklerin tüm katılımcılara açık olması (slogan: çizgi roman hepimizin!), üyelerin adeta bir ailenin fertleri gibi birbirlerine kenetlenmeleri (karargâh ve sosyal toplantılar), karşılıksız yardımlaşmalar, nezaket kurallarına kendiliğinden uyuluyor olması, emeği sakınmama, emeğe saygı duyulması, en küçük katkının bile iltifatlarla karşılanması, yıkıcı değil yapıcı eleştirilerin yapılıyor olması, üretilen şeylerden maddi karşılık beklenmiyor olması (zaten sitenin kendisinde de reklam bile yok), üyelerin gerçek dünyalarında hangi statüde olurlarsa olsunlar ÇD'nda birbirleriyle eşit statüde olmaları vs. vs. Bütün bu ve benzeri nedenlerle, bir aksilik olmadıkça Çizgi Diyarı'nın gittikçe büyüyerek çok uzun süre varlığını sürdüreceğine ve ciddi bir referans kaynağı olacağına inanıyorum.

Bir şeyler yazayım dedim ama baktım ki sevgili scanfan dostum her şeyi yazmış. Tabi bana da altına imza koymak kalmış...
Çizgi Diyarı'ndaki tüm dostlara selam olsun. Saygılar, sevgiler...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
Sevgili Savok ve sevgili Scanfan her şeyi o kadar güzel izah etmişler ki, bana yazacak bir şey kalmamış. :) Uzun lafın kısası bu platformda; çok değerli üyelerimizin (ki her üyemiz değerlidir bizim için) başarıları takdir edildiği müddetçe bundan da iyi sonuçlar alınacağına inanıyorum. Lütfen bu fedakar ve güzel insanlardan desteğimizi esirgemeyelim.. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız!!..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,307
Emek veren,paylaşan,mesaj yazan veya yazmayan herkesin katkısı var.
Çünkü ÇİZGİ ROMAN HEPİMİZİN...
Biz bunu 6 sene evvel söyledik,yazdık, hala söylüyoruz.
Tüm dostlara kocaman yürekleri için teşekkür ederim.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,152
İSTANBUL
Değerli dostum Savok;
İçinden geçen ve buraya en samimi bir şekilde yazdıklarına bende canı gönülden katılıyorum.
Ayrıca palio dostumla ortaklaşa paylaşım yapan OZANBARIŞ dostumuzdan kimse bahsetmemiş.
Ozanarış,Palio68 ve diğer paylaşım yapanlar burada sadece ç.r değil en samimi duygularını,dostluklarını, acılarını,mutlulukları hep birlikte paylaşıyoruz.
Herkese canı gönülden teşekkür eder.Saygı ve sevgilerimi sunar.
Sağlıklı mutlu yarınlar dilerim.

Son düzenleme:

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,472
Bursa
Sevgili Hasan iyi hoş da 11, 13, 14, 16, 17, 18, 19 ve 20. serilerin canı yok mu?..
Bu seriler biz öksüz bırakıldık demezler mi?
Sonra teksas benim başım kel demez mi?..
Yok arkadaş İlker'in doğum günü "Yönetim kararı" ile yani bizzat kendim oluyorum 1 gün daha uzatılmıştır.
Sevgili Hasan latife bir yana katkı veren tüm dostlarımız gibi sizler de çok önemli katkılarda bulunuyorsunuz.
Hayallerimiz sizlerin sayesinde gerçekleşiyor.
Bursa ekibine, sana ve İsmail'e çok teşekkür ederim.
Saygılarımla...

Savaş dostum işin aslına bakarsan paylaşım yaptığım akşam mahallemizde elektrik kesintisi yaşandı ve paylaşımlarım ne yazık ki yarım kaldı. Yoksa paylaşım sayısı 45 adet olarak yapılacaktı. Sabah saatlerin de gelen elektriklerden sonra bilgisayarı açmakla birlikte hafiften bir şok yaşanması bir oldu. Bilgisayar normal açılmasına karşın hiçbir dosyaya erişim yapamıyorum geçici bir kullanıcı olarak açılış yaptığımın uyarısı ekrana gelip duruyor. Windows 10 yazılım sisteminden gelen bir sorun, elektrik kesintisi ile aynı hatayı servise baş vuran birkaç kişiyiz. Bilgisayara format atılması için bakımda, artık işlem sonrası kalan yerden devam ederiz.

ZuCChiNi

Yeni Üye
4 May 2010
77
1,116
Kayseri
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim @savok.
Böyle güzel bir paylaşım ortamında bencilliğe gerek olmadığını gördüm. Yaklaşık 5 yıllık bir üyeyim ama internet denen alemde eskiyim. Çok forumlar gördüm ve eskittim. Pek çoğunda da iyi niyetli insanların nasıl tırpanlandığına şahit oldum. Bu yüzden kırılan paylaşım şevkim iyiniyet duygularım kırıldı. Ama bir şey ararken tekrar geldiğim bu ortamdaki sıcaklığı, insanların hala karşılıksız paylaştığını, birbirine nasıl destek olduğunu gördüm.
Tercüman Çocuk Dergisi benim de tamamlamaya çalıştığım bir seri. Bu yüzden herkesin ızdırabını anlıyorum. Onun için eksikleri bir an önce tamamlamak istedim. Artık tamamlanamayacak olması beni en çok üzen husus. Kim bilir belki F.Dikbaş bey insafa gelir de daha önce esirgemediği emeklerini bir gün bizime paylaşır.

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,550
338,257
çizgi diyarının fedakar kahramanları sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.başarılarınızın devamını dilerim